Anfiteatro de Durrës

Anfiteatro de Durrës

Nearby travel agencies

Durrësi amfiteátrum
Durrësi amfiteátrum
Avenue de l'Agachon
Angel Travel Durres
Angel Travel Durres
H. troplini, Durrësi
Dea Lines - Travel Agency
Dea Lines - Travel Agency
Bulevard Epidamn
Celmanaj Travel & Tours
Celmanaj Travel & Tours
Rruga Vath Turja, Durazzo
Agjensi Udhetimi - H&P Travel Durres
Agjensi Udhetimi - H&P Travel Durres
Rruga Resh*t Petrela, Durrsi
Italb Durrës
Italb Durrës
Rruga Iljaz Reka
Albanian Places
Albanian Places
2001
Sunny-Travel Agjensi Udhetimi
Sunny-Travel Agjensi Udhetimi
Rruga Nikolla Jorga No. 1, Tirana
Blue Diamond Agency
Blue Diamond Agency
Durrësi 2001
Italba Travel
Italba Travel
Rruga Egnatia 1099
Hera Travel
Hera Travel
L.3 RR. Egnatia., Durres Albania, Durrësi
NEMO TRAVEL
NEMO TRAVEL
Bulevardi Kryesor
Livingalbania - Tour Operator in Albania
Livingalbania - Tour Operator in Albania
via egnatia
Versus Travel
Versus Travel
Durrësi
Hermes LINES Durres
Hermes LINES Durres
L.4 Stacioni trenit

El Anfiteatro de Durrës es un gran anfiteatro romano de la ciudad de Durrës, Albania. Construido en el segundo siglo II DC durante el gobierno de emperador romano Trajano, se encuentra en el centro de la ciudad y está sólo medio desenterrado.

El Anfiteatro de Durres es uno de los anfiteatros más grandes de la península de los Balcanes, una vez tuvo una capacidad de 20.000 personas, y no tiene análogos en Albania. Fue descubierto a finales de 1900 y en la actualidad se ha convertido en una popular atracción turística. El Anfiteatro de Durrës es un candidato a Patrimonio de la Humanidad.Véase también Ruinas Yacimiento arqueológico Arqueología

Operating as usual

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Durrës?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Address


Broadway, Newport
Durrës
NP18 1
Other Tour Agencies in Durrës (show all)
Agjensi Riva Travel Agjensi Riva Travel
Tek Stacioni I Autobusave Te Plepave, Perballe Shkolles Se Mesme Migjeni
Durrës, 2001

Kemi fituar vite eksperience per t'ju ofruar ju udhetimet dhe paketat e larmishme dhe nder me ekonomiket ne treg,duke ju ofruar sherbim dhe asistence gjate gjithe kohes. #Udheto me #RIVATRAVEL

Total Travel Total Travel
Lagjia 4 Rruga Egnatia (Stacioni I Trenit)
Durrës, 2001

Bileta Udhetimi (Avioni, Trageti, Autobuzi) Kembim Valutor Makina Me Qera Siguracione

Shijak Shijak
Durrës, 0123456789

domino

Agenzia di viaggi" Epidamn" Agenzia di viaggi" Epidamn"
Rruga Aleksandër Goga
Durrës, ALBANIA

jemi te disponueshem per klientet me oferta .Per ti permbushur cdo kerkes klienteve . Ketu do te gjeni bileta per te shkuar ne te gjitha vendet e botes . J

Hermes LINES Durres Hermes LINES Durres
L.4 Stacioni Trenit
Durrës, 2001

Bileta autobusi cdo dite nga shqiperia ne itali.Bileta trageti dhe avioni , paketa turistike

RELIDA TRAVEL RELIDA TRAVEL
L 12 Rr" Deshmoret" Prane Pallatit Te Sportit
Durrës, 2001

Mund te udhetosh ne te gjithe boten, me cmimet me te lira se kudo.

Rahi Travel & Makina me qira Rahi Travel & Makina me qira
SUKTH
Durrës, 2001

Bileta Avioni,Trageti,Autobuzi,siguracione & Makina me qira.

Durres Tour Guides Durres Tour Guides
Spitall
Durrës

Manushi Travel Manushi Travel
Lagjia Nr 4, Rruga Skenderbeg,
Durrës

Agjensi Udhetimesh U.E.M Agjensi Udhetimesh U.E.M
LGJ 17, RR. Neki Libohova, Ish U.E.M Prane U.R.T
Durrës, 2001

AGJENSI UDHETIMESH Bileta Avioni Konsulence per mjetet e transportit (siguracion, kolaodim, etj) Kancelari Tabachino Souvenire & Gifts Vere & Champagne Etj

"AURORA" TRAVEL & TOURS "AURORA" TRAVEL & TOURS
L.12 RR.Deshmoret (tek Rrotondo Prane St Trenit)
Durrës, 2001

Tek ne do te gjeni ofertat me te mira me tarifat me te uleta. Ju mirepresim!!

Durrësi amfiteátrum Durrësi amfiteátrum
Avenue De L'Agachon
Durrës, NP18 1

About   Contact   Privacy   Login C