Welcome To Vlora - Albania

Welcome To Vlora - Albania

Nearby travel agencies

Firma Tisa: Shtepi pushimi, Rezervime online
Firma Tisa: Shtepi pushimi, Rezervime online
Spinsteen 9
Visit Vlora - Albania
Visit Vlora - Albania
Rr. Pelivan Leskaj Vlorë, Albania, Vlora
Albania Vacation Rentals
Albania Vacation Rentals
Bulevardi Ismail Qemali
Hello Albania Travel
Hello Albania Travel
Lagja: "Pavarësia", Rruga: "Çamëria"
Vlora-Albania
Vlora-Albania
Vlora
Shtepi-Pushimi.al
Shtepi-Pushimi.al
Bulevardi Ismail Qemali Kulla Hanxhari I
Eurosky Travel
Eurosky Travel
Rruga Hektor Shyti
TEUTA BOAT TOURS
TEUTA BOAT TOURS
Porti Vlore
Best Travel
Best Travel
Pavarsia, Vlora
Colombo Albania Agency
Colombo Albania Agency
Hasan kushta
Ideal Travel Agency
Ideal Travel Agency
Bulevardi Vlore - Skele ( Perball Union Bank )
Aquamarine Adventure Vlore
Aquamarine Adventure Vlore
Port of Vlore
Motta Travel
Motta Travel
Rruga ''Gjergj Kastrioti'' (Trans Ballkanike), Vlona
MONI Travel 2008
MONI Travel 2008
Rruga Transballkanike, Vlora
ELISA Travel & Tours
ELISA Travel & Tours
Bulevardi Ismail Qemali, (Pran Xhamis, kati 1)Pallati i Brokajve

This Fan page is created to promote Vlora's history, culture, its beauty and its wonderful people.

Vlora Citty

Vlora është një nga qytetet më të bukur të Shqipërisë dhe ka me se të krenohet. E quajtur si “Qyteti i flamurit’’, “qyteti me dy dete” apo “porti jugor i Adriatikut’’ ajo konsiderohet si perla e turizmit shqiptar, me brigjet e saj, Karaburunin, Sazanin, Llogoranë, kalanë e Kaninës, Lagunën e Nartës, plazhet e shumtë, monumentet, njerëzit, prodhimet e tokës dhe të detit. Vlora zë një vend të merituar në historinë e Shqipërisë duke gëzuar edhe statusin e qytetit hero. Qyteti ku u martua Skëndërbeu, ku u shpall Pavarësia e Shqipërisë, arenë e luftërave për liri dhe qëndresës shqiptare, Vlora ka edhe një status tjetër si atelje natyrore e piktorëve, vatër e artistëve dhe urë lidhëse e Shqipërisë me botën. Të vizitosh Vlorën, do të thotë t’i japësh vetes privilegjin e të shijuarit ndjesinë më të këndshme e më mbresëlënëse të shijes së mirë, humorit gjithnjë në nivele të larta dhe natyrës së mrekullueshme. Duke zgjedhur Vlorën për pushimet tuaja, natyrisht që do të bëni një zgjedhje inteligjente por duhet të keni parasysh se Vlora është një qytet magjik që ta bën të vështirë kthimin. E ashpër në dukje, me shkrepa e natyrë të sertë mes detit të trazuar, ajo ka njëkohësisht një zemër të butë, njerëz të dlirë si dielli, ushqim të shëndetshëm e karakteristik e mbi të gjitha një lloj sugjestioni të pashpjegueshëm që të bën për vete me përmbajtjen plot shije. Natyra e rrëmbyer e lebërve, është njëkohësisht e nxehtë por edhe mikpritëse, plot dinamizëm e dëshirë për jetën, karakteristika këto me efekte ngjitëse që do t’ju rrëmbejnë edhe juve për të shijuar gjallërisht ditët plot jetë të verës vlonjate. Por mos harroni se Vlora nuk është e bukur vetëm në verë. Përveç atraksioneve të shumta kulturore dhe historike, ju mund të vizitoni në çdo stinë të vitit detin e saj të mrekullueshëm, panoramat e të cilit krijojnë momente të papërsëritshme kënaqësie dhe relaksi.

[10/31/18]   Kush na i shpjegon pak ?

C'ne që shqiptarët urojnë njëri - tjetrin për festën e Hallouinit ?

[10/31/18]   Ju falenderojmë të gjithëve që jeni pjesë e faqes sonë në këto vite .

[10/30/18]   Ju përshëndesim me këtë këngë

Manjola Nallbani - Kur e humba një dashuri

(Fest 93 - Festivali i 32-të i Këngës në RTSH)

[10/29/18]   📢Njoftim

🚩 Të dashur banor të Vlorës,duke i'u referuar kushteve meterologjike gjatë orëve në vazhdim shmagni lëvizjet nëpër segmente rrugore poshtë objekteve të lëvizshme ⛔

🖐 Ju lutemi,largoni nga ballkonet,tarracat dhe nga cdo vënd të hapur të gjitha objektet të cilat janë rrezik për cdo kalimtar ❌

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlorë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Contact the business

Click here to send a message to the business

Telephone

Address


"Sheshi Pavarësia"
Vlorë
9400
Other Vlorë travel agencies (show all)
ELISA Travel & Tours ELISA Travel & Tours
Bulevardi Ismail Qemali, (Pran Xhamis, Kati 1)Pallati I Brokajve
Vlorë, 1OOO

- Paketa turistike, Grupe dhe Individë në të gjithë botën - Bileta trageti, avioni, autobuzi - Rezervime hotelesh - Makina me qëra - Siguracione -

Caronna Albania Bus Italia Caronna Albania Bus Italia
Perball Shkolles Se Muzikes
Vlorë, 9400

Udhetojme cdo te shtune nga Shqiperia(Tirana) per ne Itali dhe cdo te hene nga Italia(Genova) ne drejtim te Shqiperise. Siguria juaj detyrimi yne.

Shtepi-Pushimi.al Shtepi-Pushimi.al
Bulevardi Ismail Qemali Kulla Hanxhari I
Vlorë, 9401

Pushime ne Shqiperi

Aquamarine Adventure Vlore Aquamarine Adventure Vlore
Port Of Vlore
Vlorë, 9401

Aquamarine Adventure Vlore - Udhëtim ditor me anije Eksplorojmë së bashku plazhet e Karaburunit dhe misteret e Ishullit të Sazanit! Daily Boat Trip Vlore Celular: +35569 711 4050

Firma Tisa: Shtepi pushimi, Rezervime online Firma Tisa: Shtepi pushimi, Rezervime online
Spinsteen 9
Vlorë, 1946ZL BEVERWIJK

Agjensi per rezervim pushimesh online ne rivieren shqiptare.

Natyr-AL Natyr-AL
ORIKUM- VLORE ALBANIA
Vlorë, 9400

Mbledhje,depozitim dhe eksportim i vajrave te djegur me baz bimore

Albania costal Paradise Albania costal Paradise
Sadik Petrela, Porcelan
Vlorë, 1049

Tourism Guide, translator Albanian - English, English- Albania. Help with the direction in the city

Eurosky Travel Eurosky Travel
Rruga Hektor Shyti
Vlorë, 9400

Agjensi Udhetimesh ne hyrje te Portit Vlore.

Daily tours - Vlora Daily tours - Vlora
L."H.Cakeri"
Vlorë

We organize daily trip from Vlora to all touristic destinations in Albania.

Tour e Gite in Barca in Albania Tour e Gite in Barca in Albania
Vlorë, 9426

L'Albania con piu di 300 km di costa, la maggior parte ancora da esplorare, offre scenari mozzafiato che in pochi km vede alternarsi l'Adriatico e Ionio.

SERN Agency & Rent a Car SERN Agency & Rent a Car
Lagja "Uji Ftohte", Rruga "Dhimiter Konomi"
Vlorë, +355

1-Info Vlora- Agjensi Udhetimi-Makina me qera-Guida Turistike-Siguracione. 2-Info Vlora- Travel Agency-Rent-a-Tourist Guide-Insurances.

Regina Blu Regina Blu
Radhimë
Vlorë, 9426

Shërbime turistike. Hoteleri, Restorant, Agjenci turistike, incoming - outgoing, ture në gjirin e Vlorës me anije, makina me qera, lounge bar.

About   Privacy   Login