Albtours

Albtours

Nearby travel agencies

Tirana Training Center
Tirana Training Center
Rr. “Him Kolli”
Artisti Travel
Artisti Travel
Unaza e Re, rruga: Islam Alla, pallati nr2, h4
Travel Albania
Travel Albania
Rruga Ndre Mjeda, Rezidenca Libeskind, App. 2011
Five Stars Travel
Five Stars Travel
Rruga Myslym Shyri (perballe Okaidi-t)
UMRA Travel AlbaniA
UMRA Travel AlbaniA
Rruga: Islam Alla Ngjitur me Restorant Ejsel
Frans Travel
Frans Travel
Ruga Myslym Shyri ,ne krah te ish - adidas.
Ride Albania Mountain Biking
Ride Albania Mountain Biking
Rruga Him Kolli
New York Travel Agency
New York Travel Agency
AD Company
AD Company
Rruga Besim Imami, Nr.10 (Pas Gulf ne M. Shyri)
Agjensi udhetimi
Agjensi udhetimi
RRUGA E KAVAJES
JustiTravel&Tours
JustiTravel&Tours
Rruga e Kavajes Pran kryqezimit "21 Dhjetori"ne drejtim per Kombinat 100 metra ne krah te djatht
Shoqata Dajti Alpino Turistik
Shoqata Dajti Alpino Turistik
rruga e kavajes
Tirana Interbus Travel
Tirana Interbus Travel
RRUGA KAVAJES
UNIKA Travel & Tours
UNIKA Travel & Tours
RRUGA E KAVAJES , PERBALLE SPITALIT GJERMAN.
Pro Travel
Pro Travel
Bulevardi Bajram Curri,Pallatet Agimi,Prane Farmacise Greke

Albtours, Agjenci Turistike me qender ne Tirane eshte themeluar ne vitin 1992 , si nje nder agjencite e para private me kapital teresisht shqiptar ne fushen e udhetimeve turistike

Albtours, Agjenci Turistike me qender ne Tirane eshte themeluar ne vitin 1992, si nje nder agjencite e para private me kapital teresisht shqiptar ne fushen e udhetimeve turistike . Nga vitit 1992 e deri me sot jane me shume se 70.000 persona qe kane zgjedhur agjencine tone, fale sherbimeve profesionale, per te kaluar pushimet dhe zbuluar bukurite e vendeve te ndyshme te botes. Nga viti 1994 – 1996 dhe 1998 – 2000, Albtours ka qene nder te paktat operatore shqiptar qe ka punuar Greqine dhe Turqine si destinacione turistike me disa tipe programesh profesionale, fale bashkepunimit me nje sere operatoresh lokal greke e turk . Nga viti 1999 e deri me sot Kroacia ka qene destinacioni yne kryesor ne prgramet outgoing. Me eksperiencen e fituar Albtours mund te konsiderohet sot si nje Tour operator per destinacione te tilla si Kroacia, Greqia, Turqia, Bullgaria, Maqedonia, Mali i Zi, Italia, Franca, Sllovenia etj. Me nje ekip mjaft te pergatitur dhe eksperience te gjate ne fushen e udhetimeve ne grupe, individe si dhe ne organizimin e disa programe speciale te natyrave teper profesionale, Albtours eshte gjithmon i gatshem per te ofruar sherbime profesionale qe bejne diferencen ne tregun shqiptar te udhetimeve. Ne jemi te perkushtuar qe ne programet qe u ofrojme klienteve tane te perfshijme te gjitha sherbimet e nevojshme per ta bere nje udhetim te paharruar. Kjo eshte edhe nje nga arsyet pse klientet tane udhetojne per te 10-ten apo 13 -mbedhjeten here me ne. Nga viti 2001, Albtours eshte perzgjedhur nga Operatori me i madh i programeve arkeologjike franceze “ CLIO “ si partner per Shqiperine ne programin e madh arkeologjik per Ballkanin. Nderkohe qe sot sherben si ofrues i sherbimeve ne programet incoming per nje numer Tour Operatoresh Europiane Me pak fjale ne jemi ne treg per te ofruar me te miren dhe jemi krenare te ndajme sebashku ekperiencen tone

Super Oferte nxitoni te rezervoni pushimet tuaja ne Iberostar Bellevue Budva 4*
Në çmim përfshihet:
☑️Qendrimi minimal 2 nete
☑️Akomodimi ne Hotel
☑️All Inclusive (Mëngjesi - Drekë - Darkë + Pijet Lokale)
☑️Dhome Superiore me ballkone
☑️Femija 1& 2 nga mosha 2 -14.99 vjece ne akomodim me 2 te rritur jane FREE
☑️Perdorimi i pishinave te brendeshme dhe te jashtme
☑️Perdorimi i fushave sportive
☑️Muzike & Animacion + Miniclub per femijet
☑️Parkim falas & Wi -Fi

Për rezervime:
📞+35542225496/ 0682055048
📩[email protected]
📬Rr. Him Kolli PII.48

albtourstravel.com

Hotel Sheraton Mlini » Albtours

- NXITONI TE RREZERVONI PUSHIMET VERORE 2019
- CMIMI DUKE FILLUAR NGA 89 EURO PER PERSON
- MINIMUMI I QENDRIMIT 2 NETE
- OFERTA ESHTE E VLEFSHME DERI ME 31 MARS

albtourstravel.com Hotel Sheraton 5 ***** i pozicionuar ne gjirin e mrekullueshem te Mlinit , pjese e rivieres se Dubrovnikut,eshte nje nder hotelet me moderne te Kroacise ne pjesen bregdetare. Eshte nje nder hotelet me te rinj dhe moderne ne zone duke qene se eshte hapur ne Gusht te 2015. Format arkitekturore te keti...

albtourstravel.com

Hotel Iberostar Bellevue » Albtours

- NXITONI TE RREZERVONI PUSHIMET VERORE 2019
- CMIMI DUKE FILLUAR NGA 105 EURO PER PERSON
- OFERTA ESHTE E VLEFSHME DERI ME 31 JANAR

albtourstravel.com   Hotel Iberostar Bellevue 4**** eshte nje nder hotelet me te rinj ne bregdetin e Malit te Zi. I vetmi hotel i grupit spanjoll Iberostar ne kete pjese te Adriatikut. Nje kombinim i perkryer i natyres dhe nje resorti turistik te nje kategorie shume te larte. Vendndodhja: Hotel Iberostar Bellevue ndo...

albtourstravel.com

Hotel Croatia » Albtours

- NXITONI TE RREZERVONI PUSHIMET VERORE 2019
- CMIMI DUKE FILLUAR NGA 95 EURO PER PERSON
- OFERTA ESHTE E VLEFSHME DERI ME 31 JANAR

albtourstravel.com Hotel Croatia 5 ***** i pozicionuar ne gjirin e mrekullueshem te Cavtatit , pjese e rivieres se Dubrovnikut,eshte nje nder hotelet me moderne te Kroacise ne pjesen bregdetare. I ndertuar ne Gadishullin e Shustjepanit, ka nje pamje madheshtore buze detit Adriatik . Nga taracat e hotelit mund te shijo...

albtourstravel.com

HOTEL RADISSON BLU 5* ORASAC DUBROVNIK VITI I RI 2017 - Albtours

VITI I RI NE HOTEL RADISSON BLU 5* VETEM PER 232 EURO PERSONI

albtourstravel.com OFERTE QENDRIMI PER 2 NETE PER PERSONE Dhome Deluxe me pamje nga deti € 232 * Paketa perfshin * Pijen e mireseardhjes ne Maraska Bar* Pasdite me embelsira & caj*Super Mengjese & Transfere me mikrobuz ne Dubrovnik 2 here ne dite* Sherbim Darke e mengjes me 31 Dhjetore 2016 & 1 …

albtourstravel.com

HOTEL KOMPAS 4 *16.11.2016 - 31.03. 2017 - Albtours

OFERTA PER MUAJN DHJETORE

albtourstravel.com OFERTE PER MUAJN DHJETOR 2 nete qendrimi ne dhome dyshe, hyrja ne pishinen e brendeshme , perdorimi i saunave , parkingu i jashtem & taksa turistike jane te perfshira• Femijet nga 0 - 1.99 vjec jane pa pagese• Femijet nga 2 – 11.99 vjec kane pagese shtese €62 mbi cmimin e dhene• Personi I 3-te …

Albtours

albtourstravel.com

HOTEL RADISSON BLU 5* ORASAC DUBROVNIK VITI I RI 2017 - Albtours

Oferte e Limituar deri me 15 Dhjetor 2016

albtourstravel.com Oferte qendrimi per dy nete Dhome dyshe Standarte me pamje nga deti € 444 Dhome dyshe Deluxe me pamje nga deti € 464 Junior Suite ( 3 te rritur ) € 724 Junior Suite ( 2 te rritur + 2 femije nen 12 vjec ) € 729 Oferte qendrimi per tre nete Dhome dyshe Standarte me pamje …

albtourstravel.com

PROGRAM 3 DITOR DUBROVNIK - MOSTAR - Albtours

129 EURO PROGRAM 3 DITOR DUBROVNIK & MOSTAR 26 – 28.11.2016

albtourstravel.com PROGRAM 3 DITOR DUBROVNIK – MOSTAR 26 – 28.11.2016 DITA E PARE – Nisja nga Tirana ne oren 07.30 te mengjesit. Pas formaliteteve kufitare – doganore ne Muriqan vazhdimi i rruges nepermjet Tivarit , Petrovacit , Becicit per ne Dubrovnik. Ndalese ne Budva per nje ore e me pas vazhdimi i rruges neper...

albtourstravel.com

PROGRAM 4 DITOR NE DUBROVNIK & SPLIT - Albtours

169 EURO 4 DITE NE DUBROVNIK & SPLIT 26 – 29.11.2016

albtourstravel.com 169 EURO 4 DITE NE DUBROVNIK & SPLIT 26 – 29.11.2016 DITA E PARE – Nisja nga Tirana ne oren 07.00 te mengjesit. Pas formaliteteve kufitare – doganore ne Muriqan vazhdimi i rruges nepermjet Barit, Petrovacit dhe Shen Stafanit per ne Dubrovnik. Ndalese ne Budva per nje ore e me pas vazhdimi i rruges…

albtourstravel.com

349 EUR PROGRAM 5 DITOR NE KROACI - Albtours

349 EUR PROGRAM 5 DITOR NE KROACI 25 – 29.11.2016

albtourstravel.com 349 EUR PROGRAM 5 DITOR NE KROACI 25 – 29.11.2016 DITA E PARE – Nisja nga Tirana ne oren 6.00 te mengjesit. Pas formaliteteve kufitare – doganore ne Muriqan, vazhdimi i rruges nepermjet Barit , Petrovacit, Budves dhe Herceg Novit per ne Dubrovnik. Mberritja ne Dubrovnik rreth ores 13.00. Pushim i s...

albtourstravel.com

HOTEL CROATIA 5 * CAVTAT/ DUBROVNIK 25.03 - 03.05. 2016 - Albtours

Oferte e Limituar ! 99 Eur per Person per 2 Nete
Vlefshmeria nga 06.04 deri me 03.05.2016

albtourstravel.com Cmimi per person per 2 nete / individe  2 nete qendrimi ne dhome dyshe pamje parku / deti me sherbim Darke , fjetje e mengjes , hyrja ne pishinen e brendeshme , perdorimi i saunave & fitnessit , parkingu i jashtem & taksa turistike e perfshire ne cmim Tipi i dhomes  Standart €    99 HB …

albtourstravel.com

Hotel Iberostar Bellevue - Albtours

Perfitoni nga oferta Jone ! 15 % Zbritje

Beni prenotimin Tuaj per pushimet verore ( Maj - Tetor ) , ne
Iberostar Bellevue deri me date 30 Prill 2016

albtourstravel.com   Hotel Iberostar Bellevue 4**** eshte nje nder hotelet me te rinj ne bregdetin e Malit te Zi. I vetmi hotel i grupit spanjoll Iberostar ne kete pjese te Adriatikut. Nje kombinim i perkryer i natyres dhe nje resorti turistik te nje kategorie shume te larte. Vendndodhja: Hotel Iberostar Bellevue ndod…

albtourstravel.com

339 EUR TURQI DHE GREQI 5 DITE - Albtours

Deshironi ti dhuroni vetes nje eksperience unike udhetimi ?
Zgjidhja mund te jete oferta jone per Programin 5 Ditore ne Turqi & Greqi, me rastin e festave te muajit Mars & Prill.

albtourstravel.com DITA E PARE – Nisja nga Tirana ne oren 06.00. Vazhdimi i rruges nepermjet Elbasanit , Librazhdit , Pogradecit dhe Korces per ne Kapshtice . Pas formaliteteve kufitare dhe doganore vazhdimi i rruges per ne Kavalla nepermjet Kosturit , Kozanit Verias & Selanikut. Gjate rruges ndalesa te shkurtra dhe i…

albtourstravel.com

Hotel Milenij Opatija - Albtours

Opatija, destinacioni i Ri per Pushimet Tuaja Verore 2016

albtourstravel.com   Hotel Milenij 5***** padyshim eshte nje nga kategorite hoteliere me e larte te zones se Opatise. Nje strukture hoteliere me arkitekture te vecante , nje hotel qe te ofron nje pamje madheshtore te bregdetit te Opatise. Hotel Milenij eshte simbol i cilesise & qetesise Vendndodhja: Hotel Milenij ndod…

albtourstravel.com

Hotel Royal Opatija - Albtours

Opatija, destinacioni i Ri per Pushimet Tuaja Verore 2016

albtourstravel.com   Hotel Royal 4 ***** i pozicionuar ne rrugen kryesore te Lungomare te qytetit teper te vecante te Opatise , pjese e rivieres se Kroacise , eshte nje nder hotelet me te fundit dhe moderne ne zone . Ky hotel eshte dizenjuar posacerisht per te gjith ato persona te cilet jane te dhene pas lojrave …

albtourstravel.com

Hotel Ambasador Opatija - Albtours

Opatija, destinacioni i Ri per Pushimet Tuaja Verore 2016

albtourstravel.com   Hotel Ambasador 5*****  eshte nje nga kategorite hoteliere me te larta te zones se Opatise. Nje hotel qe te ofron nje eksperience unike ne kete pjese te Kroacise. Nje strukture hoteliere me arkitekture te vecante, nje hotel qe te ofron nje pamje madheshtore te gjirit te Kvarnerit i hapur gjate gji…

albtourstravel.com

Hotel Kvarner Opatija - Albtours

Opatija, destinacioni i Ri per Pushimet Tuaja Verore 2016

albtourstravel.com   Hotel Kvarner 4 **** i pozicionuar ne zemren e qytetin te Opatise , pjese e rivieres se Kroacise, eshte nje nder hotelet e pare te ndertuar ne brigjet e detit Adriatik ne vitin 1884. Ky hotel pervecse ka nje simbol historike , ai gjithashtu konsiderohet si nje gure themelues per standartet e larta…

albtourstravel.com

Hotel Admiral Opatija - Albtours

Opatija, destinacioni i Ri per Pushimet Tuaja Verore 2016

albtourstravel.com   Hotel Admiral 4 **** i pozicionuar ne zonen e Lungomares , pak hapa nga qendra e mrekullueshem te Opatise , pjese e rivieres se Kroacise , eshte nje nder hotelet  e rikonstruktuar se fundmi ne vitin 2014 duke e kthyer kte ambjent ne nje hapesire mjaft moderne. Ky hotel konsiderohet shume i pershta…

albtourstravel.com

HOTEL KOMPAS 4 *16.11.2015 - 31.03. 2016 - Albtours

Oferte per Hotel Kompas e vlefshme deri per muajin Mars

albtourstravel.com Cmime per individe  1 nate qendrimi ne dhome dyshe, hyrja ne pishinen e brendeshme , perdorimi i saunave , parkingu i jashtem & taksa  turistike jane te perfshira• Femijet nga 0 - 1.99 vjec jane pa pagese• Femijet nga 2 – 11.99 vjec kane pagese shtese €62 mbi cmimin e dhene• Personi I 3-te ne …

albtourstravel.com

HOTEL RIXOS LIBERTAS 5 * 01.11. 2015 - 31.03. 2016 - Albtours

Oferte per Hotel Rixos Libertas Dubrovnik e vlefshme deri ne muajin Mars

albtourstravel.com Cmime per individe 2 nete qendrimi ne dhome dyshe superiore pamje deti me sherbim Darke , fjetje e mengjes , hyrja ne pishinen e brendeshme , perdorimi i saunave , fitnessit , hamamit , pije mirseardhje , parkimi i jashtem , hyrje e lire ne Golden Sun Casino & taksa turistike e perfshire ne…

albtourstravel.com

RADISSON BLU HOTEL 5 * 01.11.2015 - 29.02. 2016 - Albtours

Oferte per Hotel Radisson Blu Dubrovnik e vlefshme deri ne fund te muajit Shkurt

albtourstravel.com Cmime per Individe 1 nate qendrimi ne dhome dyshe pamje deti , hyrja ne pishinen e brendeshme , perdorimi i saunave , parkingu i jashtem & taksa turistike jane te perfshira Tipi i dhomes standart € 89 BB € 109HB Tipi i dhomes Deluxe € 99 BB € 119HB 1 nate qendrimi ne Junior Suite …

albtourstravel.com

PROGRAM 4 DITOR NE KROACI - Albtours

Program per 7 - 8 Marsin

albtourstravel.com DITA E PARE – Nisja nga Tirana ne oren 07.30 te mengjesit. Pas formaliteteve kufitare – doganore ne Muriqan vazhdimi i rruges nepermjet Tivarit , Petrovacit , Becicit per ne Dubrovnik. Ndalese ne Budva per nje ore e me pas vazhdimi i rruges nepermjet Hercegnovit per ne kufirin me Kroacine. Pas forma…

albtourstravel.com

2 DITE NE MAQEDONI - Albtours

Program per 7 - 8 Marsin

albtourstravel.com DITA E PARE – Nisja nga Tirana rreth ores 08.00 te mengjesit nepermjet Elbasanit. Pas formaliteteve kufitare – doganore ne Q.Thane vazhdimi i rruges per ne Struge . Akomodimi ne hotel 4* . Fillimi i vizitave me informacionet perkatese te qytetit te Ohrit si dhe pjeses monumentale. Kohe e lire. Pasdi…

albtourstravel.com

PROGRAM 2 DITOR NE KOSOVE - Albtours

Program per 7 - 8 Marsin

albtourstravel.com DITA E PARE – Nisja nga Tirana ne oren 06.30 te mengjesit . Pas formaliteteve kufitare – doganore ne Q. Morine vazhdimi i udhetimit nepermjet Prizrenit & Suharekes per ne Prishtine. Informacione te shkurtra pergjate rruges. Mberritja ne Prishtine rreth ores 11.30 .Vizite e objekteve kryesore te Pris…

albtourstravel.com

3 DITE DUBROVNIK - MOSTAR - Albtours

Program per 7 - 8 Marsin

albtourstravel.com DITA E PARE – Nisja nga Tirana ne oren 07.30 te mengjesit. Pas formaliteteve kufitare – doganore ne Muriqan vazhdimi i rruges nepermjet Tivarit , Petrovacit , Becicit per ne Dubrovnik. Ndalese ne Budva per nje ore e me pas vazhdimi i rruges nepermjet Hercegnovit per ne kufirin me Kroacine. Pas forma…

albtourstravel.com

PROGRAM 3 DITOR NE KROACI - Albtours

Program per 7 - 8 Marsin

albtourstravel.com DITA E PARE – Nisja nga Tirana ne oren 7.00 te mengjesit. Pas formaliteteve kufitare – doganore ne Muriqan vazhdimi i rruges nepermjet Tivarit per ne Dubrovnik. Ndalese ne Budva per nje ore e me pas vazhdimi i rruges nepermjet Tivatit , Bijeles dhe Hercegnovit per ne kufirin me Kroacine. Pas formali…

albtourstravel.com

PROGRAM 5 DITOR NE KROACI - Albtours

Program per 7 - 8 Marsin

albtourstravel.com DITA E PARE – Nisja nga Tirane oren 6.00 te mengjesit. Pas formaliteteve kufitare – doganore ne Muriqan pushim i shkurter. Rreth ores 10.30 vazhdimi i rruges nepermjet Barit ,Petrovacit , Budves dhe Herceg Novit per ne Dubrovnik. Mberritja ne Dubrovnik rreth ores 12.30 Pushim i shkurter. Rreth ores…

us8.campaign-archive2.com

Super Oferta Verore per Hotel Iberostar Belleview, Becici, Mali i Zi

Super Oferta Verore per Hotel Iberostar Bellevue, Becici, Mali i Zi

us8.campaign-archive2.com

Albtours's cover photo

albtourstravel.com

VITI I RI 2014 HOTEL RADISSON BLU 5* ORASAC / DUBROVNIK

albtourstravel.com Albtours

albtourstravel.com

HOTEL CROATIA

albtourstravel.com Albtours

albtourstravel.com

HOTEL BIANCA KOLASHIN

albtourstravel.com Albtours

albtourstravel.com

349 EUR PROGRAM 5 DITOR NE KROACI

albtourstravel.com Albtours

albtourstravel.com

359 EUR PROGRAM 5 DITOR NE TURQI DHE GREQI ME AUTOBUZ

albtourstravel.com Albtours

Our Story

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Tirana?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Tour Agency

Contact the business

Click here to send a message to the business

Telephone

Address


Rruga Him Kolli, Nr 34
Tirana
1001

Opening Hours

Monday 17:00 - 20:00
Monday 09:00 - 15:00
Tuesday 17:00 - 20:00
Tuesday 09:00 - 15:00
Wednesday 17:00 - 20:00
Wednesday 09:00 - 15:00
Thursday 17:00 - 20:00
Thursday 09:00 - 15:00
Friday 17:00 - 20:00
Friday 09:00 - 15:00
Saturday 09:00 - 15:00
Other Tour Agencies in Tirana (show all)
Alb Travel Agency Alb Travel Agency
Mine Peza Street No.84
Tirana, 1000

Tirana Travel & Tours Tirana Travel & Tours
Rruga Mine Peza
Tirana

Tirana Travel & Tours është agjenci turistike, e cila përbëhet nga një staf i kualifikuar me eksperience mbi guidat dhe produktet turistike për individë dhe grupe, brenda dhe jashtë vendit.

Ciceroni4.me Ciceroni4.me
Street Resh*t Petrela
Tirana, 1001

Travel with a local

Albatros Travel Albania Albatros Travel Albania
Rruga E Kavajes, Pallati Nr.219 , Shkalla 3
Tirana, 1001

Albanian Prime Tours Albanian Prime Tours
Rr. Mihal Duri, P. 58, Sk. 1, Kati II, Ap. 4
Tirana, 1001

Incoming Travel Company

Motorra me qera - TR Vlore Dhermi Vuno Himare Motorra me qera - TR Vlore Dhermi Vuno Himare
Rruga Dritan Hoxha
Tirana, 10020

Motora fantastik,me konsum te paperfillshem ku mund te vizitoni qytete dhe vende te ndryshme turistike si dhe per pune personale...

Bora Travel& Tours Bora Travel& Tours
Rr.Kont Urani ,Tirane Albania
Tirana, 1000

Agjensi Udhetimi

Travel Albania Travel Albania
Rruga Ndre Mjeda, Rezidenca Libeskind, App. 2011
Tirana

Tour operator and travel agency based in Tirana since 2009.

ALPHA Travel ALPHA Travel
Rruga E Bogdaneve 192
Tirana, 1001

Its not important where you go ....the most important is with whom you are:)))) ALPHA TRAVEL AND TOURS +355 694500511

Studenti Travel Studenti Travel
Bulevardi Zhan Dark, Tirane , Albania
Tirana, 1001

Studenti Travel eshte nje burim ofertash ideale si ne destinacionet e perzgjedhura por edhe ne cmimin e tyre.

EDES Rental CAR EDES Rental CAR
Medar Shtylla
Tirana, 1000

Pro Travel Pro Travel
Bulevardi Bajram Curri,Pallatet Agimi,Prane Farmacise Greke
Tirana, 1001

About   Privacy   Login