Tik Travel & Tours

Tik Travel & Tours

Nearby travel agencies

Udhetim.al
Udhetim.al
Fran Bardhi, Komuna e Parisit
Albania Local Guide
Albania Local Guide
Rr. Robert Shvarc, Kodra e Diellit
EDES Rental CAR
EDES Rental CAR
Medar Shtylla
Antaneb Travel & Tours
Antaneb Travel & Tours
Rruga Murat Terbaci Lungomare, Valona
E-Travel & Agency
E-Travel & Agency
Rruga MEDAR SHTYLLA (perballe Kristal Center) Tirana, Albania
Kelvin Travel
Kelvin Travel
Rr. Komuna Parisit, Dyqani 20
Orbis Travel
Orbis Travel
Rruga Tish Daija
Amantia Travel
Amantia Travel
Travel Agency, Komuna e Parisit, Rr. Tish Daija, Kompleksi (Kika 2). Pallati 2, kati 1,Tirane, Albania
Almont Travel And Tours
Almont Travel And Tours
Rruga “Muharrem Butka” Komuna e Parisit
Compass Travel & Tours
Compass Travel & Tours
Komuna Parisit
My Travel & Tours
My Travel & Tours
Komuna e Parisit, Rr Skënder Luarasi
Tirana Travel & Tours
Tirana Travel & Tours
Rruga Mine Peza
FlyMe
FlyMe
Rr. Sulejman Delvina, Pll.31
Fix Travel
Fix Travel
Rruga Muhamet Gjollesha
premiumtravel.al
premiumtravel.al
Rruga Sulejman Delvina,Godina nr13,Hyrja 2

Udhezuesi me i mire per udhetimet tuaja. Bileta avioni, trageti, autobusi. Guida dhe ture te organizuara. Siguracione udhetimi, shendeti, etj. Sherbime konsulence per cdo udhetim tuajin.

Makina me qera. Travel Agency - Tour operator

#Budva #Tivat #Kolasin

#tik #udhetometik #tikagency

Disa dite pushimi ne Kolashin!🥰

#tik #udhetometik #tikagency #2020

Festat e Nentorit dhe Krishtlindjet festohen me bukur ne Budva!🥰

#tik #tikagency #2020 #udhetometik

Po kalojmë kohë të vështira, por ne mund ti zbukurojmë ato. Në këtë postim do të gjeni disa sugjerime për qytete që mund të vizitoni lehtësisht. Na kontaktoni për oferta të personalizuara 🧡

📞+355 69 977 1397 📞 +355 69 888 4801 📧 [email protected]

#tiktravel #bestprices #travel #travelagency #albaniantravel #albaniantourism #albania #visitalbania #tours #tourism #trips #worldcitizen #udhetime #agjenciudhetimi #ture #asistence #viza #pushime #pushimeverore #pushime2020🚣‍♀️🤽‍♀️🍹 #instagramtravel #bestdestinations

Paketa individuale dhe ne grup për ju, për tju larguar sadopak nga monotonia e përditshme.
Kontaktoni stafin tonë për paketa të personalizuara.

📞+355 69 977 1397 📞 +355 69 888 4801 📧 [email protected]

#tiktravel #bestprices #travel #travelagency #albaniantravel #albaniantourism #albania #visitalbania #tours #tourism #trips #worldcitizen #udhetime #agjenciudhetimi #ture #asistence #viza #pushime #pushimeverore #pushime2020🚣‍♀️🤽‍♀️🍹 #instagramtravel #bestdestinations

Book your next trip with us. Dedication, professionalism & best prices 🥇

📞 +355 69 977 1397 📞 +355 69 888 4801 📧 [email protected]

#tiktravel #bestprices #travel #travelagency #albaniantravel #albaniantourism #albania #visitalbania #tours #tourism #trips #worldcitizen #udhetime #agjenciudhetimi #ture #asistence #viza #pushime #pushimeverore #pushime2020🚣‍♀️🤽‍♀️🍹 #instagramtravel #bestdestinations

Book your next trip with us. Dedication, professionalism & best prices 🥇

#tiktravel #bestprices #travel #travelagency #albaniantravel #albaniantourism #albania #visitalbania #tours #tourism #trips #worldcitizen #udhetime #agjenciudhetimi #ture #asistence #viza #pushime #pushimeverore #pushime2020🚣‍♀️🤽‍♀️🍹 #instagramtravel #bestdestinations @ Tirana, Albania

Vera sapo ka nisur në Sharm El Sheikh!!!🥰

📆21-28 Shtator 💸667€/p

✅Të përfshira në çmim:

-Fluturimi vajtje-ardhje
-Akomodimi All Inclusive në Monte Carlo Resort Sharm 5*
-Transfertat

#udhetometik #tiktravel

Super tur me avion!✈

#Alacati, #Pamukkale, #Izmir

🗓 28 Nëntor -1 Dhjetor 💸299€/p


✅Në çmim përfshihet:

📎Fluturim nëpërmjet Stambollit vajtje-ardhje
📎Transfertat dhe shëtitjet me autobus
📎 Akomodim në hotel
📎 Mëngjeset
📎 Guida

‼️Politikat e fëmijëve

👶0-2 vjec paguan 80€

🧒2-5.9 vjec paguan 180€
(akomodim në dhomë bashkë me dy të rritur)

👦6-11.9 vjeç paguan 250€
(akomodim në dhomë bashkë me dy të rritur)

🛌Dhomë single
(në hotel me 4* është 60€ shtesë)

❌Rezervo tani! Paguaj me këste!

#udhetometik #tiktravel

Phuket, një arratisje e ëmbël‼️

🗓24-29 Nëntor 💸850€/p

✅Të përfshira në çmim:

📎Fluturimi nga Tirana
📎Akomodimi në hotel
📎Mëngjeset

#udhetometik #tiktravel

Maldives, një copë parajse në Tokë‼️

🗓22-29 Nëntor 💸1070€/p

✅Të përfshira në çmim:

📎Fluturimi nga Tirana
📎Akomodimi në hotel
📎Mëngjeset

#udhetometik #tiktravel

Dubai magjepsës‼️

🗓 24-30 Nëntor 💸665€/p

✅Të përfshira në çmim:

📎Fluturimi nga Tirana
📎Akomodimi në hotel
📎Mëngjeset

#udhetometik #tiktravel

Pamukkale, kështjella e pambuktë‼️

🗓1-4 Nëntor 💸255€/p

✅Të përfshira në çmim:

📎Fluturimi nga Tirana
📎Akomodimi në hotel
📎Mëngjeset

#udhetometik #tiktravel #pamukkale #heaven #pamukkalelovers

Kapadokia hënore‼️

🗓 25-28 Shtator 💸179€/p

✅Të përfshira në çmim:

📎Fluturimi nga Tirana
📎Akomodimi në hotel
📎Mëngjeset

#udhetometik #tiktravel #cappadocia #cappadociaturkey #cappadociaballoon

Stambolli, kryeqyteti i botës që lidh dy kontinente‼️

🗓16-20 Shtator 💸229€/p

✅Të përfshira në çmim:

📎Fluturimi nga Tirana
📎Akomodimi në hotel
📎Mëngjeset

#udhetometik #tiktravel #istanbul
#istanbullove #instanbullove

Ture të organizuara në destinacionet më të bukura të vendit tonë‼️🥰

🌊Kamping në Gjipe

🗓2 ditë - 💸3700 lekë/p

-------------------------
🌊Drimadhë, Vlorë, Karaburun

🗓2 ditë -💸 49 eur/p

-----------------‐--------
🌊Sarandë, Ksamil

🗓2 ditë - 💸49 eur/p

--------------------------
🌊Kanionet e Osumit

🗓2 ditë - 💸6000 lekë/p

--------------------------
⛰Korçë, Prespë, Voskopojë

🗓2 ditë - 💸5900 lekë/p

--------------------------
⛰Theth

🗓2 ditë - 💸5900 lekë/p

--------------------------
⛰Kalimi Theth, Valbonë

🗓2 ditë - 💸7500 lekë/p

--------------------------
⛰Valbonë

🗓2 ditë - 💸7900 lekë/p

--------------------------
🌊Lumi i Shalës

🗓2 ditë - 💸7900 lekë/p

--------------------------
⛰Theth

🗓 3 ditë -💸 79 eur/p

--------------------------
⛰Kalimi Valbonë, Theth

🗓3 ditë - 💸109 eur/p

--------------------------
🌊Sarandë, Ksamil

🗓3 ditë - 💸69 eur/p

--------------------------
🌊Dhërmi, Drimadhë

🗓 3 ditë -💸 79 eur/p

✅Të perfshira në çmim:

📎Transporti me minibus komod
📎Akomodimi në hotel
📎Guida
📎Vaktet mëngjes/darkë ose mëngjes/drekë/darkë sipas zgjedhjes tuaj

❌Data të caktuara në Shtator.

🟢Jeni të mirëpritur të na kontaktoni për çdo informacion/kërkesë që mund të keni.

Te gjithe pasagjeret jane te lutur te informohen para se te drejtohen per ne aeroport!

Faleminderit.

📌Në vëmendje të pasagjerëve që udhëtojnë në Itali🇦🇱🇮🇹

Agjencia Kombëtare e Aviacionit Civil Italian ka përcjellë këto dy kërkesa për pasagjerët që udhëtojnë nga Shqipëria, me qëllim që procesi i kalimit të udhëtarëve nëpër aeroporte të lehtësohet :

📌Çdo pasagjer që udhëton drejt Italisë duhet të jetë i pajisur vetëm me maskë kirurgjikale. Pasagjerët që përdorin lloje të tjera të maskave, mund të mos lejohen të hipin ne bordin e avionit.

📌Dy kopje të Formularëve të vetëdeklarimit duhet të printohen dhe të plotësohen paraprakisht. Njëra kopje duhet të dorëzohet në momentin e check-in (te pranimit të biletës) dhe kopja tjeter duhet të dorëzohet tek autoritetet lokale italiane në destinacionin e mbërritjes. Plotësimi i formularit para udhëtimit ndihmon në minimizimin e qëndrimit për një kohë të gjatë në radhë gjatë procesit të kontrollit.

Udhëtimet mbeten ende të kufizuara.

📌Ju lutem gjeni formularin në linkun e mëposhtëm:

http://www.tirana-airport.com/media/15984515615144FORMAL_STATEMENT_TO_THE_PURPOSE_OF_ENTRY_IN_ITALY_IT.pdf

Ju faleminderit për bashkëpunimin,
Tirana International Airport

------------------------------

📌To the attention of the passengers that are flying to Italy 🇦🇱🇮🇹

📌In order to support and facilitate passenger handling process , we announce two important requirements to be fulfilled by passengers who are travelling to Italy.
The requirements below mentioned have been released from Italian CAA (ENAC).

📌Every passenger travelling to Italy will be accepted on aircraft board only with surgical face mask. Passenger with other types of face mask may be denied for travelling.

📌Two copies of self-declaration forms to be filled in advance. One to be delivered at check-in desk and the other one to be delivered at destination to the local Authorities. Indeed filling in advance of such forms will make possible to minimize staying for a long time on queue in departure during check-in process, and also in arrival at destination during passport control.

📌Travelling is still limited.

Please find below the link

http://www.tirana-airport.com/media/15984515454012FORMAL_STATEMENT_TO_THE_PURPOSE_OF_ENTRY_IN_ITALY_ENG.pdf

Thank you for your collaboration,
Tirana International Airport

🌊 3 ditë plazh buzë detit +⛰ 2 ditë në mal

🗓 5 ditë 💸189€/p

🏢BIANCA RESORT + AVALA RESORT‼️

Të përfshira më çmim:✅

📎 2 Nete ne Avala Resort #Budva
📎2 Nete ne Bianca Resort #Kolasin
📎Mëngjeset & darkat
📎Akses në plazhin e hotelit, shezllona & çadra
📎Pishina Verore & Pishina Malore
📎10 Minuta Solarium Cift Falas
📎Turkish Bath & Jacuzzi, Sauna
📎Palestra, Wifi & Parkim Falas

❌Test i Covid-19 për kalimin e kufirit është me kosto ekstra.

#udhetometik #tiktravel

Dubai😍

Qyteti i florinjtë i cili do t’iu bëjë të besoni te mrekullitë. Gjithçka e krijuar nga dora e njeriut zgjoi atë zonë të fjetur e cila sot zotëron reputacionin më të lartë.

🗓20-26 Dhjetor 💸779€/personi

Të përfshira në çmim:
📎Fluturimi nga Tirana
📎Akomodimi në hotel
📎Mëngjeset
📎Viza

#udhetometik #tiktravel

Pushime All Inclusive ne Iberostar Budva 4💫

🗓Periudha: Shtator

💸Cmimi:
138 eur/p për 3 ditë
207 eur/p për 4 ditë
276 eur/p për 5 ditë
345 eur/p për 7 ditë
414 eur/p për 8 ditë

✅Të përfshira në çmim:

-Akomodimi në hotel
-Mëngjeset,drekat,darkat dhe pijet pa limit
-Përdorimi i faciliteteve të hotelit
-Miniclub për fëmijët
-Muzikë dhe animacion
-Parking dhe Wi-Fi

#udhetometik #tiktravel #vere2020

Pushime All Inclusive ne Iberostar Budva 4💫

🗓Periudha: 1-30 Gusht

💸Cmimi: 149 eur/p për 3 ditë
219 eur/p për 4 ditë
289 eur/p për 5 ditë
429 eur/p për 7 ditë
499 eur/p për 8 ditë

✅Të përfshira në çmim:

-Akomodimi në hotel
-Mëngjeset,drekat,darkat dhe pijet pa limit
-Përdorimi i faciliteteve të hotelit
-Miniclub për fëmijët
-Muzikë dhe animacion
-Parking dhe Wi-Fi

#udhetometik #tiktravel #vere2020

Oferta e ditës!🤩

#vere2020 #summerisnotcancelled

*Nisje më 1 Shtator
*6 netë, 7 ditë qëndrim
*All Inclusive

#udhetometik

🟢Jeni të mirëpritur të na kontaktoni për çdo informacion/kërkesë që mund të keni.

Oferta e momentit! 🥰

#vere2020 #summerisnotcancelled

*Nisje më 25 Gusht
*6 netë, 7 ditë qëndrim
*All Inclusive

#udhetometik

🟢Jeni të mirëpritur të na kontaktoni për çdo informacion/kërkesë që mund të keni.

Oferta e ditës!🤩

#vere2020 #summerisnotcancelled

*Nisje më 14 Gusht
*6 netë, 7 ditë qëndrim
*All Inclusive

#udhetometik

🟢Jeni të mirëpritur të na kontaktoni për çdo informacion/kërkesë që mund të keni.

Oferta e ditës!🤩

#vere2020 #summerisnotcancelled

*Nisje më 4 Gusht
*6 netë, 7 ditë qëndrim
*All Inclusive

#udhetometik

🟢Jeni të mirëpritur të na kontaktoni për çdo informacion/kërkesë që mund të keni.

Oferta e momentit!🤩

#vere2020 #summerisnotcancelled

*Nisje më 1 Gusht
*6 netë, 7 ditë qëndrim
*All Inclusive

#udhetometik

🟢Jeni të mirëpritur të na kontaktoni për çdo informacion/kërkesë që mund të keni.

Ofertat e Ditës!!!🥰

#Antalya #vere2020

*Nisje më 24/25 Korrik
*Qëndrim 5 netë
*All Inclusive

#udhetometik #summerisnotcancelled

🟢Jeni të mirëpritur të na kontaktoni për çdo informacion/kërkesë që mund të keni.

Tik Travel & Tours

📌Në vëmendje të pasagjerëve që fluturojnë për në Pisa dhe Firence

✈️I lutemi çdo pasagjeri që niset nga Shqipëria apo vend jo Schengen me destinacion final PISA dhe FIRENCE, në Itali, të ketë në vëmendje se ka detyrimin për t’u regjistruar para hyrjes në territorin Italian në linkun faqes zyrtare të Rajonit të Toskanës, si vijon:

https://www.prevenzionecollettiva.toscana.it/…/segnalazione…

🛬Sapo të mbërrijnë në Pisa apo Firence, pasagjerët janë të detyruar të tregojnë aplikimin e plotesuar, i cili do të verifikohet nga Departamenti i Shëndetit i Rajonit të Toskanës.

📌I lutemi pasagjerëve të jenë të kujdesshëm, kundrejt këtij urdhëri të ri të dalë nga Rajoni i Toskanës, në Itali.

📌Ju kujtojmë se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU.

📌Në vëmendje të pasagjerëve që fluturojnë për në Pisa dhe Firence

✈️I lutemi çdo pasagjeri që niset nga Shqipëria apo vend jo Schengen me destinacion final PISA dhe FIRENCE, në Itali, të ketë në vëmendje se ka detyrimin për t’u regjistruar para hyrjes në territorin Italian në linkun faqes zyrtare të Rajonit të Toskanës, si vijon:

https://www.prevenzionecollettiva.toscana.it/welcome/pages/segnalazione_estero.html

🛬Sapo të mbërrijnë në Pisa apo Firence, pasagjerët janë të detyruar të tregojnë aplikimin e plotesuar, i cili do të verifikohet nga Departamenti i Shëndetit i Rajonit të Toskanës.

📌I lutemi pasagjerëve të jenë të kujdesshëm, kundrejt këtij urdhëri të ri të dalë nga Rajoni i Toskanës, në Itali.

📌Ju kujtojmë se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. ⠀⠀⠀

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport

--------------------------

📌To the attention of the passengers that are flying to Pisa and Florence

✈️We would like to inform that every passenger departing from Albania or non-Schengen area with final destination PISA and FLORENCE, in Italy, have to compulsorily register their names and datas before entering in Italy to the below website link of Tuscany Region.

https://www.prevenzionecollettiva.toscana.it/welcome/pages/segnalazione_estero.html

🛬Upon arrival at PISA or Florence Airport passenger shall show a filled application form which will be verified by the Air Health Department.

📌We kindly ask to be careful with this new order of Toscana Region of Italy.

📌We kindly remind that only residents of the European Union and EU nationals are allowed to travel.

Thank you for the collaboration.

Tirana International Airport

Disa ditë të ëmbla pushimi në mrekullitë e vendit tonë!🥰

🏖Sarandë,Ksamil

2 ditë, 55 eur/p

——————————————
🏖Drimadhë,Vlorë,Karaburun

2 ditë,59 eur/p

——————————————
🏖Sarandë,Ksamil

3 ditë, 79 eur/p

——————————————-

🏖Dhërmi,Drimadhes

3 ditë, 89 eur/p

——————————————

🏖Sarandë,Ksamil

5 ditë, 155 eur/p

——————————————-

🏖Dhërmi,Vlorë,Radhimë,
Karaburun

5 ditë, 160 eur/p

———————————————

🏖Dhërmi,Drimadhes

5 ditë, 159 eur/p

———————————————

⛱Dhërmi,Drimadhes,Jalë

8 ditë, 299 eur/p

—————————————-

🛶Lumi i Shalës

2 ditë, 7900 leke/p

——————————————-

🚣🏾‍♂️Kanionet e Osumit

2 ditë, 6000 leke/p

—————————————

🏕Lëpushe,Vermosh,Tamarë

2 ditë, 5900 leke/p

——————————————-

🏕Theth

2 ditë , 5500 leke/p

———————————————

🗻Kalimi Theth,Valbonë

2 ditë, 7500 leke/p

——————————————

🗻Valbone

2 ditë, 7900 leke/p

——————————————
🗻Theth

3 ditë, 99 eur/p

——————————————-

🗻Kalimi Valbonë,Theth

3 ditë, 109 eur/p

——————————————-

Te përfshira në çmim :

-Transporti me minibus
-Akomodimi në hotel
-Guida
-Vaktet sipas planit që zgjidhni

I konsideruar si Jerusalemi i Ballkanit, Ohri është një ndër qytetet më të vjetra të Evropes. 🥰
3 milion vjeçar, Liqeni i Ohrit, i jep veçantinë këtij qyteti duke e bërë një artefakt historik. Ky liqen gëzon prestigjin e të quajturit një sit kulturor dhe natyror njëkohësisht.

Në hotel Park Lakeside 4💫,buzë liqeni do mund të shijoni këto mrekulli.

📆15-20 Korrik 💸249 eur/p

Të përfshira në çmim:

-Akomodimi në hotel
-Mëngjeset dhe darkat

#vere2020 #udhetometik

Vendi ideal për foton perfekte😁

#instaready #girlsunite

📅20-26 Korrik 💸399€/p

Të përfshira në çmim:

-Fluturimi nga Tirana
-Akomodimi në hotel
-Mëngjeset dhe darkat

#udhetometik

Një ndër destinacionet e Verës 2020!🤩

📅17-22 Korrik 💸505€/p

Të përfshira në çmim:

-Fluturimi nga Tirana
-Akomodimi në hotel
-Transferta
-Mëngjeset, drekat, darkat

#udhetometik #vere2020

Kretë, Greqi📌
📆25 Korrik-1 Gusht 💸499€/p

Të përfshira në çmim:
-Fluturimi nga Tirana
-Akomodimi në hotel Odyssia Beach Hotel 4💫
-Mengjeset dhe darkat
-Facilitetet e hotelit

..sepse ditët tuaja te relaxit, meritojnë më të mirën.

Punojme me perkushtim dhe seriozitet per cdo kerkese tuajen.

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Tirana?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Tourist Information Center Travel Agency

Contact the business

Click here to send a message to the business

Telephone

Website

tiktravel.al

Address


Rr. Hasan Alla
Tirana
1060

Opening Hours

Monday 09:00 - 21:00
Tuesday 09:00 - 21:00
Wednesday 09:00 - 21:00
Thursday 09:00 - 21:00
Friday 09:00 - 21:00
Saturday 09:00 - 21:00
Sunday 09:00 - 21:00
Other Tourist Information Centers in Tirana (show all)
Tagalbania.com Tagalbania.com
Rruga Frosina Plaku Nr 22
Tirana, 1002

All special Incoming Tours in Albania

Amantia Travel Amantia Travel
Travel Agency, Komuna E Parisit, Rr. Tish Daija, Kompleksi (Kika 2). Pallati 2, Kati 1,Tirane, Albania
Tirana, 1001

Mirëserdhët në Amantia Travel. Së bashku do të udhëtojmë në destinacione fantastike. Do të zbulojmë botën dhe do të shijojmë vendet me të bukura në të.

Turisti Shqiptar Turisti Shqiptar
Tirana

Swiss Travel Swiss Travel
Rr.Dibres,perball Spitali Francez
Tirana, 479,21,1

Pushime dhe Udhetime Pushime dhe Udhetime
Rruga Sami Frasheri
Tirana, 1001

Kjo faqe do te beje te mundur qe te paraqese te gjitha ofertat per pushime nga te gjitha komapanite shqiptare.Do jeni ju qe do zgjidhni pushimet me ekonomike dhe ne vende fantastike :)

Lexo al Lexo al
Tirana, 1001

Magjepsuni me Shqiperine

Pata Travel Pata Travel
Hoxha Tahsin
Tirana, 1001

🦅Ne jemi agjensi turistike dhe misioni yne eshte te jemi prane jush duke krijuar momente te paharrueshme ne udhetimet tuaja. E vetmja gje qe ju duhet eshte pashaporta dhe energjia, ndersa per te tjerat kujdesemi ne. Le te arratisemi se bashku ! 🦅

Albanian Tourism Albanian Tourism
Rruga Joklin Persi
Tirana, 1053

Time2Eat Time2Eat
Rruga Brigada VIII
Tirana

Amara Travel Amara Travel
Rruga E Durrësit
Tirana, 1016

Traveling, Holidays, Vacation packages...

Kaba Travel & Tours Kaba Travel & Tours
Kaba Travel
Tirana, 1001

Doni te planifikoni nje udhetim? Kaba Travel !! Pergjegjesia dhe cilësia në Udhëtim! ☎️0695460060

Albania Free Guide Albania Free Guide
Rruga Brigada VIII
Tirana, 1001

We are full of energy with heart-warming hospitality and cultural insights, and truly enjoy meeting people from all over the world!

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C