Ferdi Travel

Ferdi Travel

Nearby travel agencies

TAKU Travel & Tours
TAKU Travel & Tours
Durësi
Arjon Travel
Arjon Travel
Tirana
Tristan Store
Tristan Store
jani bakalli, Fieri
KLANT Travel & Tours
KLANT Travel & Tours
Tirana
SAN VALENTIN TRAVEL & TOURS
SAN VALENTIN TRAVEL & TOURS
Lgja 28 Nentori, Vlorë
DESTINY TRAVEL
DESTINY TRAVEL
Rr.Durresit,perballe Ambasades Kineze, Tirana
Bileta Trageti
Bileta Trageti
Rruga Adria, Durrës
Europa Travel & Tours
Europa Travel & Tours
L."Apolonia"Pran Univ "KRISTAL"Fier .AL ,Adresa.2,Fugonat e Fierit,Pran "SIGALIT"Ballsh.AL, Fieri
E&I travel
E&I travel
Adem Jashari, Tirana

Agjensi udhetimi Bileta avioni Bileta trageti Bileta autobusi Paketa turistike Siguracione

Operating as usual

😍😍GJIROKASTËR – APOLLONI – PËRMET 2 DITË €49😍😍
GJIROKASTËR, APOLLONI, PËRMET, BANJAT E BËNJËS, GRYKA E KËLCYRËS, TEPELENË
📅► 7, 14, 21, 28, 29 Nëntor

✅Ne cmim perfshihet
*TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD
*AKOMODIMI NË HOTEL 4* NË QENDËR
*MËNGJESI DHE DARKA NË HOTEL
*GUIDA SHOQËRUESE GJATË UDHËTIMIT

⛔️Ne cmim nuk perfshihet
*DREKA DHE PIJET GJATË VAKTEVE
*BILETAT E HYRJES NË MUZE
*CDO GJË QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË "PËRSHIHET"

🧡CAPPADOCIA & TURI I ANADOLLIT ➡NISJE 24 NENTOR — 8 DITE (7 NETE) - 299 €🧡

VIZITOJME
🔹CANAKALE
🔹IZMIR
🔹EFES
🔹DENIZILI
🔹PAMUKALE
🔸CAPPADOCIA
🔹ANKARA
🔹STAMBOLL

👇👇👇
FESTAT E NENTORIT
Nisje 24 NENTOR — 8 Dite Udhetim – Cmimi €299

✅ — Ne cmim per person përfshihen:
1) Transporti me autobuz komod Setra sipas programit
2) Akomodimi ne hotel si me poshte
a. Canakale (1 nate) – hotel 3 Yje ne qender te qytetit
b. Izmir (1 nate) – hotel 4 Yje ne qender te qytetit,
c. Pamukale (1 nate) – hotel 4 Yje ne Denizili qender te qytetit
d. Cappadocia (2 nete) – hotel 4 Yje ne zonen turistike
e. Stamboll (2 nete) – hotel 4 Yje ne zonen tregtare
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotele
4) Guida (Shoqeruesi) ne destinacionet turistike
5) Taksat Turistike

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
😎 Hyrjet në monumente, muzeume, parqe arkeologike, keshtjella, kopsht zoologjik
C) Hyrja ne Pamukale ne pishinen e Kleopatras
D) Udhetimi me Balona ne Cappadocia

🌇BEOGRAD 3 DITE 85 EURO🌇
BEOGRADI

🗓30 Tetor - 01 Nëntor
🗓28 Nëntor - 30 Nëntor

🤩PROGRAMI:

👉Dita e pare:

-Nisja nga Tirana ne oren 05:00 ,
-Nisja nga Durresi ne oren 04:00 ,
-Nisja nga Elbasani ne oren 05:30 ,

Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Maqedonise
Mbërritja në Shkup, ku ne shoqerine e guides do të vizitohet për rreth 60 minuta kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut dhe monumentet më interesante të tij si: Sheshi i Maqedonisë edhe mumentet si Statuja e luftëtarit mbi Kal, Harku i triumfit “Porta Makedonija”, statujat e Tsarit Samuel dhe të Filipit të II, Parlamenti i Maqedonisë, Rruga tregtare “Makedonija Ulica”, Shtëpia memoriale e Nën Terezës, Ura e gurtë, statujat e Cirilit edhe Metodius që ishin krijuesit e alfabetit Cirilik, Lagjia Shqiptare Çarshi dhe monumentet që gjenden aty si Xhamia e Murat Pashës edhe ajo e Shkupit.

Pas vizitës se Shkupit do të nisemi për në Beograd, ku do të kalojmë nëpërmjet luginës së Preshevës, aty ku janë përqëndruar Shqiptarët në shtetin Serb.
Gjatë rrugës, pushime të shkurtra.
Mbërritja në Beograd, akomodimi ne Hotel.
Mbrëmja e lirë nën sugjerimin e guidës.

👉Dita e dyte: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në monumentet kryesore te qytetit si kisha e Shën Savës, Biblioteka Kombëtare, shëtitje në bulevardin kryesor “Kneza Millosha”, Parku i Pioniereve, Parlamenti i Serbisë, Bashkia e qytetit te Beogradit, ura Branko edhe ura e re e qytetit Ada, lagjet diplomatike si Senjak edhe Dedinje, Parku Kalemegdan ku gjenden rrenojat romake te qytetit antik, Statuja e Fitores, Rruga kryesore tregtare e Beogradit Kneza Mihaila. Do të shkojmë ne Novi Beograd për të vizituar parkun e Miqësisë, USCE, zyrat e Komitetit Qëndror të partisë Komuniste edhe “Bllokun” e Novi Beograd. Në vazhdim pas do shkojmë tek rruga e Shkodranëve “Skadarska Ulica”, ku do të qëndrojmë për drekë tek restorantet që gjendet aty.
Pas përfudnimit të vizitave do të drejtohemi në qendrën tregtare USCE ku do të kemi kohë të lirë shopping për rreth 2 orë.

**OPSIONALE- Në mbrëmje lundrojmë me anije për rreth 2 orë në lumin Danub ,ku nën atmosferën festive shijojmë pamjen që ofron qyteti i ndricuar gjatë natës .

👉Dita e trete: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë.
Ndalesë e shkurtër në Prishtinë .
Pas vizites ne Prishtine, nisja për në Tiranë.
Mbërritja në Tiranë gjatë darkës.

✅NE CMIM PERFSHIHET
*UDHËTIMI ME AUTOBUS KOMOD VAJTJE – ARDHJE DHE SHËTITJET. 🚌
*AKOMODIMI NE HOTEL. 🏨
*SHOQËRIMI ME GUIDË NË GJUHËN SHQIPE 👫👫
*MËNGJESI GJATË QËNDRIMIT NË HOTEL. 🥐
*TAKSAT TURISTIKE 📝
❎NE CMIM NUK PERFSHIHET
*DREKA , DARKA.
*HYRJET NË MUZEUME, SHËTITJET ME ANIJE DHE GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM.
*SIGURACIONI I SHËNDETIT 💗
*BILETA E LUNDRIMIT NË ANIJE. 🛳

😍😍VJESHTË NË STAMBOLL, 3 DITË €229😍😍
DETAJET E TURIT✈️✈️
🥰🥰Dita e Parë:
Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45. Mbrritja në Stamboll në 06.20. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Vazhdon vizita në Qendrën e Stabollit Taksim. Sistemimi në Hotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.
🥰🥰Dita e Dytë:
Mëngjezi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme të Shën Sofisë. Dollmabahce, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës. Fjejte në hotel.
🥰🥰Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë. Pasdite, OPSIONALE: Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Të lirë në Qendrën Tregare deri në Transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21.30.
☑️☑️Nisja më 30 Tetor,6,7,13,14,20,21,27,28 Nëntor
✖️Kujdes:
Të gjithë klientët që udhëtojnë për në Turqi duhet të kenë pasaportë të vlefshme për 6 muaj duke filluar nga dita e pare e hyrjes ne Stamboll .
🥰Hoteli Aspen 4*
🥰Sauna, Masazh, Banjo Turke dhe Pishinë e Brendshme
Me Shume Detaje: 🤩Në pagesë përfshihen:
❤️-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
❤️-Akomodimi në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
❤️-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
❤️-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
❤️-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
❤️-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport

Na kontaktoni ne inbox ose ne nr 📞0693380614

🌷IZMIR – PAMUKALE – BURSA – CANAKALE - 5 DITE - 139 Euro🌷

VIZITOJME
🔹CANAKALE
🔹IZMIR
🔹DENIZILI
🔸PAMUKALE
🔸BURSA

👉Akomodimi ne Hotele me 4 Yje ne Canakale (1 nate) , Izmir (1 nate), Pamukale (1 nate), Bursa (1 nate)

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇👇👇
Nisje 14, 21, 28, TETOR
Nisje 4, 11, 26 NENTOR

✅ — Ne cmim per person përfshihen:
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi per 4 nete ne hotel 4 yje ne Canakale (1 nate), Izmir (1 nate), Pamukale (1 nate), Bursa (1 nate).
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
4) Guida (Shoqeruesi) ne destinacionet e turit
5) Taskat Turistike

——————————————————-

Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Durres në orën 21:00 nga pallati sportit
➤ Tirane ne oren 22:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Elbasan ne oren 21:00 nga kryqezimi i Cerrikut
➤ Kavaje ne oren 20:30 nga qendra

——————————————————-

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe arkeologike dhe ne Pamukale

😍STRUGË – OHËR – SHËN NAUM 1 DITË €12😍

STRUGË, OHËR, GJIRI I KOCKAVE, SHËN NAUM, TUSHEMISHT, DRILON
► 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27 Shtator
► 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25, 31 Tetor
► 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28, 29 Nëntor

PROGRAMI:
► Nisja nga Tirana në orën 06:00.
► Nisja nga Durrësi në orën 05:00.
► Nisja nga Elbasani në orën 06:30.

Ndalesë e shkurtër gjatë rrugës për pushim. Vazhdojmë drejt pikës së kontrollit në Qafë Thanë. Vizita e parë do të nis në qytetin shqiptar të Strugës, ku do të prekim shëtitoren buzë liqenit dhe përgjatë lumit (Drini i Zi) nga derdhja e Drinit deri tek pazari i qytetit. Kohë për qëndrim të lirë. Pastaj nisemi për në Ohër ku do kemi mundësi të vizitojmë qytetin e vjetër, pazarin, shëtitoren buzë liqenit (opsionale lundrim me varkë në liqen), kishën e Shën Sofisë, fortesën e Samuilit dhe jo vetëm. Kohë e lirë për të konsumuar drekën.

Pasi e lëmë Ohrin në radhë për t’u vizituar do të jetë “Gjiri i Kockave” ose i quajtur ndryshe “Muzeu mbi Ujë”. Vizitë në Manastirin e Shën Naumit dhe parkun natyror përreth tij. Kalojmë pikën e kontrollit në Tushemisht dhe ndalemi për një foto me teto Ollgën. Më pas do të vizitojmë parkun natyror në Drilon, përpara se të nisemi në rrugën e kthmit. Mbërritja në Elbasan, Tiranë dhe Durrës në mbrëmje.

►Sugjerohet të keni me vete:

Çantë shpine, ujë, rroba për ndërresë, cokollatë, fruta të thata dhe shumë energji pozitive…

NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD
*GUIDA SHOQERUESE GJATE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET
*CDO GJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "PERFSHIHET".

STAMBOLL ➡NISJE 1, 8, 15, 22, 29, TETOR — 4 DITE — CMMI €109

VIZITOJME
🔹SHKUP
🔹STAMBOLL
🔸Destinacione te Stambollit si Xhamia Blu, Sarajet e Topkapise, Cisterna Bizantine, Muzeu Panorma, Akuapark, Dolmabahce, Taksim
🔸Shoppin ne qendrat tregtare me te medhe te Stambollit
🔸Shetitje me traget ne Bosfor
🔸Mbremje festive Turke ne restorante tradicionale

👉Akomodimi ne Hotel me 4 YJE prane qendres se STAMBOLLIT
▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI TETOR
Nisje 1, 8, 15, 22, 29, TETOR — 2 Dite Udhetim – Cmimi €109

Dita 1: TIRANE – STAMBOLL
-Nisja nga Tirana ne oren 23:00 , (1 dite para dates se nisjes )
-Nisja nga Durresi ne oren 22:20 , (1 dite para dates se nisjes )
-Nisja nga Elbasani ne oren 23:30 , ( 1 dite para dates se nisjes )

*Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Stambolli, duke pershkruar itinerarin Shkup, Sofie, Stamboll
*Ndalesa gjate rruges per pushime, kafe dhe konsumimin e drekes.
Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit.
*Mberritja ne Stamboll pasdite dhe akomodimi ne hotel 4 yje ne Stamboll.

Dita 2: STAMBOLL
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit ne shoqerine e guides nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti.
Turi fillon me viziten ne Xhamine Blu (nje nder simbolet e madheshtise se Stambollit),
per te vazhduar me Kishen e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse (vecantia e se ciles eshte se ne brendesi te saj do te gjeni elemente te kishes dhe xhamise te nderthura se bashku, pasi kisha e Shen Sofise u shenderruar ne xhami per disa shekuj perpara se te kthehej perseri ne kishe).
Vizitat vazhdojne ne cisternen e vjeter te Kostandinopojes, me pas tek Hipodromi dhe per te pefunduar ne Sarajet e Sulltanit (Topkapise). Vizita e Topkapise do te jete si nje udhetim ne kohe i arkitektures dhe kultures qe secili sulltan ka sjellur gjate sundimit te tij ne perandorine osmane.
*Pas mbarimit te vizitave, kohe e lire per te shopping ne pazarin e famshem turk, ne Grand Baazar
*Kthimi ne hotel dhe mbremja e lire

Dita 3: STAMBOLL
*Mengjesi ne hotel.
*Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit dhe Muzeu Historik Panorama 1453.
Me pas udhetojme drejt stacioneve te trageteve Eminoy per te filluar shetitjen me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa dhe per tu njohur me legjenden e saj si te nje perralle.
*Vazhdimi i vizitave me pas ne pallatin e Dolma Bahces dhe viziten ne Sheshi Taksim.
Kohe e lire dhe Shopping ne pedonalet e famshme te shesh*t Taksim.
*Darka nen sugjerim e guides ne lokalet me harem ose Turkish Show ne anije.

Dita 4: STAMBOLL — TIRANE
*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt Shqiperise duke udhetuar per per Sofie dhe Shkup. Ndalesa rruges per pushime. Ndalese ne Shkup per vizite te qytetit ne shoqerine e guides.
*Pas vizites se kryeqyteti te Maqedonise, nisja drejt Tiranes, Durresit, dhe Elbasanit
Mberritja ne darke.


►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
✅ — Ne cmim per person përfshihen:
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi per 3 nete ne hotel 4 yje prane Qendres te Stambollit
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
4) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
5) Taksat Turistike
——————————————————-
Akomodimi:
Do të bëhet në hotel 4 Yje ne Stamboll
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Durres në orën 22:00 të mengjesit nga pallati sportit
➤ Tirane ne oren 23:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Elbasan ne oren 23:30 nga kryqezimi i Cerrikut
——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
——————————————————-
❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Bosfor

😻😻PRIZREN – PREVALLË 2 DITË €59

► Datat: 19, 26 Shtator

👉📃Programi:

►Dita e parë:
Nisja nga Tirana në orën 08:00.
Nisja nga Durrësi në orën 07:00.
Nisja nga Elbasani në orën 07:00.

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së kontrollit në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës.
Mbërrijmë në Prevallë. Zbulim dhe shijim i natyrës mbresëlënëse që Bjeshkët e Sharrit përcjellin. Kohë e lirë për konsumimin e drekës. (guida shoqëruse ju sugjeron opsionet më të mira që mund të zgjidhni). Akomodimi tek hotel Sharri më i mirë i zonës. Kohë e lirë gjatë së cilës mund të shfrytëzohet pishina dimërore. Darka në hotel.

►Dita e dytë:
Mëngjesi në hotel. Dalje e vonë nga hoteli dhe konsumi i kafes së mëngjesit në aromën e freskët të Bjeshkëve të Sharrit, Prevallë. Pastaj nisemi drejt Prizrenit. Do të ndalemi në qendër të qytetit ku do kemi mundësi të vizitojmë pikat kryesore të tij, gjithashtu të konsumojmë edhe drekën. Nisja për kthim me një ndalesë të shkurtër (opsionale) gjatë rrugës.
Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.
Fundi i shërbimit tonë!

►Kujdes:
Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!


☑️Ne cmim perfshihet:
*Transporti me autobus komod 🚎
*Akomodimi tek Hotel Sharri 🏨
*Mengjesi dhe darka 🥐 🥘
*Perdorimi i pishines dimerore 🏊‍♀️
*Guida shoqeruese gjate udhetimit👫👫

✖️Ne cmim nuk perfshihet
*Gjithcka qe nuk eshte permenduar ne rubriken "perfshihet".

ZIP LINE NE RUGOVE 1 DITE 17€ 🆒
🤩RUGOVE - PRIZREN - PEJE🤩
► 19, 20, 26, 27 Shtator
► 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25, 31 Tetor
1, 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28, 29 Nëntor

PROGRAMI:
► Nisja nga Tirana ne oren 06:00.
► Nisja nga Durresi ne oren 05:00.
► Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

Vizitohet gryka e Rugove, Shpella e Radacit ( Bukuroshja e Fjetur) Ujvara e Drinit dhe burimi i Drinit te bardhe. Gjithashtu ne gryken e Rugoves keni mundesi te perjetoni dhe adrenalinen e Zip Line, i cili eshte 650 meter i gjate.

Nisja behet ne oren 6:00 nga Tirana ( Nisja nga Durresi ne 05:00) , pastaj nje ndalese ne luginen e lumit Drin ( KUKES) per te bere pushimin e pare. Pas pushimit nisemi drejt qytetit te Pejes . Kalohet ne periferi te qytetit te Prizrenit dhe mes per mes qytetit te Gjakoves per te arritur ne Peje. Mberritja ne gryken e Rugoves rreth ores 11:30 .Orar i lire per te shijuar adrenalinen e ZIP LINE . Ata qe nuk kane deshire te provojne Zip line jane te lire te konsumojne dicka ne barin aty prane ose te shijojne natyren. Pas kryerjes se Zip Line nga gjithe grupi i drejtohemi pjeseve me te bukura natyrore te zones.Me pas shkojm nisemi drejt burimit te Drinit te bardhe. Aty vizitojme Ujvaren e Drinit te Bardhe, Shpellen e Radacit dhe me pas konsumojme dreken ne nje nga restorantet aty prane.Vazhdimi i udhetimit drejt Prizrenit , Ndales ne qendren tregetare ETC.Kthimi per ne Tirane perseri nga dogana e Morines me ndalesa te shkurtra gjate rruges .

Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00 te darkes .Fundi i sherbimit tone !

Duhet te keni me vete :
Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,veshje sportive per ecje dhe shume energji .

NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTI VAJTJE – ARDHJE🚌
*GUIDE SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT👫👫

NE CMIM NUK PERFSHIHET
*ZIP LINE - 10€ ⛓
*SIGURACIONI JETES NE UDHETIM💗

🤩🤩STRUGË – OHËR – MANASTIR 2 DITË €39🤩🤩
STRUGE, OHER, MANASTIR (BITOLA), SHEN NAUM, GJIRI I KOCKAVE, TUSHEMISHT, DRILON
► 5, 12, 19, 26 Shtator
► 3, 10, 17, 24, 31 Tetor
► 7, 14, 21, 28 Nëntor
Hotel Diplomat 3* - €39
Hotel Imperial 4* - €45
Hotel Izgrev 5* ne Struge (buze liqenit) - €50

PROGRAMI:

►Dita e pare:
-Nisja nga Tirana ne oren 06:00.
-Nisja nga Durresi ne oren 05:00.
-Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.
Vazhdimi i udhetimit per ne doganen e Qafe Thanes me nje ndalese te shkurter gjate rruges. Pas procedurave doganore ndalojme per vizite ne qytetin e Struges dhe me pas vazhdojme drejt Manastirit (Bitola) per te vizituar qytetin e alfabetit shqiptar. Kthimi dhe akomodimi ne Struge. Darka ne hotel. Mbremje e lire.

►Dita e dyte:
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Ohrit per vizite ne qytetin buze liqenit. Ne do te vizitojme qytetin e vjeter, kalane e qytetit, kishat e njohura dhe do te kemi mundesi per personat qe deshirojne te zhvillojme edhe lundrim me anije ne liqen per te prekur pjese te tjera te Ohrit. Pas dreke do te vazhdojme rrugetimin tone drejt Gjirit te Kockave. Aty do kemi mundesi te vizitojme muzeun mbi uje, nje muze teper i vecante ne llojin e tij. Do te ndalemi gjithashtu ne Shen Naum, perpara se te vizitojme Tushemishtin dhe parkun natyror ne Drilon. Nisemi ne rrugen e kthimit dhe ne mbemje mberrijme ne Tirane, Durres dhe Elbasan.
Fundi i sherbimit tone!

Duhet te keni me vete:
-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata, etj.

NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTIN ME AUTOMJET KOMOD
*AKOMODIMI NE HOTEL
*MENGJESI DHE DARKA
*GUIDA SHOQERUESE GJATE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET
*DREKA
*HYRJET NE MUZE

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Fushë-Krujë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Fushë-Krujë

Category

Travel Agency Tour guide

Contact the business

Click here to send a message to the business

Telephone

Address


Rruga Bakushe Visha
Fushë-Krujë
Other Travel Agencies in Fushë-Krujë (show all)
Elezi Travel Elezi Travel
DURRESIT
Fushë-Krujë, 1111

https://www.facebook.com/pages/Elezi-Travel/683360988371950

Erjoni Travel Erjoni Travel
QENDER FUSHE KRUJE
Fushë-Krujë, 00355

AGJENSI UDHETIMI "ERJONI TRAVEL" FUSHE KRUJE

BORI Agency BORI Agency
BORI TRAVEL
Fushë-Krujë, 1664

BORI AGENCY operon në treg prej 16 vitesh, ku në një zyrë të vetme ka një mori shërbimesh dhe produktesh kancelarike të markave më të mira. Tel: +355 67 200 5551 Fax: 00355 563 22978 E-mail: [email protected]

Klajdi-travel Klajdi-travel
Rruga E Lacit, Perball Gazetave
Fushë-Krujë, 99999

Odisea FUSHE KRUJE Odisea FUSHE KRUJE
Qender Fushe Kruje Perball Bankes BKT
Fushë-Krujë

Udhetimet tuaja te punes apo te pushimeve me ne kushtoin me lire.Bileta Avioni,Trageti,Autobuzi dhe siguracione shendeti.Pa harruar dhe paketat Turistike

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C