Edison Tourist Guide

Our staff offers a guide accros the city for every tourist who want to know more about Vlora.. Reasonable prices,friendly staff and many other facilities..

Operating as usual

Kamarudins

Local people with local knowledge is what makes a place memorable for us👍🏼

We found Edison through a FB group recommendation and are so glad we did. He was a really good source of information and help during our time in Albania🇦🇱

Check out our day trip with Edison at https://youtu.be/SymNTk91hEs

dukat

E di se cila është gjëja që nuk duhet të mungojë kurrë kur niseni për një ecje të gjatë apo ngjitjen e malit?
Pi pak ujë,pi pak Dukat 😁

Shtegu i Cesarit#Guide#Antistres#AntiCovid#Abcnews#Edicioniveror2020#ParkuKombetarLlogara#

Bashkia Vlorë

VL❤️RA

#ejanevlore #këtëverëtëpresnëvlorë

Albanesi D'Italia .

Oggi la torre dell'orologio nella città di Elbasan (Albania)con la bandiera italiana in segno di solidarietà con il popolo italiano #Andratuttobene 🇦🇱❤️🇮🇹

[03/14/20]   Per tè mundur Covid tè qendrojme larg sot qe neser kur tja dalim tè takohemi me Mall dhe tè Perqafohemi Fort....

bari.repubblica.it

Salento, i monti dell'Albania all'orizzonte sembrano onde

bari.repubblica.it Un'onda pronta a infrangersi sulla costa. A uno sguardo rapido possono apparire così, invece si tratta di una suggestione prodotta dalle montagne

IDEA

Sfida IDEA ju mirepret! IDEA expo ofron lidhje direkte me tregun🌟😇
Aplikoni tani👉 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_j6sFqLD1ChWiQg74bXyX_mbmHAB2kP9esQUEvTbprZt6iQ/viewform

businessmag.al

Edison Bitri nis sipërmarrjen në fushën e turizmit

businessmag.al Edison Bitri prej një periudhe kohore 7 mujore i është përkushtuar sipërmarrjes. Sipërmarrja e tij nuk është e pazakontë por është një sipërmarrje

IDEA

Ejani të festojmë së bashku! Datë 13 tetor 2019 ora 11:00 - 17:00, te Ushtari Panjohur (pranë Hotel Plaza)

Sipërmarrësit më të rinj nga gjithë Shqipëria
Surpriza: oferta, dhurata, llotari, dhe shumë argëtim.

IDEA EXPO me kampionë të rinj në Biznese!

Saranda Web

Pamje me dron të Maratonës Ksamil-Korfuz

youtube.com

paraglide Luc with SkysportS.al

Paraglide with https://skysports.al/ A pro team for a awesome memory

Sky SportS.Al

Per rezervime kontaktoni:
Cel: 0682001900
Instagram: SkySportsAlbania
FB: Sky Sports.al ose Aeronautika Shqiptare

For reservations, contact us at:
Cel: 00355 682001900
Instagram: SkySportsAlbania
FB: Sky Sports.al or Aeronautika Shqiptare

swedishnomad.com

15 Reasons to Visit Albania at least once in your life - Swedish Nomad

swedishnomad.com Want to visit Albania? Good choice! I have done it and I loved it. So, here you have 15 reasons why everyone should visit Albania!

lonelyplanet.com

The best beaches of the Albanian Riviera

lonelyplanet.com Lonely Planet

ata.gov.al

Reportazhi i televizionit publik francez: Shqipëria vendi i vogël i ambicieve të mëdha - ATSH -

ata.gov.al ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, A...

tgcom24.mediaset.it

Albania trendy tra movida e spiagge caraibiche - Tgcom24

tgcom24.mediaset.it Otto spiagge ideali per chi ama un mix tra tintarella e cultura. A due passi dall'Italia

ilsole24ore.com

Viaggio in Albania da Tirana a Apollonia, passando per Berat e Valona

ilsole24ore.com Con 300 giorni di sole all'anno, l'Albania si presenta come una meta appetibile in tutte le stagioni

Jorgo Goro për Himarën

#lonelyplanet #albanian #riviera #beaches #best #himara #visitalbania

thesun.co.uk

Ten hottest destinations across the globe for 2019 from Bali to Italy and Panama

thesun.co.uk IF you are looking to start the year with a new adventure, here are some suggestions that would help you kill the travel bug. Fabulous’ team has compiled a list of the top travel spots to vis…

leccesette.it

Albania a un passo: i monti innevati sembrano un'onda gigante

leccesette.it

njekomb.com

Zbulimet arkiologjike të Orikut të lasht!! | Njekomb.com

njekomb.com Ballina Histori Zbulimet arkiologjike të Orikut të lasht!! HistoriTë përgjithëshmeZbulimet arkiologjike të Orikut të lasht!! April 23, 2018 2026 0 SHPËRNDAJE Facebook Twitter Më par mendohej se ishte një anfiteater i një qytetrimi të lasht ‘grek’!! Por pas ekspeditave të fundit nga ...

106 vjet pavaresi#Bashkia Himare#Aeronautika Shqiptare#Smile Albania#Turizem i Qendrueshem#Gjithevjetor#

ata.gov.al

"Zemra e Mesdheut”, pika turistike më e vizituar në Shqipëri - ATSH -

ata.gov.al ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, A...

Dear Alyne

This is Albania...

After doing my research and visiting almost EVERY country in Europe...THIS is my current favorite 🤫

Have you been here? What's yours!?

@DEARALYNE (INSTA)
JOIN 100k+ women in @Girls Gone Global (by Dear Alyne) to discuss this video and other topics!

video.repubblica.it

All'alba da Ostuni si vede l'Albania all'orizzonte: dai monti sorge il sole

video.repubblica.it Per distanza, posizione e scarsi riscontri fotografici sembra una testimonianza incredibile. Le sempre suggestive osservazioni dei rilievi...

Nas Daily

This will rarely make the news but here is how Albania prays!

INSTAGRAM: @NasDaily
GROUP: Nas Daily Global

Nas Daily

This will rarely make the news but here is how Albania prays!

INSTAGRAM: @NasDaily
GROUP: Nas Daily Global

Olga - Lawendowa Dziewczynka

Olga ma 8 lat, jest niezwykła, bardzo dojrzała. 24 maja 2018 usłyszeliśmy diagnozę: nowotwór mózgu. Nasza Olga żyje z chorobą Recklinghausena. Ma glejaka nerwu wzrokowego.

UNILAD Adventure

I need to visit Albania after watching this 😍🇦🇱

🎥 Paul SKN

njekomb.com

Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve | Njekomb.com

njekomb.com Ballina Histori_ Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve Histori_Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve July 17, 2018 161 0 SHPËRNDAJE Facebook Twitter Me titullin “Shqipëria – vendi dhe njerëzit”, media bavareze...

Blendi Klosi

“Shqipëria është thjesht spektakolare” shkruan Must Do Travels, një nga komunitetet më të mëdha të udhëtimit, që ka publikuar një video për Shqipërinë të vlerësuar si “parajsa e fshehur” dhe “zemra e Mesdheut”.
#Albaniagoyourownway
#smilealbania

viaggi.corriere.it

Albania del nord: viaggio tra laghi, fiumi, montagne e città medievali

viaggi.corriere.it Dimenticate per un attimo le acque cristalline delle lunghe spiagge della riviera albanese e la vibrante capitale Tirana. Questa volta vi portiamo alla scoperta dell'Albania del Nord. Tutta fiumi, laghi, montagne e antiche cittadine medievali.

24h Lajme.com

Welcome to Albania 🇦🇱

#Shperndaje edhe ti or Mik kete video ta shikojne sa me shume persona te promovojme veten tone dhe bukurite tona !

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlorë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Travel Agency Tour guide

Telephone

Address


Llogora Pass
Vlorë
+355
Other Travel Agencies in Vlorë (show all)
Realdo Tourist Travel Vlore Realdo Tourist Travel Vlore
Rruga Sali Vranishti
Vlorë

Guida Turistike ne :- gadishullin e Karaburunit , shpella e Haxhi Alis , ishulli Sazanit ,gjiri Grames . Nr cel: +355699939535

Ruci Tours Ruci Tours
VLORE PRANE HOTEL SAZANIT
Vlorë

Official page for international bus company Ruci Tours offering itineraries in Albania, Greece & Italy

Eurosky Travel Eurosky Travel
Rruga Hektor Shyti
Vlorë, 9400

Agjensi Udhetimesh ne hyrje te Portit Vlore.

Discover Vlora Albania Discover Vlora Albania
Bulevardi Ismail Qemali
Vlorë, 9401

Vlora is one of the most beautiful cities of Albania and is right to be proud. Called the "City of the flag,' or ''City with two seas"

Shpresa Travel & Tours Shpresa Travel & Tours
Rruga Lef Sallata, 25
Vlorë, 9402

Ne agjensine tone do te gjeni keto sherbime: 1) Bileta autobusi - avioni - trageti 2) Siguracione makinash dhe shendeti 3) Perkthime - Noterizime 4) Makina me qera 5) Agjensi Imobiliare

Eloise&Dad Travel Eloise&Dad Travel
Sheshi Flamurit.
Vlorë, 4901

Are you visiting Albania in 2020? Are you looking for tradition, adventure, relaxation, history, activities, parties, excursions, etc? Call, write, comment

ELISA Travel & Tours ELISA Travel & Tours
Bulevardi Ismail Qemali, (Pran Xhamis, Kati 1)Pallati I Brokajve
Vlorë, 1OOO

- Paketa turistike, Grupe dhe Individë në të gjithë botën - Bileta trageti, avioni, autobuzi - Rezervime hotelesh - Makina me qëra - Siguracione -

Liburna Cruises Vlore Liburna Cruises Vlore
Porti I Vlores,Skele
Vlorë, 9400

Aulona Travel & Tours Aulona Travel & Tours
Vlorë

TRAVEL AGENCY contact cel: +355 (0) 695662506 [email protected] web:www.aulona.com

Tour e Gite in Barca in Albania Tour e Gite in Barca in Albania
Vlorë, 9426

L'Albania con piu di 300 km di costa, la maggior parte ancora da esplorare, offre scenari mozzafiato che in pochi km vede alternarsi l'Adriatico e Ionio.

Kejt travel & tours Kejt travel & tours
Perballe Conad
Vlorë, 12345EMI

Ener Travel Ener Travel
Rruga Sadik Zotaj
Vlorë, 9401

Travel & Tourism Agency Tour Operator

About   Privacy   Login C