Lida Travel

Lida Travel

Nearby travel agencies

KroniTravel
KroniTravel
L.Qenal Stafa, Bulevardi Zogu I-re
Bileta Udhetimi
Bileta Udhetimi
Shkoder
Florian's Backpaker
Florian's Backpaker
Rruga Doktor Ali Saphia
Rupa Guesthouse
Rupa Guesthouse
Theth
Udhëtime turistike për ne Theth
Udhëtime turistike për ne Theth
Theth,shkoder
Vllaznimi Tours
Vllaznimi Tours
Shkoder, Shkodra
Shkodra Tourist Guide
Shkodra Tourist Guide
pedonale
Peaks Of The Balkans The crossborder
Peaks Of The Balkans The crossborder
Shkoder
Agjensi GOLD Travel&TOURS
Agjensi GOLD Travel&TOURS
SHESHI DUGAJT E REJA ,TEK TRUMA
SGS Travel
SGS Travel
Sheshi "Isa Boletini"
Shkodratravel & Tours
Shkodratravel & Tours
Rruga Hafiz Sabri Bushati
Donaldo Travel - Agjensi Udhetimesh
Donaldo Travel - Agjensi Udhetimesh
Rr.. Revolucioni Antikomunist, Shkodra
Globus Travel Shkodër
Globus Travel Shkodër
00355
High-Albanian TOURS
High-Albanian TOURS
oppsite the telecom , shkoder ALbania
Gurra Travel
Gurra Travel
Theth Shkoder Albani

Comments

Ckmi Gjermani dates 7korrik sa kushtoj biletat shkumje ardhje
🤩Agjensi Turistike Lida🤩
🔙🔛🔝🤩🤩RIKTHEHET PERSERI GUIDA E SHUME KERKUAR E MONTENEGROS 🤗🤗

Agjensi Udhetimesh: -Ofrojme bileta avioni ne cdo destinacion te Botes -Bileta Trageti -Bileta Autobusi Tokesore dhe Detare -Guida Turistike :)

"LIDA TRAVEL"

Perqafo te dashurit e zemres, udheto drejt tyre, me ofertat me te mira tek "Lida Travel"

🇮🇹Novembre a VENECIA🇮🇹
185 euro x person💸
Në çmim përfshihet :

🔥 Bileta ✈️ vajtje ardhje me nisje nga Tirana.
🔥 Akomodimi ne hotel 3*.
🔥 Mëngjeset për ditët e qëndrimit.
🔥 Bagazhe 8 kg.
🔥 Taksat aeroportuale.

🎯Vjeshte ne Lida Travel
💸Fluturime Low Cost
🧲Duke filluar nga 30 euro
🇮🇹Itali, 🇧🇪Gjermani etj

🦋🐳☘️Ejani se bashku te vizitojme Shqiperine tone te bukur

1, 8 Korrik 360 €
► 15, 22, 29 Korrik, 5, 12 Gusht 430€
► 19, 26 Gusht, 2, 9, 16 Shtator 390€

Programi:

Dita 1: Tiranë – Vlorë – Karaburun
✿ Në 07:00 nisja bëhet nga Tirana;
✿ Ndalesë për kafe dhe pushim gjatë rrugës;
✿ Mbërritja dhe akomodimi në Vlorë;
✿ Udhëtim me Skaf në brëndësi të Karaburunit, ku do mund të shihni: Shpellën e Haxhi Alisë, Gjirin e Shën Janit;
✿ Plazh ne plazhin e Shën Vasilit;
✿ Kthimi me Skaf për në Vlorë;
✿ Darka në Hotel;
✿ Welcome Party pas darkës.

Dita 2: Vlorë – Dhërmi
✿ Mëngjesi në Hotel;
✿ Mbërritja në Dhërmi, akomodimi dhe nisja me Skaf nga Dhërmiu në Drimadhes, Palas Gjiri i Shën Andreas, Gjiri i Gramës;
✿ Kohë e lirë/Plazh;
✿ Darka në Dhërmi;
✿ Zjarr Buze Detit, verë dhe plot miqësi.

Dita 3: Dhërmi – Gjipe – Jalë
✿ Mëngjesi në hotel;
✿ Vizitë me skaf tek Shpella e Pirateve dhe në Gjipe – plazh në Gjipe, Opsionale: kush dëshiron mund të zgjedhë të provojë ndjesinë fantastike të Scuba Diving në Jalë. Transportin vajtje – ardhje nga Dhërmiu në Jalë e mundeson Klubi;
✿ Pas Scuba diving kohën e lirë mund ta kalojë në plazhin e Dhërmiut;
✿ Kohë e lirë, konsumohet darka;
✿ Aktivitete me grupin (lojra, animacione, Zjarr, Mafja, Tarakos).

Dita 4: Dhërmi – Sarandë
✿ Mëngjesi në hotel;
✿ Opsionale: Kush dëshiron mund të provojë adrenalinën e fortë që të jep Paragliding;
✿ Nisja për në Sarandë, ndalesë në Jalë për plazh;
✿ Vizitë tek Kalaja e Himares;
✿ Kohë për dreke në Plazhin e Llamanit;
✿ Vizitë tek Kalaja e Ali Pashës në Porto Palermo;
✿ Mbërritja në Sarandë dhe akomodimi në hotel;
✿ Kohë e lirë dhe darka në një nga restorantet buzë detit.

Dita 5: Sarandë – Kakaome – Krorëz
✿ Mëngjesi në hotel;
✿ Nisja me Skaf për në gjirin e Kakomesë dhe plazhin e mrekullueshëm të Krorëzit;
✿ Kohë e lirë dhe plazh në Kakome dhe Krorëz;
✿ Khimi në hotel, kohë për pushim;
✿ Darka në restorant buzë detit.

Dita 6: Sarandë – Ksamil – Butrint – Syri i Kalter
✿ Mëngjesi në Hotel;
✿ Vizitë në Ksamil dhe në Butrint;
✿ Kohë e lirë për pushim në Ksamil;
✿ Vizitë tek Syri i Kaltër;
✿ Ndalesë për kafe dhe pushim gjatë rrugës;
✿ Kthimi në Tiranë.

Ne cmim pershihen:

Transporti sipas programit ✓
Akomodimi 5 netë në Hotel ✓
5 Darka ✓
5 Mengjese ✓
Guide ✓
Xhiro me skaf Karaburun ✓
Xhiro me skaf Sarandë – Kakome – Krorëz ✓
Xhiro me Skaf në Gjipe ✓
Xhiro me Skaf në Gjirin e Gramës ✓
Bileta e hyrjes tek Kala e Ali Pashës ✓

Cmimet per femijet:
– 0-2 vjec falas.
– Nen 10 vjec gjysem cmimi.
– Mbi 10 vec cmim i plote.

**Opsionale
– Scuba Diving – 25 euro
– Stand up Paddle – 25 euro
– Paragliding – 50 euro
– Kayaking – 25 euro

🌺DITA NIS BUKUR TEK NE Lida Travel NXITONI TE REZERVONI PUSHIMET TUAJA🌺🌺

1. Turqi
PROGRAMI ME 3 NETE FJETJE

Dita e Parë: Nisja nga Tirana në oren 13.00 dhe udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës dhe Selanikut për në Stamboll. Pushime të shkurtra gjatë rrugës.

Dita e Dytë: Mbrritja në Stamboll rreth orës 08.00, Vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, shëtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës, kalim në urat e varura të Bosforit për të kaluar në Kontinentin Aziatik, vizitë në pikën turistike të Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Kthimi në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Ndalesë në Selanik për një vizitë 2 orë. Vazhdimi i udhëtimit.

Dita e Pestë: Mbrritja në Tiranë, rreth orës 08.00.

Nisja çdo të Enjte, Maj

PROGRAMI ME 3 NETE FJETJE

Dita e Parë: Nisja nga Tirana në oren 03.00 dhe udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës dhe Selanikut për në Stamboll. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja në Stamboll rreth orës 20.00. Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, shëtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës, kalim në urat e varura të Bosforit për të kaluar në Kontinentin Aziatik, vizitë në pikën turistike të Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Kthimi në Hotel. Ssitemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Ndalesë në Selanik për një vizitë 2 orë. Vazhdimi i udhëtimit.

Dita e Pestë: Mbrritja në Tiranë, rreth orës 08.0

Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
-Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus.
-Akomodimi 2 ose 3 netë në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit

[06/27/19]   FLUTURIME ON TOP

✈️TIRANE - AMSTERDAM 58 euro
✈️TIRANE - LONDON 50 EURO
✈️ TIRANE - VENEZIA 55 EURO

All Inclusive Halkidiki 4 Ditë €129, 5 Ditë €158

3. Greqi
PLAZH, 4 Ditë

Dita e Parë, E Martë: Nisja nga Tirana në orën 23.00 të ditës së Hënë dhe udhëtimi me autobus për në Halkidiki nëpërmjet Kapshticës me autobus. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Halkidiki. Sistemimi në Hotel.

Dita e Dytë, E Mëkurë: Akomodimi në Hotel.

Dita e Tretë, E Enjte: Akomodimi në Hotel.

Dita e Katërt, E Premte: Udhëtimi i kthimit me autobus për në Tiranë, nëpermjet Kapshtiicës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë.

PLAZH, 5 Ditë

Dita e Parë, E Premte: Nisja nga Tirana në orën 23.00 të ditës së Enjte dhe udhëtimi me autobus për në Halkidiki nëpërmjet Kapshticës me autobus. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Halkidiki. Sistemimi në Hotel.

Dita e Dytë, E Shtunë: Akomodimi në Hotel.

Dita e Tretë, E Diel: Akomodimi në Hotel.

Dita e Katërt, E Hënë: Akomodimi në Hotel.

Dita e Pestë, E Martë: Udhëtimi i kthimit me autobus për në Tiranë, nëpermjet Kapshticës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë.

Nisje çdo të Martë dhe të Premte

Hotel Calypso Siviri 2* Superior - All Inclusive
Kassandra Bay 2*S - All Inclusive
Hotel Kriopigi Beach 4* - All Inclusive

⛱☀️🌊FUNDJAVE T" KANDSHME MIQTE E MI 🌊☀️⛱

#LIDATRAVEL#MESUPEROFERTA#SUPERGUIDA#JUMIREPRESIM#

Lida Travel

⛴🚌🌷GUIDE TURISTIKE ne SARDE 🌷⛴🚌
"Lundroni permes historise dhe natyres qe te perjetoni qetesine dhe harmonine e nje peisazhi te virgjer ku :
🌳BUKURIA ESHTE MBRET 🌳

me vetem 14 euro/ person
ne cmim perfshihet : vatje -ardhje si dhe lundrimi me
➡️SARDA yacht , gjate lundrimit vizitohet

-Sarda epike
1️⃣SARDEN -shurdhahun -nje qyteze unikale e mesjetes
2️⃣ Kryeqendren e krahines se Polatit rreth viteve 867
3️⃣Epiqendren e krahines se qyteterimit tone te hershem ilir me kalate: Gajtanit , Danjes, Drishtit e Dalmacise ku ne shekullin e 3 u mbajt koncili i SARDENSIS
4️⃣ishullin misterioz mes 365 altareve e gojedhena te tjera
5️⃣QEndren diocezale e Ipeshkevnore me te hershme
6️⃣Ku jetoi dhe ngjizi kanunin historik bashkepunetori i Skenderbeut princi Leke Dukagjini
7️⃣Qendren e krahines ku u lind dhe u rrit poeti dhe albanologu yne i madh Martin Camaj

👉Gjithashtu do njiheni me :
Kanionet mahnitese te lugines se Drinit , shpellen e Pellumbave , nje arkitekture natyrore.

-Itinerari i lundrimit me Sarda Yacht

Ora 8.30 ne molin e qytetit Vau dejes ose ne fshatin Rragam
Ora 9.00 fillimi i udhetimit per en ishullin Sarda
Ora 9.30 vizite ne kalane Sarda me pranine e guides
Ora 11.00 nisja me Yacht drejt kanioneve te Drinit
Ora 12.30 Pushim,ose per te notuar ne liqen
Ora 14.00 dreka ne lokalet buze liqenit
ora 16.00 zbritja ne mol dhe nisja me autobus
Ora 16.30 akomodimi ne Yacht
Ora 17.30 vizite ne kalane Sarda
Ora 19.30 kthimi ne mol-vendnisje

Nxitoni nxitoni nxitoni !!!

[06/13/19]   👉🤩Duke Filluar nga 55 euro 💸

✈️Tirane - London
✈️Tirane- Dusseldorf
✈️Tirane - Venezia
✈️Tirane - Rimini
✈️Tirane - Pisa
✈️Tirane - Firenze
✈️Tirane - Bari

⛴🚌🌷GUIDE TURISTIKE ne SARDE 🌷⛴🚌
"Lundroni permes historise dhe natyres qe te perjetoni qetesine dhe harmonine e nje peisazhi te virgjer ku :
🌳BUKURIA ESHTE MBRET 🌳

me vetem 14 euro/ person
ne cmim perfshihet : vatje -ardhje si dhe lundrimi me
➡️SARDA yacht , gjate lundrimit vizitohet

-Sarda epike
1️⃣SARDEN -shurdhahun -nje qyteze unikale e mesjetes
2️⃣ Kryeqendren e krahines se Polatit rreth viteve 867
3️⃣Epiqendren e krahines se qyteterimit tone te hershem ilir me kalate: Gajtanit , Danjes, Drishtit e Dalmacise ku ne shekullin e 3 u mbajt koncili i SARDENSIS
4️⃣ishullin misterioz mes 365 altareve e gojedhena te tjera
5️⃣QEndren diocezale e Ipeshkevnore me te hershme
6️⃣Ku jetoi dhe ngjizi kanunin historik bashkepunetori i Skenderbeut princi Leke Dukagjini
7️⃣Qendren e krahines ku u lind dhe u rrit poeti dhe albanologu yne i madh Martin Camaj

👉Gjithashtu do njiheni me :
Kanionet mahnitese te lugines se Drinit , shpellen e Pellumbave , nje arkitekture natyrore.

-Itinerari i lundrimit me Sarda Yacht

Ora 8.30 ne molin e qytetit Vau dejes ose ne fshatin Rragam
Ora 9.00 fillimi i udhetimit per en ishullin Sarda
Ora 9.30 vizite ne kalane Sarda me pranine e guides
Ora 11.00 nisja me Yacht drejt kanioneve te Drinit
Ora 12.30 Pushim,ose per te notuar ne liqen
Ora 14.00 dreka ne lokalet buze liqenit
ora 16.00 zbritja ne mol dhe nisja me autobus
Ora 16.30 akomodimi ne Yacht
Ora 17.30 vizite ne kalane Sarda
Ora 19.30 kthimi ne mol-vendnisje

Nxitoni nxitoni nxitoni !!!

Ju mirepresim me super oferta ne

🌷 Lida travel 🌷

⛱🛳🏄‍♀️☀️ PUSHIMET TUAJA BEHEN TE PAHARRUESHME VETEM ME 😍"LIDA TRAVEL "😍!!!!

☀️⛱➡️➡️➡️🏄‍♀️Antalya Nisja 8 dhe 10 Qershor 7 dite All Inclusive:
Super #OFERTA ne #ANTALYA, 7 dite, 270€
- BOTANIK GRAND LUKULLUS HOTEL 4 270€
- BOTANIK MAGIC DREAM HOTEL 4 290€
- ARMAS PRESTIGE 4 399€
- CAMYUVA BEACH HOTEL 4*Superior 450€
- ARMAS KAPLAN PARADISE 5 450€
- ONKEL RESORT BELDIBI 5 450€
- MC ARANCIA RESORT & SPA HOTEL 5 499€
- SEALIFE BUKET BEACH 5 499€
- TRANSATLANTIK HOTEL & SPA 5 499€
- THE LUMOS DELUXE RESORT HOTEL & SPA 5 499€
- CRYSTAL ADMIRAL RESORT SUITES SPA 5 499€
- HEAVEN BEACH RESORT & SPA 5 550€
- CRYSTAL PARAISO VERDE RESORT &SPA 5 570€
- ORANGE COUNTY ALANYA 5 570€
- ORANGE COUNTY RESORT BELEK 5 600€
- MIRADA DEL MAR 5 700€
- ORANGE COUNTY KEMER 5 750€
- NASHIRA RESORT HOTEL 5 800€
- SHERWOOD EXCLUSIVE KEMER 5 850€
- NIRVANA LAGOON VILLAS SUITES & SPA 5 1000€
- CALISTA LUXURY RESORT 5 1200€
- KAYA PALAZZO GOLF RESORT BELEK 5*1300€

Cmimi per person dhe perfshihet:
- Bileta e avionit vajtje ardhje , me Turkish Airline fluturim charter direkt.
- Akomodimi ne hotel per 6 nete
- Koncepti All Inclusive ose Ultra All inclusive
Transferta ,me minibus aeroport hotel aeroport.

🌺🦋🛫🛩 Oferta pa fund me cmimet me te lira ne treg
Ju mirepresim prane agjensise tone !!

🌸🌷WITH US YOU JUST FLY !!!🌸🌷 —

[06/01/19]   ✈️✈️ FLUTURIME NE SUPER OFERTE!!!!
➡️PODGORICE - STRASBOURG 20 EURO
➡️PODGORICE - BERLIN 32 EURO
➡️PODGORICE -BOLOGNA 28 EURO
➡️PODGORICE -BARCELONA 37 EURO
➡️PODGORICE -BRUKSEL 28 EUR ✈️✈️✈️

media1.tenor.co

media1.tenor.co

media1.tenor.co

[01/25/19]   Ofertat me te mira ne treg i ofron vetem LIDA TRAVEL...!!

🎀 Vjeshtë me 4* në Stamboll, 4 Ditë/ 2 Netë €79, 4 Ditë/ 3 Netë €99. 🎀

Vizitohet: Stamboll dhe Selanik.
Fjetje: 2 netë në Stamboll.
- Hotel 4* - €79
Nisja më 8 dhe 25, 28 Nëntor.
Fjetje: 3 netë në Stamboll.
- Hotel 4* - €99
Nisja më 25 Tetor, 1, 8, 25, 28 Nëntor.
Vajtje - Ardhje me Autobus, Mëngjeset, Transfertat dhe Shëtitjet. Shoqërues Shqiptar gjatë udhëtimit.

Na kontaktoni🎀
Agjensia ; LIDA TRAVEL SHKODER
Tel/Fax ☎ 📠 +355(0)22249231
Mob 📞 +355(0)695710192
E-mail 📮 [email protected]
OSE: 📳 Ne faqen zyrtare LIDA TRAVEL , ne facebook
Adressa; Ura Dervishbeg .. Pallati i ri me shkalla

🎀Stokholm, 4 dite, 175€🎀
✴️Datat e nisjes:
✔️8 tetor 175 euro/personi
✔️12 tetor 260 euro/personi
✔️19 tetor 255 euro/personi
✔️26 tetor 265 euro/personi
✔️2 nentor 295 euro/personi
✔️9 nentor 280 euro/personi
✔️16 nentor 275 euro/personi
✔️23 nentor 265 euro/personi
✔️7 dhjetor 270 euro/personi
✔️14 dhjetor 250 euro/personi
✔️21 dhjetor 380 euro/personi
✔️4 janar 370 euro/personi
✔️11 janar 290 euro/personi
✔️18 janar 245 euro/personi
✔️25 janar 230 euro/personi
✔️1 shkurt 230 euro/personi
✔️8 shkurt 230 euro/personi
✔️15 shkurt 260 euro/personi
✔️22 shkurt 255 euro/personi

✴️Në çmim përfshihet:
– fluturimi direkt vajtje – ardhje nga Shkupi.
– akomodimi në hotele me 3*.
– mëngjeset për çdo ditë qëndrimi
Agjensia ; LIDA TRAVEL SHKODER
Tel/Fax ☎ 📠 +355(0)22249231
Mob 📞 +355(0)695710192
E-mail 📮 [email protected]
OSE: 📳 Ne faqen zyrtare LIDA TRAVEL , ne facebook
Adressa; Ura Dervishbeg

🎀Octoberfest – Festa e birres ne Munich, 30 Shtator, 4 dite, 429€🎀
✔️Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Prishtinës. Fluturimi Direkt për në Bazel. Nisja më 08.50 – Mbrritje më 11.05.Transferimi në Bazel. Shëtitje panoramike në qytet, kalohet mbi urën Wettsteinbrücke mbi lumin Ren qe përshkon qytetin mes për mes. Ndalesë afër Muzeut të Artit në qytet nga ku fillon vizita, e cila bëhet në këmbë për të vizituar qytetin e vjetër mesjetar të Bazelit, Katedralen e shek. 11-të, e cila quhet Münster dhe sheshin qëndror Marktplatz ku gjendet edhe bashkia impresionuese e qytetit. Sistemimi dhe Fjetje në hotel.
✔️Dita e Dytë: Mëngjesi në hotel. Në orën 08:00 do të nisemi për në Zyrih. Mbërritja në Zyrih. Vizitë e qytetit nga Quaibrücke duke vizituar fillimisht sheshin Seschelaütenplatz ku gjendet godina e mrekullueshme e Operas së qytetit. Shëtitje në këmbë duke vizituar Rathaus, Grossmünster dhe Fraumünster dhe Peterkirche. Vazhdohet tek distrikti universitar, Lindenhof dhe në Bulevardin më të njohur të qytetit, në rrugën tregtare Bahnhofstasse. Nisja për në qytezën Hohenschwangau, ku vizitohet Keshtjella e Bukuroshes së Fjetur, Neuschwanstein. Pas 2 orësh, vazhdon udhëtimi për në Mynih. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
✔️Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike në Monumentet kryesore të Mynihut, si: Sheshi Marienplatz, Bashkia e Qytetit, Viktualienmarkt, Kisha Frauenkirsche, Shtëpia e famshme e Birrës Hofbrauhaus, Teatri Kombëtar, Pallati Mbretëror, më i madhi në Gjermani. Vizitë në Sheshin Olimpik, kulla Olimpike 210 metra e lartë. Vazhdon vizita në Selinë e BMW dhe Muzeun përkatës. Më pas shkohet në rezidencën verore te Mbretërve Bavarezë, Pallati i Nymphenburg. Pasdite, vizitë në muzeumin e Alte Pinakotheke. Vajtje në Teresienwiese, tek stendat e Oktoberfest. Fjetje në Hotel.
✔️Dita e Katërt: Mëngjesi ne Hotel. Transfertë për në aeroportin e Mynihut. Fluturimi direkt Mynih – Podgoricë. Nisja më 09.20 – Mbrritje më 11.05. Nisja me autobus nga Podgorica në Tiranë.
✴️Nisja më 30 Shtator
✴️Me Shume Detaje: Çmimi për person të Rritur në
Dhomë Dyshe përfshin:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel me 3 yje,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
✴️Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.
✴️Na kontaktoni :
Agjensia ; LIDA TRAVEL SHKODER
Tel/Fax ☎ 📠 +355(0)22249231
Mob 📞 +355(0)695710192
E-mail 📮 [email protected]
OSE: 📳 Ne faqen zyrtare LIDA TRAVEL , ne facebook
Adressa; Ura Dervishbeg

🎀Vjeshtë në Barcelonë, 4 Ditë €399🎀
✔️Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Barcelonë. Nisja nga Shkupi në orën 18:30, Mbrritja në Barcelonë në orën 21:20.Transferta në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
✔️Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizita e qytetit do të fillojë nga Aquariumi e Barcelonës. Më vonë do të shkojmë tek Parc de la Ciutadella ku gjenden Kështjella e tre dragojve,Monumenti Cascada si dhe Harku i Triumfit. Më vonë do të shkojmë tek Torre Agbar. Pasdite e lirë ose opsionale vizitë në Manastirin Monsarrat (pagesë shtesë).Kthimi në hotel. Fjetje në Hotel.
✔️Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite,vizitë me guidë në dispozicion në monumentet kryesore të Barcelonës,si:Sheshi Espania dhe Kodra Monjuik ku gjenden Stadiumi Olompik dhe sheshet olimpike,Museu Catalan d'Arts. Do të vazhdojmë shëtitjen tek Porti i Krociereve ku gjendet Mirador de Colom,statuja e Kristofor Kolombit. Aty do të vizitojme edhe rrugen tregtare Las Rambas,ku gjndet një prej veprave arkitekturore të Antoni Gaudit, Palau Guell si dhe sheshi i mrekullueshëm Reial aty pranë.Më pas do të shkojmë për të qëndruar tek Marina Olimpike si dhe tek dy kullat më të larta në këtë moment në qytet si Hotel Arts dhe Mapfre. Në pasdite do të shkojmëtek stadiumi i FC Barcelona për të vizituar muzeun edhe stadiumin e skuadrës së qytetit. Kthimi në hotel. Fjetje në Hotel.
✔️Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Paradite, do të vizitojmë Parkun e mrekullueshëm Guell,i modeluar nga Antoni Gaudi. Më vonë do të shkojmë për të vizituar Sagrada Familia, bazilikën e jashtëzakonshme të ndërtuar nga Antoni Gaudi,e cila përbën edhe simbolin e qytetit të Barcelonës. Gjatë pasdites, do të shëtisim në bulevardin më të bukur të qytetit Passeig de Gracia. Ky është bulevardi me markat më të mira në qytet si dhe vendi ku gjendet Vilat me arkitekturën më të veçantë në qytet si Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera. Në fund të bulevardit Passeig de Gracia, do të dalim tek sheshi më qëndror i qytetit, Plaça Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia. Do futemi në lagjen Gotike të Barcelonës dhe fillimisht do të vizitojmë Pallatin e Muzikës Katalanase, një vepër shumë e bukur e Louis Domenech i Montaner ndërsa më vonë do të shkojmë në sheshin Placita de la Seu ku gjendet Katedralja e Barcelonës e Shën Eulalisë. Pasdite vonë, transferta në Aeroportin e Barcelonës. Fluturimi direkt Barcelonë - Shkup. Nisja nga Barcelona në orën 21.55. Mbrritja në Shkup në orën 00:40. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë.
✴️Nisja më 19 Tetor
Me Shume Detaje: Në pagesën 399 Euro përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Shkup - Barcelonë - Shkup.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 3 netë.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 55 x 40 x 23 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
✴️Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Agjensia ; LIDA TRAVEL SHKODER
Tel/Fax ☎ 📠 +355(0)22249231
Mob 📞 +355(0)695710192
E-mail 📮 [email protected]
OSE: 📳 Ne faqen zyrtare LIDA TRAVEL , ne facebook
Adressa; Ura Dervishbeg

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Shkodër?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

"LIDA TRAVEL"
Koman-Fierze. Trageti ''Alpin''
;)

Location

Shkodër

Category

Travel Agency

Contact the business

Click here to send a message to the business

Telephone

Address


Ura Dervishbeg
Shkodër
4001

Opening Hours

Monday 08:30 - 19:00
Tuesday 08:30 - 19:00
Wednesday 08:30 - 19:00
Thursday 08:30 - 19:00
Friday 08:30 - 19:00
Saturday 08:30 - 19:00
Sunday 09:30 - 16:00
Other Travel Agencies in Shkodër (show all)
North of Albania Travel & Hostel North of Albania Travel & Hostel
Kole Hidromeno
Shkodër, 4001

WE ARE A HOSTEL IN THE CENTRE OF SHKODRA CAPABLE OF 22 BEDS.VERY CONFORTABLE, FREE WIFI, BREAKFAST INCLUDED AND MORE... PRICE ONLY 9,- € PER PERSON.

REI Travel REI Travel
Kryqezimi I Deges
Shkodër, 4001

sempre aperto

Anna Tours Anna Tours
Rruga Edit Durham
Shkodër, 4001

Shkurtojme distancat, afrojme Shqiptaret!

Klejdio Shpk Shkoder Klejdio Shpk Shkoder
Edith Durham
Shkodër, 4001

Agjensi Turistike Autoshkolle Makina me qera

Bileta Udhetimi Bileta Udhetimi
Shkoder
Shkodër, 4000

Kerkoni & Krahasoni & Perzgjedhni Bileta Avioni , Hotele, Makina me Qera per ne gjithe Boten me Cmime te pakonkurueshme me VETEM nje KLIKIM. Kurseni Para

Europa Travel & Tours, Agency Europa Travel & Tours, Agency
Pedonale
Shkodër, 4001

1. Bileta avioni dhe trageti, 2. Paketa Turistike, 3. Rezervime Hoteli, 4. Posta e shpejtë Federal Express (FedEx), 5. Siguracion Shëndeti në udhëtim.

Best Travel & Adventures Best Travel & Adventures
Blv SKENDERBEU Pran Postes Shqiptare
Shkodër, 4001

#bestoffersforwinter #bestdestinationstovisitwithus We are Best Travel & Adventures! We do the Best or Nothing!

Alba Viaggi .net Alba Viaggi .net
Besnik Sykja 26
Shkodër, 4007

Ymeri Travel Ymeri Travel
Lagja Partizani , Rruga Europa Nr 5
Shkodër

Global Tours Shkodër Global Tours Shkodër
Bargelo Shkoder
Shkodër, 4001

Dyqanet BARGELO Shkoder

Udhëtime turistike për ne Theth Udhëtime turistike për ne Theth
Theth,shkoder
Shkodër

Ky fugon vihet ne dispozicion te turistave te huaj dhe shqipetar per te udhetuar ne Theth edhe ne zonat e tjera turistike te veriut te shqiperis... Fugoni eshte shum komod edhe cmimi eshte i arsyshem.. per sqarime te metejshme mund te kontaktoni me shofer

CAMAJ TRAVEL CAMAJ TRAVEL
Bulevardi: SKENDERBEU
Shkodër, 4001

Agjensia Camaj Travel u krijua me date 02.09.2011 si biznes i vogel me adrese kryesore Bulevardi Skenderbeg, prane ish deges, me NIPT L17102001B.

About   Privacy   Login