Rakipi Travel

Rakipi Travel

Nearby travel agencies

Agjensi Udhetimi Last Minute - AKT&Rent
Agjensi Udhetimi Last Minute - AKT&Rent
Lagjia 4, Rruga Iljaz Reka, Durrës
Dhoma plazhi Durres
Dhoma plazhi Durres
Rrota e Kuqe (rruga Vegimi), Durazzo
Makina me Qera dhe Agjensi Udhetimesh Last Minute
Makina me Qera dhe Agjensi Udhetimesh Last Minute
Agjensi Udhetimi & Makina me Qera Last Minute terminali i trageteve, Durrës 069 204 0407 https://goo.gl/maps/1WAF5ik8xh62 Durrësi, Durrës, Albania
PORT VIEW Agency
PORT VIEW Agency
Perballe terminalit Durres (PORT), Durrës
Hyeda Travel "Eri"
Hyeda Travel "Eri"
Rruga Jahja Ballhysa, Durrës
Nice Travel Agency
Nice Travel Agency
perball terminalit te trageteve, Durrës
Agjensi KEESI
Agjensi KEESI
Rruga Iljaz Rreka
RELAX Travel
RELAX Travel
Lagjia Nr.17 Rruga "Adria" Durres, Albania
Agjensi Riva Travel
Agjensi Riva Travel
Tek Stacioni i Autobusave te Plepave, Perballe Shkolles se mesme Migjeni, Durrës
HAPPY Travel
HAPPY Travel
Stacioni Trenit, Durrës
Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours
Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours
Lagja 4 Staconi i trenit Durres
Auto Transport Itali-Shqiperi AT
Auto Transport Itali-Shqiperi AT
RR. Pavarsia, Durazzo
Belize Travel & Tours2 Durres
Belize Travel & Tours2 Durres
Lagja 4 "Rruga Egnatia" Prane kendit te lojerave, Dures
Museo Madre Teresa
Museo Madre Teresa
Katror Liria - Durres
Agjensi ELI
Agjensi ELI
LAGJA 13 ,RROTA KUQE, Dures

AGJENCI SIGURACIONESH DHE UDHETIMESH

📛 Super Oferte Budva #Dubrovnik 📛
🌎Vizitohet: Budva - Kotor - Dubrovnik
🔸Nisja: 25 Shkurt 🌸 2 Dite €55
🔸Nisja: 25 Shkurt 🌸 2 Dite €69
📛Kujdes: 55 Hotel 3* Tatjana,69 Hotel Tre Canne 5* Spa
📛Perfshihen:
✔Transporti me Autobus Komod
✔Akomodimi ne Hotel
✔Mengjesi dhe Darka ne Hotel
✔Perdorimi i Pishinave per Hotel Tre Canne 5*
✔Shoqerues Shqipetar
----- Kontakt -----
Cel:0694430825
Email:[email protected]

😍😍Shen Valentini ne Disneyland dhe Paris, 11 Shkurt, 5 dite, 399 euro😍😍 Data tjeter e nisjes : 18 Mars – Cmimi 399 euro

🔴Dita e pare:

Nisja nga Tirana me autobus per ne Prishtine. Grumbullimi dhe paraqitja e grupit tek perfaqesuesi i Kalemi Travel ne aeroportin e Prishtines. Nisja nga Tirana me autobus ne oren 12:00.
Ora 20.00 Nisja nga aeroporti i Prishtines dhe mberritja ne Paris ne ora 23.00.
Transferta per ne hotel. Akomodimi ne hotel.

🔴Dita e dyte Paris ( City Tour )
07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel
09:00 – 13:00 City Tour Paris me autobuz
13:30 – 15:00 Dreka opsionale
15:00 – 19:00 Udhetim me anije ne Sene dhe vazhdimi i vizitave ne kembe dhe metro.

Ne programin e City Tour perfshihet: Shetitorja e Champ Elysee – eshte nje nga rruget me te famshme ne bote, ne te cilen gjenden disa nga monumentet kryesore te Parisit si Harku i Triumfit apo Sheshi Concorde. Sipas shume pershkrimeve ajo konsiderohet si “La plus belle avenue du monde”. Harku i Triumfit – ndertimi i tij u urdherua nga Napoleoni ne vitin 1806 per te nderuar te renet ne luftrat e Revolucionit. Emrat e 128 betejave te Republikes se Pare Franceze dhe Perandorise se Napoleonit jane te shkruajtuara ne muret e bardha te harkut se bashku me emrat e gjeneraleve qe moren pjese ne to. Katedralja Notre Dame – gjendet ne pjesen lindore te Il de la Cite. Ajo konsiderohet si nje nga shembujt me tipik te arkitektures gotike franceze si dhe si nje nga katedralet me te njohura ne bote. Turi yne do te vazhdoje me vizita panoramike te Kulles Eiffel, Pallatit Mbreteror, Piaca qendore te L’Opera, Piaca Vendome, Panteon.

Tour Opsional Extra Pagese – Shetitje me anije (Bateaux Mouches – anije miza) Per ta pare nga nje tjeter kendveshtrim Parisin duhet te beni nje udhetim me varke ne Sene. Kjo do t’iu jap mundesine te shijoni çdo pjese te arkitektures pariziene e te lagjeve me te famshme te tij. Te njohura nga vendasit si “Anije Miza” ato ofrojne eskursione me anije te hapura nga ku mund te shijohen pamjet e Parisit.
Ne mbremje, kthimi ne hotel me metro.

🔴Dita e trete Paris – Vizite ne Louvre, Sacre Coeur dhe La Defense
07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel
09:00 – 13:00 Vizite me autobus ne Kopshtet e Luxemburgut, Hotel de Ville, Louvre, Sacre Coeur
13:30 – 15:00 Dreka opsionale
15:00 – 19:00 La Defense
Sacre Coeur – eshte nje bazilike kushtuar Zemres se Shenjte te Krishtit e ndertuar pas vitit 1873. Ajo eshte ndertuar ne kodren e famshme te Montmartre, pika me e larte e qytetit. Disa rrugica me larg nga kjo bazilike, eshte Place du Tertre, kujtim i kohes kur ne Montmartre linden tendencat e Artit Modern ne fillim te shekullit te 20, ku pervec piktoreve te varfer ka jetuar dhe i famshmi Pablo Picaso.

Vizite ne Muzeun Louvre ( Extra Pagese ), Program Opsional Extra Pagese – Louvre Programi yne vazhdon me viziten e Louvrit ku do te keni mundesi te vizitoni nje nga muzete me te medhenj te botes. Gjate vizites do te degjojme nje pershkrim historik te legjendes se ndertimit te muzeut, ne te cilin gjendet nje nderthurje fantastike e stilit rilindas te ndertimit, me orientim italian dhe dekorim francez. Me pas nen drejtimin e hollesishem te guides profesionale pariziene dhe guides sone shqiptare kalohet ne pavionet e punimeve italiane, franceze, ne Grande Galerie ku do te shohim edhe pikturen e famshme te Monalizes, duke krijuar nje ide të qartë te zhvillimit historik të artit perendimor.

La Defense – Parisi eshte parajsa e shoping-ut. Per te bere blerje te mira gjate qendrimit ne Paris do te vizitojme lagjen La Defense (me metro) ,qe njihet si Nju Jorku francez, dhe qe mban nje nga qendrat tregtare me te medha nentokesore ne bote. Mbremje e lire. Kthimi ne hotel.

🔴Dita e Katert, Shen Valentini ne Disneyland

09.00 Pas mengjesit, nisja me autobus per ne Disneyland. Hyrja me pagese extra 65€. Sugjerohet te blihet ne agjensi per te shmangur rradhet e gjata.

🔴Dita e Peste

Transferta nga Hoteli ne aeroportin e Parisit.
Fluturimi me avion nga Parisi 07.10. Mberritja ne Prishtine. Transferta me autobus per ne Tirane 10.00

Fundi i Sherbimit tone!

🌟🌟Ne cmim perfshihet:

Transporti – Tirane – Prishtine – Tirane
Fluturimi nga Prishtina me Easyjet.
Akomodimi ne hotel 3* me mengjes.
City Tour Paris.
Vizitat sipas programit.
Transfertat si ne program.
Guide Profesionale.
SHENIM:
Ne cmimin e biletes perfshihet vetem nje cante dore deri ne 10 kg per person, me permasa 55x40x25.

⚫Ne kete cante, nuk lejohen te merren amballazhime me te medha se 100ml me permbajtje likuide (shampo, kremra, parfume, xhel etj).

Shtesa per bagazh stive deri ne 15 kg eshte 50 euro per 1 bagazh. Ne bagazhin e stives lejohen lengjet te madhesive te ndryshme.

❌Ne cmim nuk perfshihet:

Lundrimi me anije. (14 euro/person).
Transporti me autobus jashte programit.
Hyrjet ne monumente dhe muzeume.
Gjithcka qe nuk eshte permendur ne kete program.
💚Femijet:

0-1.9 vjec paguajne vetem 40 Euro;
2-11.9 vjec, perfitojne 50 Euro zbritje;
12 e lart vjec paguan si i rritur.
nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

😍😍Tur dhe Ski ne Oher – Struge – Mavrove😍😍
Datat: 4 – 5 Shkurt ; 11 – 12 Shkurt
❤Cmimi: 35 Euro/personi
❤Dita e pare: Nisja nga Tirana ne oren 07:00. Ndalese gjate rruges per te konsumuar mengjesin. Pas kalimit te kufirit nisemi drejt qytetit te Ohrit,ku do te vizitojme Ohrin, pazarin , kalane e qytetit. Pas vizites ne Oher ndalese ne Struge ku do te vizitojme shetitoren e qytetit, derdhjen e Drinit. Akomodimi ne Hotel Prestige ne Struge. Darka ne hotel
❤Dita e dyte: Mengjesi ne hotel. Rreth ores 09:00 nisemi drejt Mavroves. Kohe e lire per ski deri ne oren 15:30. Kthimi drejt Tiranes, ndalese te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00.
✅Ne cmim perfshihet:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus komod
2. Shetitjet me autobus sipas programit
3. Akomodim në hotel Prestige 4* ne Struge
4. Mëngjesi dhe darka për të gjitha ditët e qendrimit
Pagesat e femijeve:
0 – 2 Vjec (Falas)
2 – 11 Vjec (50% te shumes)
Mbi 11 vjec – Pagese e plote
🔴KUJTESE:
* Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
* Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
* Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
Contact:069 440 3825
Email:[email protected]

Rakipi Travel

💟💟TUR 4 NETE 5 DITE 💟💟
💥💥Vjene dhe Budapest💥💥

↪Date: 11 – 15 Shkurt
💥💥💥199 Euro💥💥💥

🔴Dita e Parë: Nisja në oren 05:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat. Vazhdimi i udhetimit për në Zagreb. Sistemimi në Hotel.
maxresdefault

🔴Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizite per rreth 2 orë në Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij. Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Ndalesë 1 orë në Graz. Vazhdimi i udhëtimit për në Vjenë. Mbrritja në Vjenë. Sistemimi në Hotel.
vienna

🔴Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës, Vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Nisja për në Budapest. Udhëtimi zgjat 2 orë. Mbrritja në Budapest. Sistemimi në Hotel.
images

🔴Dita e Katërt: Mëngjesi ne Hotel. Gjatë ditës, vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Pasdite, Nisja për në Beograd. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Mbrritja në Beograd. Sistemimi në Hotel.
beograd-16266
Dita e Pestë: Mëngjesi ne Hotel. Paradite Vizitë e shkurtër e Beogradit dhe Nisja për në Tiranë. Ndalesë e shkurtër në Prishtinë. Mbrritja në Tiranë.
german-vienna-dazzling-5

ℹNë cmim 199 Euro përfshihen:
✔* Udhetim me autobus komod.
✔* Akomodim në hotel
✔* Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
✔* Shoqërues shqiptar gjatë udhetimit

❎Në pagesë nuk janë përfshirë:
❌* Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
❌* Hyrjet në monumente dhe muzeume.
❌* Siguracioni i jetes ne udhetim

Kontaktoni per cdo lloj informacioni:0694430825

Shen Valentini ne Budva Hotel Tre Canne Luxury Resort
Pershkrimi i turit
Date: 14 – 15 Shkurt ; 2 Dite 59 Euro
Dita I. Ora 06:00 nisja nga Tirana per ne Budva. Ndalesa te shkurtra gjate rruges per kafe.Vizite panoramike ne Shen Stefan. Akomodimi ne hotel, Kohe e lire relaksuase perdorimi i pishines, sauna, jakuzzi. Darka ne hotel. Pas darke Argetim dhe Guide ne Qytetin e Vjeter.
Dita II. Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per ne Kolashin. Kohe per te bere ski deri ne ora 15.00 . Kthimi ne Tirane.
Ne cmim perfshihen:
– Akomodimi Tre Canne Luxury (1 Nate / 2 Dite)
– Pishine Dimerore, Sauna, Jakuzzi
– Mengjesi + Darka
– Guide Turistike ne Budva + Ski ne Kolashin
– Shoqerues shqiptar
– Ekstra : Taksa e Qytetit 1.5 Euro / Person
– Ekstra Dhurate Speciale (Secret Gift) 10 Euro / Person
– Per udhetime me transport personal Zbritje 15 Euro
KUJTESE:
* Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
* Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
* Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
Contact:0694430825

#travel

Rakipi Travel's cover photo

Rakipi Travel

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Durrësi?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Address


Rr. Adria
Durrësi
2001
Other Tour Agencies in Durrësi (show all)
NemoTravel Durres NemoTravel Durres
BULEVARDI KRYESOR
Durrësi

Hera Travel Hera Travel
L.3 RR. Egnatia., Durres Albania
Durrësi

Ferry tickets , plane tickets , Bus tickets for :" Italy , Germany , Greece" . Tour packages , all types of insurance , hotel reservations .

"Agjensi Udhetimesh" Intermar"" "Agjensi Udhetimesh" Intermar""
RR.SKENDERBEJ, PERBALLE KISHES ORTODOKSE
Durrësi, 2001

BILETA TRAGETI,AVIONI,POSTE FEDEX,SIGURACIONE SHENDETI NE UDHETIM. PAKETA TURISTIKE

Albanian Tourism Albanian Tourism
Albania
Durrësi

SUGGEST TO FRIENDS

Versus Travel Versus Travel
Durrësi

Agjensi udhetimesh dhe paketash turistike.Siguracione makinash dhe shendeti.Bileta avioni,trageti dhe autobusash. Adresa:Lgj:13 Plazh

Makina me Qera dhe Agjensi Udhetimesh Last Minute Makina me Qera dhe Agjensi Udhetimesh Last Minute
Agjensi Udhetimi & Makina Me Qera Last Minute Terminali I Trageteve, Durrës 069 204 0407 Https://goo.gl/maps/1WAF5ik8xh62 Durrësi, Durrës, Albania
Durrësi, 2001

Ged Agency Ged Agency
Rr. ''Taulantia'', L.1,Tek Hyrja E Portit, Ish-Interklubi
Durrësi, 2000

Agjensi Biletash trageti, Durres-Bari-Ancona-Brindisi,bileta avioni per te gjithe destinacionet, bileta autobuzi per ne Itali, siguracione shendeti ne udhetim,TPL,K.Jeshil

Vip Ari Travll Vip Ari Travll
Lagja 13 ; Iliria ; 3 Vellezerit Plazhi
Durrësi, [email protected]

Axhensia e udhetimeve Itali-Shqiperi.. Vip Ari Travll ju jep mundesine per te udhetuar,per te kaluar momente te paharueshme me njerzit me te dashur..Vip Ari Travll ju mirepret...

Albaniatour Albaniatour
Albania
Durrësi

Туры в Албанию и в соседние страны: Италия, Македония, Черногория и греческий остров Крфу

RELAX Travel RELAX Travel
Lagjia Nr.17 Rruga "Adria" Durres, Albania
Durrësi

Bileta Avioni , Trageti , Autobuzi SIGURACIONE - ASIG PUSHIME ME CHARTER , CROCIERE ; PROGRAME KULTURORE ; BILETA SPORTI

Dervishi Travel Dervishi Travel
Rruga Ura E Dajlanit, Hyrja E Portit
Durrësi, 2001

Stefani - Trans Stefani - Trans
Durrësi, 2000

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C