Discover Himara

Discover Himara

Nearby travel agencies

All About Himara
All About Himara
Rruga Qëndrore, Spile, Himarë
Himara Nautica One
Himara Nautica One
livadhe beach, Himarë
DetiTravel.com
DetiTravel.com
Himarë 39425
Himara City Hotel
Himara City Hotel
Prane Bashkise Himare
Explore Himara
Explore Himara
Spile (Center), Himarë
Stefo Neranxi Hotel
Stefo Neranxi Hotel
Himare, Himarë
Likoka Travel
Likoka Travel
Rruga Qendrore, SH8, Himarë
Camping Himara
Camping Himara
Himare - Livadh Rd, Albania, Himarë
Camping Kranea
Camping Kranea
Rruga Himare - Livadh, SH8, Himarë
Jal Kamping
Jal Kamping
JAL, Jal

Everything you need for an amazing experience in Himara!

You may want to experience an adventure, like biking through Himara,hiking or trekking on the Keravnian Mountains of Himara, relax on a clean sandy beach like Livadhi, booking a nice Hotel, or plan a destination honeymoon in Himara. This page can make your dream vacation a reality.

Kala festival 20/6 - 27/6
Kala takes place in Dhërmi, an intimate beach location in Himara region. Expect sandy beaches, crystal clear waters, great hospitality, shockingly good food, and some of the best beaches in the Mediterranean.
Start the journey from Corfu, Greece where other fellow travellers will be waiting at the port with a cold drink. The resident DJs will soundtrack the boat ride to Kala - just a couple cocktails away. #kalafestival #dhermi #himara #kala

Livadhi beach

This year Himara Castle is one of the top destinations for cultural trips in South Coastal Region. A big festival in August will be held on top of the castle.. soon will give more information about this event! #himara #southcoastalregion #HimaraCastle #festival #august #livadh

Visit Albania

KALA , new #summer #festival in the paradise of #AlbanianRiviera , for more info visit : www.kala.al #VisitAlbania #GoYourOwnWay

nationalgeographic.com

Best Trips 2018

National Geographic suggest the South Coast of Albania one of the Best Trips Of 2018- " Dive in relatively unexplored waters"- .. limited development and inadvertently preserved underwater cultural heritage, particularly off the southern coast. #nationalgeographic #himara #southcoast

https://www.nationalgeographic.com/travel/features/best-trips-destinations-2018/#butrint-national-park-albania

nationalgeographic.com Places you need to visit in 2018.

Krishtlindjet Dubrovnik 23 Dhjetor, 3 ditë, €89
Datat e tjera te nisjeve:
► 23 Dhjetor akomodimi ne Hotel Adria 4* - 89€
ose Grand Park 5* - 115€Programi

Dita 1:
Nisja në oren 06:00 me autobus, prane “Korpusit”, sheshi “Nene Tereza”. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare , vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë në Budva, drekë e lirë Vazhdimi i udhetimit per në Hercegnovi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Akomodimi në hotel ne Dubrovnik. Darka buffe e hapur në Hotel.

Dita 2:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë gjithë ditës të drejtuar nga shoqëruesi shqiptar të vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pas vizitës , kthimi në hotel. Darka, në hotel. Mbremje e lire ose argetim duke shijuar jeten e nates ne Dubrovnik.

Dita 3:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitohet pjesa komerciale e qytetit ku ndodhet dhe porti kryesor i Dubrovnikut, si dhe disa markata tregtare ku do të keni mundesi për të bërë shopping. Pastaj nisja për në Konavski Dvori ku sipas dëshirës drekohet në një nga restorantet më të mira të Dubrovnikut. Pas drekës shëtitje në Cavtat – një qytezë turistike ku do të njiheni me historinë e tij antike dhe bukurinë natyrore që të ofron. Vizite e shkurter e qytetit te Kotorrit. Nisja per ne Tirane.

Ne cmim perfshihet:

Udhëtimi vajtje-ardhje dhe shëtitjet me autobuz.
Akomodimi ne hotel Adria 89€ ose Grand Park 4* 115€ per 2 nete.
Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
Internet falas ne ambientet e hotelit dhe neper dhoma.
Personi tek ne dhome paguan 129 euro tek Hotel Adria dhe 155 euro tek Hotel Grand Park.
Femijet 0 – 1.99 vjeç falas, 2 – 11.99 vjeç 20 euro ulje.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Zbritje per transport individual 20€/Person

Në cmim nuk përfshihet

Uji dhe pijet e tjera.
Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Siguracioni i jetës në udhëtim (i këshillushëm).

Shënim

Krevati mund të mos jetë dopio, por 2 krevate tek të bashkuar
Fëmija nëse nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se

Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

Na kontaktoni me inbox ose me email :

Krishtlindjet ne Bukuresht, 23 Dhjetor, 5 dite, €199
Datat e tjera te nisjes:

► 23 Dhjetor

Dita 1:
Nisja nga Tirana me autobus ne ora 04.00 te mengjesit, prane “Korpusi”, Sheshi “Nene Tereza”, në drejtim të Sofjes. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe Drekë ne Shkup. Mbrritja në Sofje. Sistemimi në Hotel 4*.

Dita 2:
Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Ne oren 15:00 nisje per ne Bukuresht. Mberritja, akomodimi dhe darka ne hotel.

Dita 3: Mengjesi ne hotel dhe pastaj tur panoramik i qytetit ku do vizitoni Parkun Herastrau ku ndodhet dhe statuja e Naim Frasherit si edhe muzeun e tij etnografik (Hyrja opsionale 8 euro), Pallatin e Parlamentit ose ndryshe Shtëpia mbreselenese e Çausheskut, që është i pari në Europë për nga madhësia e tij dhe i dyti në botë mbas Pentagonit. Gjate turit do të vizitoni disa nga monumentet me te bukura si: “Harku i Triumfit”, Synagogen Hebraike , Muzeun Kombetar te Artit, bulevardin “Calea Victorei” që I ka dhene qe ne 1900 Bukureshtit emrin “Parisi I vogel “ si dhe nje ndalese ne zonen Lipscani, shtepi e galerive te artit dhe dyqaneve antike ku do keni mundesi per kafe dhe shetitje te lire. Darka ne hotel.

Dita 4: Mëngjesi në hotel dhe mbas mëngjesit nisja për ne Brashov, nje qytet me bukuri mesjetare i cili ofron akses te lehte per ne kështjellën Bran, kështjella e Drakulas (Hyrja me pagese individuale 8 euro) ku ju ftojmë që të përjetoni historinë, mitin, intrigën dhe magjinë e këtij vendi të mrekullueshëm të Transilvanisë. Kështjella eshte ndërtuar në vitin 1377, është një monument kombëtar shumë i rëndësishëm dhe një pikë referimi për zonen e Transilvanisë. Përpara kështjellës kemi një treg shumë të bukur të ciganëve për suvenire. Rreth ores 16:00 nisje per Beograd, akomodimi ne hotel.

Dita 5: Pas mëngjesit fillojmë vizitat në katadralen e madhe të Sv. Saves, kalojmë në rrugën e famshme Skaderlie dhe drejtohemi në sheshin kryesor të qytetit. Pas kësaj do të drejtohemi:

në Kalanë e madhe Kalemegdan;
Beogradin e ri;
uren e re Ada mbi lumin Danub;
Rrugen e Shkodraneve;
pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit;
si dhe ndertesa te tjera muzeale.

Nisja per ne Tirane. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe dreke. Mberritja. Fundi i sherbimit tone.
Në cmim përfshihet

Udhëtimi me autobus komod vajtje – arrdhje dhe shëtitjet.
Akomodimi në hotel 3* dhe 4* me mëngjes dhe darkë ne hotelin e Bukureshtit.
Akomodim vetem me mengjes ne Sofje dhe Beograd
Shoqërimi me guidë në gjuhën shqipe.

Në cmim nuk përfshihet

Drekat në të gjitha ditët.
Hyrjet në muzeume, shëtitjet me anije dhe gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
Hyrja ne Keshtjellen e Drakules eshte opsionale me € 8 per person

Shënim

Programi i mesiperm eshte i vlefshem VETEM per daten me te afert te nisjes. Datat e tjera MUND te kene ndryshime te vogla ne varesi te disponibilitetit ne hotel apo rasteve te festave.
Personi tek, në dhomë dyshe, paguan €269
Zbritja për transport individual është €20.

Fëmijët

0-2 vjec janë falas;
2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €20 zbritje;
mbi 12 vjec paguan si i rritur;
nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se

Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj

Na kontaktoni me inbox ose me email :

Krishtlindjet ne Paris dhe Disneyland, 23 Dhjetor, 4 dite, 429 euro
DITA E PARE

Nisja nga Tirana me autobus komod ne oren 06:00. Mberritja ne aeroportin e Shkupit. Nisja nga Shkupi direkt me avion per ne Paris.
Ora 17:45 nisja nga aeroporti i Shkupit dhe mberritja ne aeroportin e Parisit ne oren 20:50.
Pas kryerjes se procedurave aeroportuale, nisja me autobuz drejt hotelit. Akomodimi ne hotel. Darka e lire.

DITA E DYTE

Mengjesi ne hotel dhe me pas vazhdimi per vizitat turistike ne Qytetin e Dritave, Paris.
Gjate kesaj dite do te vizitojne: Sacre Coeur – nje bazilike kushtuar Zemres se Shenjte te Krishtit e ndertuar pas vitit 1873, Jardins du Luxembourg, Pantheon, Hotel de Ville, Notre-Dame – nje nga shembujt me tipik te arkitektures gotike franceze si dhe si nje nga katedralet me te njohura ne bote, il grand Louvre ( e muzeut kushton 15 Euro per person)
Ne te gjitha keto monumente historike e kulturore te Parisit do te jeni te shoqeruar nga guida jone profesioniste. Vizitat ne te gjitha keto monumente jane te programuara ne menyre te tille qe krahas guides te keni edhe kohe te lire per ta shfrytezuar maksimalisht per vizita apo te plotesoni deshirat qe keni. Pas mbarimit te programit ditor i cili do te jete i alternuar ne kembe dhe me autobuz, kthimi per ne hotel.

DITA E TRETE

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit shetitja do te filloje me viziten e pallatit mbreteror ne Versaje dhe te kopshteve te mrekullueshme dhe unike te Versajes (pagese ekstra 10 euro per person per transferten ne Versaje). Do vazhdoj me guiden tek Arc de Triumphe, Trocadero, Pont Alecandre III, Tour Eiffel, si edhe monumente te tjera. Nisemi ne vazhdim drejt Parisit ku do te kemi mundesi te vizitjme 1 nder qendrat tregtare me te medha te parisit ne La Defense. La Defense, eshte parajsa e shopping-ut. Per te bere blerje te mira gjate qendrimit ne Paris do te vizitojme lagjen La Defense (me metro) ,qe njihet si New York-u francez, dhe qe mban nje nga qendrat tregtare me te medha nentokesore ne bote. Mbremje e lire. Kthimi ne hotel.Kthimi ne hotel.
Te interesuarit, mund ta kalojne kete dite ne Disneyland duke mos ju bashkuar grupit.

DITA E KATERT

Mengjesi ne hotel. Paradite e lire ne qytet.
OPSIONALE: Shetitje ne lumin Sena me Bateauc Mouches (Anija mize) 14 Euro per person, per ta pare nga nje tjeter kendveshtrim Parisin duhet te beni nje udhetim me varke ne Sene. Kjo do t’iu j*p mundesine te shijoni çdo pjese te arkitektures pariziene e te lagjeve me te famshme te tij. Te njohura nga vendasit si “Anije Miza” ato ofrojne eskursione me anije te hapura nga ku mund te shijohen pamjet e Parisit.
Transferta ne aeroport. Nisja ne oren 21:20 dhe mberritja ne aeroportin e Shkupit ne oren 23:55. Transferta me autobus per ne Tirane.
Mberritja ne Tirane dhe fundi i sherbimeve tona.

Ne cmim perfshihet:

Transferta me autobus komod per ne Shkup.
Fluturimi direkt nga Shkupi ne Paris.
Akomodimi ne hotel 3* me mengjes.
City Tour Paris.
Vizitat sipas programit.
Transfertat si ne program.
Guide Profesionale

SHENIM:

Ne cmimin e biletes perfshihet vetem nje cante dore deri ne 10 kg per person, me permasa 55x40x23.

Ne kete cante, nuk lejohen te merren amballazhime me te medha se 100ml me permbajtje likuide (shampo, kremra, parfume, xhel etj).

Shtesa per bagazh stive deri ne 20 kg eshte 60 – 70 euro per 1 bagazh. Ne bagazhin e stives lejohen lengjet te madhesive te ndryshme.

Ne cmim nuk perfshihet:

Lundrimi me anije. (14 euro/person).
Transporti me autobus jashte programit si: shetitjet ekstra, udhetimi per ne Versaje, etj.
Hyrjet ne monumente dhe muzeume ( individuale per muzeun e Luvrit 15 Euro per person, per pallatin mbreterore te Versajes 15 Euro per person, kopshtet e Versajes 9 Euro per person, e anijes 14 Euro per person, e DisnayLand 75 Euro per person).
Gjithcka qe nuk eshte permendur ne kete program.

Femijet:

0-1.9 vjec paguajne 150 Euro;
2-11.9 vjec, perfitojne 50 Euro zbritje;
12 e lart vjec paguan si i rritur.
nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
Cmimi per te rritur ne dhome teke 530 euro.
Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
Siguracioni shendetesor eshte i domosdoshem.

Na kontaktoni inbox ose me email :

Krishtlindjet ne Budva – Ulqin – Kotor, 24 Dhjetor, 2 dite 55€
Christmas in Budva - Ullqin - Kotor, December 24th, 2 days 55€

Datat e tjera te nisjeve:
► 24 Dhjetor

Akomodimi ne hotel Bracera 4* – 55€ personi (me pishine, jakuzzi, banjo turke)
Akomodimi ne hotel Tre Canne 5* – 75€ personi (me pishine, jakuzzi, banjo turke)

Programi:

Dita e Parë: Ora 07.00 nisja nga Tirana për në Mal te Zi. Kryerja e procedurave doganore ne Muriqan dhe me pas ndalese ne Tivar. Kohe e lire per vizita dhe foto. Me pas drejtohemi drejt qytetit te Budves. Akomodimi ne hotel. Kohe e lire per te vizituar qytetin. Darka ne hotel.

Dita e Dytë: Pas mengjesit, nisja nga hoteli per ne Kotor, ku do te vizitojme Portin e Jahteve, Qytetin e Vjeter, Kishat dhe Monumentet kryesore te qytetit. Gjate kthimit, vizite panoramike ne Shen Stefan. Vazhdojme udhetimin drejt Ulqinit. Ndalese per te vizituar qytetit dhe atraksionet kryesore. Kthimi ne Tirane ne mbremje.
Në pagesë përfshihet:
1. Transporti vajtje-arrdhje.
2. Akomodim në hotel per 1 nate qendrimi.
3. Mëngjesi dhe darka
4. Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.
Në pagesë nuk perfshihet:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

.
.
Femijet:
0-2 vjec eshte falas
2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 10 euro zbritje
mbi 12 vjec paguan si i rritur
nese nuk i ka mbush 18 vjec, dhe udheton me njerin, ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.
.
*personi “tek”, ne dhome 2-she, paguan 30% me shume.
*zbritja per transport individual – 10 euro.
.

Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 7 dite para nisjes.
Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
Agjensia nuk mban pergjgjesi per kohezgjatjen e procedurave doganore.

Na kontaktoni inbox ose me email :

Himara after the storm! #himara #spile #spilia #storm #extremeweather #albania

m.youtube.com

Jonas Blue - Mama ft. William Singe

A videoclip that is made in Himara-Jal-Dhermi-Porto Palermo by the Famous UK Dj Jonas Blue #jonasblue #himara #jal #dhermi
https://m.youtube.com/watch?v=qPTfXwPf_HM

Mama Ft. William Singe is out now https://JonasBlue.lnk.to/MamaID Official Lyrics Where should we run to We got the world in our hands and we're ready to pla...

m.huffpost.com

Dhermi Unexplored Paradise

Another great article to promote Himara all over the world, this time from Huffington Post.

http://m.huffpost.com/us/entry/us_577d0d3be4b00a3ae4ce9057

m.huffpost.com To those who have visited the Albanian riviera it comes as no suprise Albania's increasing visibility in the World's top destination rankings including a...

nationalgeographic.com

Albania

Himara, Dhermi and Vuno in the famous National Geographic! Places that deserve more travelers #himara #dhermi #nationalgeographic

nationalgeographic.com Enjoy Greco-Roman ampitheaters, icon-filled Orthodox churches, and pristine Adriatic sands in Albania. 

arberianews.com

Shkatërrohet Livadhi/ Dëmtohen bizneset, turistët largohen të tmeruar

arberianews.com Shirat e mëngjesit të sotëm kanë nxjerë nga shtrati përroin në Livadh. Ujrat e përroit kanë shkatëruar tre bisnese. Shiu i dendur i shoqëruar me ertë fortë ka marrë 100 copë çadra dhe sezlone. Në z…

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Himara?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Himara

Category

Travel Agency

Contact the business

Click here to send a message to the business

Telephone

Address


Spile, Center Of Himare
Himara
9425
Other Himara travel agencies (show all)
Himara camping Himara camping
National Road Himara-saranda,himara Town,1 Km From The Center
Himara, 9495

Himara Camping - The best accommodation at the lowest price in the Ionian beaches!

Himara City Hotel Himara City Hotel
Prane Bashkise Himare
Himara, 9425

Located in the heart of the small city Himara just 99m away from the beach next to the City Hall

Contact   Privacy   Login