Legjenda e Shqiponjave

Legjenda e Shqiponjave

Nearby travel agencies

Linja Shkoder - Tirane - Sicili
Linja Shkoder - Tirane - Sicili
Rruga Lef Sallata, 117, Valona
Eloise&Dad Travel
Eloise&Dad Travel
Sheshi Flamurit., Vlorë
Jeep Off Road Vlora
Jeep Off Road Vlora
Sazan Island, Vlorë
Edison Tourist Guide
Edison Tourist Guide
Llogora Pass, Vlorë
Arbri travel
Arbri travel
Stadiumi flamurtari
Albania in Catamarano
Albania in Catamarano
Vlorë 9426
Visit Vlora
Visit Vlora
Vlore, Vlorë
B&B Hotels Fatosh Bello
B&B Hotels Fatosh Bello
Orikum
Guida turistica in Albania .
Guida turistica in Albania .
Rruga Jakov Xoxa, Vlorë
Agjensi Imobiliare Joti
Agjensi Imobiliare Joti
vlore
VloraSite
VloraSite
Qendra e zhytjes
Qendra e zhytjes "Ekspedita BLU''
lagja BASHKIMI pallati 1301
Taxi ERA Vlore-Albania
Taxi ERA Vlore-Albania
645
Yacht Albania
Yacht Albania
Caronna Albania Bus Italia
Caronna Albania Bus Italia
Perball Shkolles se Muzikes, Vlorë

Bukuritë e vendit tim janë ilaç janë more shërim . Mos humbisni mundësinë e te vizituarit vendin e Shqiponjave ! Mirë se të vini miq !!!

Vuno i bukur Vuno.

Arbër Hajdari

Sot apelojmë në STOP - TV KLAN për familjen Bilali.
Këtë javë shpresojmë të inagurojmë 4 banesa.

1. Familja Cosolli në Pogradec (Familja që jeton në barakë në Mokër)
2. Familja Illiu në Elbasan (Nëna me 3 fëmijët jetimë)
3. Familja Bilali në Pezë,Tiranë. (Apeli i vogëlush*t 5 vjeçar)
4. Familja Uka në Kamëz. (Familja që jetonte në qiell të hapur)

Ju lutem shpërndajeni postimin!

Për të gjithë ato që duan të dhurojnë :
Link i dhurimit Paypal ose Credit Card : https://ffn.al/en/donate-2/

Link i dhurimit GOFUNDME : https://www.gofundme.com/fundjavendrysheal

“Bamirësia nuk të varfëron”
#fundjavendryshe

Photos from Legjenda e Shqiponjave's post

Buzembremje ne Vlore =D

Vlore :D

Durres

Gjiri i Lalzit .

Timeline Photos

Live ...

Timeline Photos

Perendim dielli ne Tirane .

Timeline Photos

Ky breg , ky det vetem pret ...

Gëzuar Krishtlindjet nga Kisha e "Shën Todrit" - Vlorë !
Për shumë vjet Gëzuar !

Timeline Photos

Timeline Photos

Eh perendimi

Kur dielli shkon të flejë jeta vazhdon me po të njëjtin itensitet =D

Photos from Legjenda e Shqiponjave's post

Timeline Photos

Timeline Photos

youtube.com

Anita Bitri - "Nostalgjia"

Nostalgji - Nder - Krenari per ANITA BITRIN !

http://youtu.be/Fq8UnDtMniA

Kjo këngë është krijuar dhe kompozuar nga vet këngëtarja dhe i kushtohet nostalgjisë që Anita kishte për të shtrenjtën Shqipëri. Në këte këngë dëshirat, ndje...

Isa Boletini dhe Ismail Qemali.
Dhjetor 1912 në sarajet e Vlorajve, pak ditë pas shpalljes së Pavarësisë .

Parodistet e Vlores . Legjenda e artit Shqiptar
Mane Limani , Afrim Agalliu, Agron Hamo dhe Muhamet Liko .

Kur qielli perflaket ....

Nje vend qe nese e viziton nje here te vetme ne jete si me magji te treheq perseri drejt tij !

Timeline Photos

Aty ku kendon shpirti i Labit !

Ku fle Oriku i lashte !

Legjenda e djalosh*t dhe shqiponjes.

Nje dite nje i ri ishte duke gjuajtur neper male,ku nje shqiponje fluturoi mbi te duke rrahur fort krahet dhe ndaloi ne nje shkemb.Shqiponja ishe shume e madhe dhe mbante nje gjarper ne sqepin e saj.Pas pak, shqiponja fluturoi mbi shkemb dhe ndaloi aty ku kishte folene e saj.Djaloshi i ri kerceu mbi shkemb dhe vuri re se ne fole ishte nje shqiponjez e vogel qe po luante me gjarperin e ngordhur.Por gjarperi nuk ishte fare i ngordhur.Ne ate cast gjarperi ngre koken dhe u pozicionua gati per te pickuar shqiponjezen e vogel me dhembet e tij helmues.
Djaloshi nxorri ne cast harkun dhe shigjeten dhe qellon mbi gjarperin per vdekje.Me pas e mori shqiponjezen dhe mori rrugen e kthimit.
Kur s'kish bere vecse ca hapa, degjon mbi koken e tij nje zhurme te forte perplasje krahesh,ishte shqiponja meme.

"Perse po me rremben foshnjen time" iu qa shqiponja.

"Shqiponjeza tani eshte imja, pasi une i shpetova jeten duke vrare gjarperin qe donte ta pickonte, gjarperin qe ti nuk e vrave dot vete." iu pergjigj djaloshi.

"Me kethe zogthin tim dhe une do te te jap si kembim mprehtesine e syve te mi dhe forcen e kraheve te mi.Do te behesh i forte dhe i pathyeshem dhe do te njihesh me emrin tim.
Djaloshi u bind dhe ia ktheu zogthin memes se vet.Kur zogthi u rrit dhe nisi te fluturonte, shihej gjithnje te fluturonte ne qiell diku mbi koken e djalosh*t, ngado qe ai shkonte, i cili dhe vete ishte bere burre.Me harkun dhe shigjetat e tij ai vrau shume grabitqare neper pyje dhe me shpaten e tij u preu kokat shume kundershtare dashakeqes.
Pergjate tere ketyre viteve, shqiponja e shoqeroi djaloshin dhe e udhehoqi pa iu ndare as edhe nje cast.
Te mrekulluar nga bemat e djalosh*t gjuetar e luftetar, banoret e atyre aneve e zgjodhen ate prijesin e tyre dhe e quajten Shqipetar ose bir i shqipes, dhe trojet ku banonin i quajten Shqiperi ose Vendi i Shqiponjave
.

Perëndim - Uji i Ftohtë - Vlorë

Në çdo stinë Perëndimi është MAGJI në Vlorë .

Magjia e perëndimit në Vlorë ...

youtube.com

DOKUMENTAR -"ISMAIL QEMALI QE NUK KEMI NJOHUR"

ISMAIL QEMALI ESHTE NDERI I SHQIPTAREVE

http://youtu.be/uLofLXGjX0o

Legjenda e Shqiponjave's cover photo

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlora?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Tour guide

Address


Vlore
Vlora
ALBANIA
Other Tour Guides in Vlora (show all)
Arbri travel Arbri travel
Stadiumi Flamurtari
Vlora, 15716

arbri travel udhton nga vlora ne venecia itali dhe anasjelltash. Cdo te shtun nisja vlore para stadiumit flamurtari dhe cdo te hen nga venecia.

Trips 4 Fun Trips 4 Fun
Rruga Murat Terbaci
Vlora, 9400

TRIPS FOR ALL , ALL FOR FUN We are a Travel Agency located in Vlora ,We offer daily trips and personalized trips around Vlora.

Colombo Tours Colombo Tours
Vlore
Vlora

Vlore - Karabrun

Visit Vlora - Albania Visit Vlora - Albania
Rr. Pelivan Leskaj Vlorë, Albania
Vlora, 9401

Vlora Albania - Events and Favorite Places such as Restaurants, Cafe, Beaches or Attractions in Vlora. REGISTER FOR FREE:http://visitvlora.com/?ptype=login

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C