Agency Shijak Travel

Agency Shijak Travel

Nearby travel agencies

Travel & Tours 'ERGI'
Travel & Tours 'ERGI'
SHIJAK, Shijaku
Auto-Transport Nderkombetare DAJA
Auto-Transport Nderkombetare DAJA
4-Rruget, Shijaku
Shahini Travel
Shahini Travel
SHIJAK, Shijaku
Xhulio Travel
Xhulio Travel
4-Rruget
Shijak
Shijak
Durrës 0123456789
Cimi Travel
Cimi Travel
Lagjia Koder,Shijak, Durrës, Shijaku
Agjensia Artur
Agjensia Artur
Qender Shijak
Devis Travel
Devis Travel
Sukth, Sukth i Ri
Anxhi Travel
Anxhi Travel
Maminas, Maminas

AGJENSI UDHETIMI-WESTER UNION- EXCHANGE-SIGURACIONE

Mission: BILETA-(Avioni,Trageti,Autobusi) SIGURACIONE,KEMBIM VALUTOR

Operating as usual

[09/09/20]   Agjencia Evropiane e Mjedisit rreshton Shqipërinë në vendin e dytë për vdekje të shkaktuara nga ndotja e ajrit. 23% e vdekjeve në vendin tonë shkaktohen nga probleme mjedisore që kthehen në probleme shëndetësore.

Tirana International Airport

📌Në vëmendje të pasagjerëve që udhëtojnë në Itali🇦🇱🇮🇹

Agjencia Kombëtare e Aviacionit Civil Italian ka përcjellë këto dy kërkesa për pasagjerët që udhëtojnë nga Shqipëria, me qëllim që procesi i kalimit të udhëtarëve nëpër aeroporte të lehtësohet :

📌Çdo pasagjer që udhëton drejt Italisë duhet të jetë i pajisur vetëm me maskë kirurgjikale. Pasagjerët që përdorin lloje të tjera të maskave, mund të mos lejohen të hipin ne bordin e avionit.

📌Dy kopje të Formularëve të vetëdeklarimit duhet të printohen dhe të plotësohen paraprakisht. Njëra kopje duhet të dorëzohet në momentin e check-in (te pranimit të biletës) dhe kopja tjeter duhet të dorëzohet tek autoritetet lokale italiane në destinacionin e mbërritjes. Plotësimi i formularit para udhëtimit ndihmon në minimizimin e qëndrimit për një kohë të gjatë në radhë gjatë procesit të kontrollit.

Udhëtimet mbeten ende të kufizuara.

📌Ju lutem gjeni formularin në linkun e mëposhtëm:

http://www.tirana-airport.com/media/15984515615144FORMAL_STATEMENT_TO_THE_PURPOSE_OF_ENTRY_IN_ITALY_IT.pdf

Ju faleminderit për bashkëpunimin,
Tirana International Airport

------------------------------

📌To the attention of the passengers that are flying to Italy 🇦🇱🇮🇹

📌In order to support and facilitate passenger handling process , we announce two important requirements to be fulfilled by passengers who are travelling to Italy.
The requirements below mentioned have been released from Italian CAA (ENAC).

📌Every passenger travelling to Italy will be accepted on aircraft board only with surgical face mask. Passenger with other types of face mask may be denied for travelling.

📌Two copies of self-declaration forms to be filled in advance. One to be delivered at check-in desk and the other one to be delivered at destination to the local Authorities. Indeed filling in advance of such forms will make possible to minimize staying for a long time on queue in departure during check-in process, and also in arrival at destination during passport control.

📌Travelling is still limited.

Please find below the link

http://www.tirana-airport.com/media/15984515454012FORMAL_STATEMENT_TO_THE_PURPOSE_OF_ENTRY_IN_ITALY_ENG.pdf

Thank you for your collaboration,
Tirana International Airport

Techno Festival

😂

Me at 70 🕺

Techno Festival

🤣

When it's getting hot!!

Elvis Naçi

Historia e Haxhit, Kurban Bajramit dhe ujit Zem Zem

Gym Is My Love

😊

THE BEST MOM DAUGHTER WORKOUT.

sos-childrensvillages.org

2020 Hermann Gmeiner Award

sos-childrensvillages.org Following this year's global call for nominations, we received more than 200 nominations for the Hermann Gmeiner Award 2020. With a little delay due to the global pandemic, and guided in their choice by an international selection committee, the Board of Directors of the Hermann Gmeiner Academy has...

telegrafi.com

Në këtë ditë të vitit 2006, Jens Lehmann tërhoqi 'Fletën e mashtrimit' nga çorapet e tij për mënyrën se si i gjuajnë penalltitë lojtarët e Argjentinës

🙂

telegrafi.com Ishte vitit 2006 kur Gjermania kishte barazuar me Argjentinën 1-1 në Kupën e Botës dhe pas 120 minutash lojë, ishte koha për penalltitë. Skuadra që drejtohej nga jose Pekerman kishte kaluar e para në epërsi me golin e Roberto Ayalas, që ishte asistuar nga Juan Roman Riquelme, por dhjetë ...

Rifillojmë fluturimet me shërbime ekselente dhe çmime ekonomike!🇦🇱⁣⁣
⁣⁣
We restart flights 🇦🇱

Eurokoha

Nga e diel 28 qershor fillojnë fluturimet drejt Prishtinës nga: Zürich, Basel, Genève, Düsseldorf, Sttutgart, München, Frankfurt, Hamburg dhe Hannover.✈️

Për informata dhe rezervime na kontaktoni në www.flyksa.com

🇦🇱🛬🇮🇹

🛬 🚍 ⛴

🛑 RIFILLOJN CDO DITE NISJET DETARE DURRES/BARI/ANCONA 🛑

Union Net - Western Union

Dërgoni para në të gjithë botën me Western Union!

anabelmagazine.com

Njihuni me personazhin e memes më të famshme të momentit

☺☺☺☺

anabelmagazine.com Kushdo që është aktiv në rrjete sociale – thënë me fjalë të tjera, kushdo që adhuron memet – me siguri që e njeh këtë personazhin me fanellë me kuadrata, jelek e fytyrë të zhgënjyer

albawings

NJOFTIM!
NOTICE!

🛬🛬🛬🛬🛬🛬🛬🛬🛬🛬

albanianews.it

Albania apre il suo spazio aereo il 22 giugno, ma i voli dipenderanno dagli altri paesi

albanianews.it Gli operatori di volo che operano dall'aeroporto internazionale di Tirana saranno responsabili di informare i passeggeri sulle possibili restrizioni in vigore presso l’aeroporto di destinazione prevista

top-channel.tv

Mali i Zi mbyll kufinjtë, njoftim i rëndësishëm për shtetasit shqiptarë që planifikojnë të udhëtojnë drejt këtij shteti

top-channel.tv Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Njësia Operacionale e Krizës së Qeverisë së Malit të Zi ka vendosur sot të rishikojë listën e vendeve që do të lejohen të hyjnë në territorin e tij në kuadër të luftës kundër pandemisë COVID-19.

🇦🇱🇹🇷🛬

Air Albania

Më 22 Qershor rifillojmë fluturimet e rregullta dhe destinacioni i parë: Stambolli! 🇹🇷⁣
Të gjitha fluturimet e rregullta do të kryhen duke u bazuar mbi marrëveshjet shtetërore bilaterale për hapjen e kufinjve. #AirAlbania⁣

On 22nd of June we recommence our regular flights and the first destination is Istanbul!🇹🇷 ⁣
All regular flights will be undertaken based on states bilateral agreements of open borders. #AirAlbania

Olti Curri

😏

Pershendetje,
Situata momentale ne aeroportin e Zurich. Nje avion me 200 persona kane ngelur te bllokuar sepse ne moment te fundit fluturimi u anullua nga autoritetet shqiptare.
Do isha mirenjohese Nese mund te na ndihmoni meqe instancat shqiptare nuk na pergjigjen.
Shpresoj qe mund te na ndihmosh.
Te uroj me te mirat,

Tirana International Airport

📌15.06.2020

Tirana International Airport njofton se sot rifillojnë fluturimet e mëposhtme:

🛬Austria Airlines – Fluturimi nga Vjena mbërrin në 14.20 dhe niset në 15.05
🛬Air Serbia - Fluturimi nga Beogradi mbërrin në 14.30 dhe niset në 15.00
🛬Air Albania – Fluturimi i riatdhesimit nga Frankfurti mbërrin në 18.15
🛬Aegean Airline – Fluturimi nga Athina mbërrin në 19.25 dhe niset në 20.05

Ju lutemi pasagjerëve që udhëtojnë, të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Ndërkohë, nisjet nga Shqipëria janë ende të kufizuara për personat që nuk janë të pajisur me leje qëndrimi apo pasaportë për destinacionet e sipërpërmendura. Beogradi është i hapur për të gjitha kombësitë.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU.

Situata ndryshon me orë, ndaj ju lutemi dhe për pak durim. Çdo njoftim të shtetit shqiptar në lidhje me çdo fluturim, do t’jua përcjellim menjëherë në faqet tona zyrtare.

Ju faleminderit për bashkëpunimin!

Po ringrihemi 🙂

Tirana International Airport

📌15.06.2020

Tirana International Airport announces that the following flights are restarting today:

🛬Austria Airlines - Flight from Vienna arriving at 14.20 and departing at 15.05
🛬Air Serbia - Flight from Belgrade arriving at 14.30 and departing at 15.00
🛬Air Albania - The repatriation flight from Frankfurt arriving at 18.15
🛬Aegean Airline - Flight from Athens arriving at 19.25 and departing at 20.05

We would like to inform the passengers who are traveling to respect the hygiene protocols. Masks are mandatory.

Meanwhile, only residents of the European Union and EU nationals are allowed to travel to the destinations mentioned above. Beograd is open to all nationalities.

The situation changes by the hour, so please be patient. Any notification of the Albanian state regarding any flight, we will forward to you immediately on our official websites.

Thank you for your cooperation!

We rise 🙂

Tirana International Airport

SHQIPERIA👐

SHQIPERIA 👐

Presim Italine tani shpresojm se shpejti 🤗

Union Net - Western Union

Dërgoni para nga Shqipëria në të gjithë botën me komisione që fillojnë nga vetëm 5 euro!
Dërgojuni para nga agjencitë Unionnet - Western Union, të dashurve tuaj në Itali, Greqi, Gjermani, Kosovë, etj., brenda pak minutash.
Unionnet-Western Union
Kudo dhe Kurdo pranë jush!

What Doesn't Suck?

Albania

🇦🇱 48 Hours in Albania! 🇦🇱

Ahh to be back in the beautiful mountains of Albania!

They'll be waiting for you 🙈

👌

🔴Pishine per femije Intex 🔴
▪️E rehatshme per tu transportuar, e sigurt dhe praktike.
▪️E lehte per tu lare, rezistente dhe e rehatshme.
▪️Permasat 88 x 85 x 30 cm, me 3 unaza transparente.
▪️Tape per shkarkimin e ujit.
▪️Mosha 3+.
▪️Pishina+pompe per fryrje.
❌Çmimi 7,000 leke❌

Faleminderit tek_ti.al😊

Faleminderit tek_ti.al
Pool👌👌👌

syri.net

Greqia sqaron politikën e saj për turistët e të gjitha kombësive

syri.net Zyrtarët grekë thanë të shtunën se Greqia nuk do të kufizojë ardhjen e pasagjerëve me linjë ajrore muajin tjetër për njerëzit që vijnë nga 29 vendet e listës, por se...

tek_ti.al

https://www.facebook.com/tek_tial-104160651219066/

Nga ti tek ne, nga ne tek ti.

Rob Shehadie

Un kur bohem tap 😁

Party time!

Travel + Leisure

Zanzibar🌺

Have you ever seen water so blue?! 😍

Travel + Leisure

Santorini 😍

Santorini is one of the most popular destinations in Greece — and for good reason. Tag your travel buddy in the comments!

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Shijak?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

SHQIPERIA👐
Faleminderit tek_ti.al😊

Location

Shijak

Category

Travel Agency

Contact the business

Click here to send a message to the business

Address


Shijak
Shijak
2001
Other Travel Agencies in Shijak (show all)
Xhulio Travel Xhulio Travel
4-Rruget
Shijak

Agjensi Udhëtimesh

Agjensia Artur Agjensia Artur
Qender Shijak
Shijak, 2013

Agjensi Turistike

About   Privacy   Login C