Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours

Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours

Nearby travel agencies

Agjensi Riva Travel
Agjensi Riva Travel
Tek Stacioni i Autobusave te Plepave, Perballe Shkolles se mesme Migjeni, Durrës
HAPPY Travel
HAPPY Travel
Stacioni Trenit, Durrës
Belize Travel & Tours2 Durres
Belize Travel & Tours2 Durres
Lagja 4 "Rruga Egnatia" Prane kendit te lojerave, Dures
Museo Madre Teresa
Museo Madre Teresa
Katror Liria - Durres
Auto Transport Itali-Shqiperi AT
Auto Transport Itali-Shqiperi AT
RR. Pavarsia, Durazzo
Agjensi ELI
Agjensi ELI
LAGJA 13 ,RROTA KUQE, Dures
KALEMI TRAVEL
KALEMI TRAVEL
Durres, Durazzo
Alb Trans Durres
Alb Trans Durres
Stacioni Qendror i Trenit, Durrës
DUNI AGENCY
DUNI AGENCY
L.4, Rr. Egnatia, Durrës
VIP Travel
VIP Travel
Rr.Egnatia 161
Real Estate Durres Albania
Real Estate Durres Albania
Rruga Kristaq Rama
Agjensi KEESI
Agjensi KEESI
Rruga Iljaz Rreka
RELAX Travel
RELAX Travel
Lagjia Nr.17 Rruga "Adria" Durres, Albania
"AURORA" TRAVEL & TOURS
"AURORA" TRAVEL & TOURS
L.12 RR.Deshmoret (tek rrotondo prane st trenit), Durrës
Nice Travel Agency
Nice Travel Agency
perball terminalit te trageteve, Durrës

ME NE UDHETIMI ESHTE IDEAL! WITH TRAVEL IS IDEAL!

Operating as usual

Medjugore 😍Mostar 😍Ujevara Kravica😍 2 ditë 60 €😍
☑️Nisja: 8 Dhjetor ( 1 netë 2 ditë )

🎊Në çmim përfshihet:🎊
▶️Udhëtim me autobus komod
▶️Akomodimi në hotele 3* S
▶️Mëngjeset dhe Darka në hotele
▶️Shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimit

* 💰Mënyrat e pagesës 💰 *
👉Pagesën Mund Ta Bëni Nga Cdo Qytet Në Degët E Raiffaisen Bank pa komisione nga ora 08:00 - 15:00. *
👉Në rast se jetoni jashtë Shqipërisë pagesen mund ta bëni në cdo degë të WesternUnion ose MoneyGram. *
*
✔️Adresa 1: Tiranë, Rruga Mine Peza, perballe kafe Grand
✔️Adresa 2 : Durres : Lagja 4, Brenda tek stacioni i trenit *
*
☎️Na kontakoni per rezervime:*
* 📲Cel: +355 69 40 44 413 Sunrise (Tirane) *
*📲Cel: +355 67 21 62 135 Ideal (Durres)*
👉 Instagram: agjensi.udhetimesh.sunrise *
👉Instagram: agjensi.udhetimesh.ideal *
👉E-mail: [email protected] *
👉E-mail: [email protected]

Vjeshtë në Paris, 7 ditë €349

France
Dita e Parë: Nisja në orën 01:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Do të bëhet një kalim nga Bar, Budva dhe Tivati, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdimi i udhetimit për në Zagreb. Gjatë pasdites mbërritje në Zagreb. Guidë e shkurtër e Zagrebit. Sistemimi në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Nisja në mëngjes herët për në Ljubljanë. Ndalesë e shkurtër në Ljubljanë për rreth 2 orë, ku vizitohet Kryeqyteti Slloven me monumentet historike të tij: Sheshi Presheren, kisha katolike e Anunciatës, Teatri i Operas, Parlamenti Slloven dhe Sheshi i Republikes, Katedralja e Shen Nikolles. Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Mbërritja në Salzburg. Vizitë e shkurtër për 1h 30' në Salzburg ku do të shikohen: shtëpia ku është lindur dhe rritur kompozitori i famshëm austriak Mozart, Opera e qytetit të Salzburgut, Teatri i Marionetave, kalimi mbi lumin Salsa me pamjen nga keshtjella e Hohensalzburgut. Nisja për në Mynih. Mbërritja në Mynih. Sistemimi në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Gjatë paradites, vizitë panoramike në pikat turistike më të bukura të Mynihut, si: shtëpia e birres ose Hofbrauhausi i famshëm, Teatri Kombëtar, Pallati Mbretëror, Marienplatz ku ndodhet bashkia e qytetit, Pallati Nymphenburg, Sheshet Olimpike, ku gjenden Muzeumi i BMW, Kulla Olimpike 290 metra e lartë. Nisja në oren 12:30 nga Mynih me autobus për në Paris. Ndalesa të shkurtra gjatë udhëtimit. Mbërritja në Paris. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në hotel. Vizitë panoramike e Parisit ku do të shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive. Shëtitje në Bulevardin e famshëm të Champs Elysées dhe mundësi për shopping, si dhe vizitë në Muzeun e Luvrit. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

Dita e Pestë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në: Kopshtet e Luxemburgut, Katedralja Notre Dame, Tour Eiffel. Shëtitje panoramike ku do të shikohen Panteoni, Opera de Garnier, Sheshi Bastille dhe Opera më e madhe e Frances. Pasdite vonë, Nisja për në Bourg en Bresse. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Gjashtë: Mëngjesi në Hotel. Nisja Bourg en Bresse për në Gjenevë, në Zvicër. Shëtitje panoramike, ku vizitohen: Muzeu Arianne, Pallatin e ish Lidhjes së Kombeve, si dhe liqenin e Gjeneves. Vazhdon udhëtimi për në Milano ku vizitohen: Pallazo Sforzesco, Sheshi Duomo dhe katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala. Pas vizitës, Vazhdon udhëtimi për në Udine. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Shtatë: Mëngjesi në Hotel. Nisja herët në mengjes nga Trieste për në Shqipëri. Fillimisht do të kalojmë nga Sllovenia dhe nëpërmjet pikës kufitare të Jelsane do futemi në Kroaci ku do të kalojmë nga Rijeka dhe pjesa bregdetare e Bregdetit Dalmat. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për të pushuar. Mbërritja në Tiranë.

Nisja më 29 Tetor, 25 Nëntor

Me Shume Detaje: Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe 349 Euro
Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi me autobus Tiranë - Zagreb - Mynih - Paris - Milano - Tiranë.
2. Akomodim në hotel: 3Fjetje 2 netë në Paris, 1 natë në Bourg en Bresse, 1 natë në Zagreb, 1 natë në Mynih dhe 1 natë në Udine.
3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shëtitjet me autobus sipas programit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Lundrimi me Anije.

✈️Bileta avioni nga #Tirana drejt #Europes✈️ Tiranë ❄️ Milano 66€

Tiranë ❄️ Stamboll 75€
Tiranë ❄️ Athine 74€
Tiranë ❄️ Amsterdam 54€
Tiranë ❄️ Budapest 30€
Tiranë ❄️ London Luton 40€
Tiranë ❄️ Dortmund 40€

⏰Oferta momentale, vetëm për data të caktuara, te muajit #Dhjetor ⏰

😍Të përfshira në cmim: 😍

👉Bileta VAJTJE me linje direkte për data të caktuara në #Dhjetor
👉Bagazhe në varesi të kompanisë ajrore.
👉Të gjitha taksat aeroportuale.

💰Mënyrat e pagesës 💰
👉Pagesën Mund Ta Bëni Nga Cdo Qytet Në Degët E Raiffaisen Bank pa komisione nga ora 08:00 - 15:00.
👉Në rast se jetoni jashtë Shqipërisë pagesen mund ta bëni në cdo degë të WesternUnion ose MoneyGram.

✔️Adresa 1: Tiranë, Rruga Mine Peza, perballe kafe Grand
✔️Adresa 2 : Durres : Lagja 4, Brenda tek stacioni i trenit

☎️Na kontakoni per rezervime:
📲Cel: +355 69 40 44 413 Sunrise (Tirane)
📲Cel: +355 67 21 62 135 Ideal (Durres)
👉 Instagram: agjensi.udhetimesh.sunrise
👉Instagram: agjensi.udhetimesh.ideal
👉E-mail: [email protected]
👉E-mail: [email protected]

Mattia’s Captured Moments

📷
It’s October, the scary month of the year 🎃 !
#happyhalloween #pumpkin #haloweencostume #october2018 #photoshooting #naturephotography #babyboy @mattias_captured_moments

youtube.com

Gezuar fiter bajramin

Gëzuar !

youtube.com

HAPPY EASTER 2018

Gezuar Pashket !

IF YOU LIKE MY CHANNEL, PLEASE SUBSCRIBE :) THANK YOU SO MUCH ! HAPPY EASTER :)

youtube.com

Happy Easter 2018 Whatsapp status ll wishes ll greetings ll

Gëzuar Pashkët besimtarëve katolik !

Happy easter day status easter day status easter day 2018 easter day whatsapp status easter day wishes Happy easter status easter status easter 2018 happy ea...

Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours's cover photo

[03/22/18]   Tanimë Ideal Agjensi për t’iu ardhur në ndihmë klientëve të saj duke iu siguruar kohë më të shpejtë dhe çmime mjaft të pëlqyeshme hap Agjensi Udhëtimesh Sunrise TravelTours (https://www.facebook.com/100024700628611) në adresën :
📍Rruga Mine Peza (Perball kafe Grand) Tirane
📱+355 69 40 44 413 ☎️ +355 045 62 83 22
📩 [email protected] .

Duke iu falenderuar për bashkëpunimin Tuaj deri më tani , ju mirëpresim !

Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours's cover photo

Profile Pictures

Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours's cover photo

Ju ftojme te kaloni Naten e nderrimit te Viteve me nje Menu te pasur dhe shume te ftuar Special
Femijet 0-5 vjec Falas
Femijet 6-12 vjec 50% ULJE

Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours

[11/16/15]   #Shkup Cmimet me te mira duke filluar me nga 10 € Per fillimin dhe mesin e Dhjetorit.
--- Bejni share per te informuar dhe miqte tuaj te dashur ---
---- ofertat jane te kufizuara, keshtu qe nxitoni -----
Shkup - Bergamo 10 €
Shkup – Friedrichshafen 25 €
Shkup – Nuremberg 26 €
Shkup - Venice Treviso 31 €
Shkup – Munich West 31 €
Shkup - Stockholm 31 €
Shkup - Gotenburg 31 €
Shkup - Paris 31 €
Shkup - Barcelon 31 €
Shkup - Basel 31 €
Shkup - Oslo 35 €
Shkup - Malmo 35 €
Shkup – London Luton 35 €
Shkup – Frankfurt 41 €
Shkup – Hamburg 42 €
Shkup - Eindhoven 46 €
Shkup - Brussels Charleroi 47 €
Shkup – Dortmund 59 €
Shkup – Cologne 79 €

Të Përfshira:
1- Të gjithe taxat aeroportuale
2- Vëndet janë shumë të limituara nxitoni rezervoni dhe përfitoni.
3- Cante dore 5kg
4- Bileta vetëm vajtje.

⚫ Ofertat janë momentale, nxitoni për të perfituar sa me shpejte keto super cmime..
⚫ Mënyrat e Pagesës për klientët nëpër rrethe ose Europë:
⚫ Të Gjithë ju që jetoni në Qytetet/Fshatrat e Shqiperisë mund të prisni biletat prane nesh IDEAL TRAVEL duke e bërë pagesën nëpërmjet cdo dege të bankës raiffeisen në Shqipëri dhe biletën jua sjellim në Facebook / Email / Gmail etj.
⚫ Të gjithë ju që jetoni në cdo vend të ( Europës ) Mund të bëni pagesën nëpërmjet
Western Union
Money Gram
⚫ AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 1 ⚫
Rr. Skenderbeg (Prane Stacionit te Trenit), Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 233 843
Fax : +355 52 233 843
Email: [email protected]
⚫ AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 2 ⚫
Rrr.Hafiz Podgorica (Prane Albtelekomit) ,Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 200 420
Fax: +355 52 200 420
Email: [email protected]

Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours

[11/13/15]   ✈✈✈ ITALIA me ofertat me te lire se asnjehere ✈✈✈
cmimet 11Janar - 30 Qershor.

TIRANE-Venezia-TIRANE ✈ €119
TIRANE-Genova-TIRANE ✈ €119
TIRANE-Bologna-TIRANE ✈ €119
TIRANE-Milano-TIRANE ✈ €129
TIRANE-Torino-TIRANE ✈ €129
TIRANE-Pisa-TIRANE ✈ €129
TIRANE-Rome-TIRANE ✈ €129

Rezervoni sa me shpejte qe te perfitoni ofertat!!
8kg cante dore+ 23kg valixhe

⚫ AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 1 ⚫
Rr. Skenderbeg (Prane Stacionit te Trenit), Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 233 843
Fax : +355 52 233 843
Email: [email protected]
⚫ AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 2 ⚫
Rrr.Hafiz Podgorica (Prane Albtelekomit) ,Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 200 420
Fax: +355 52 200 420
Email: [email protected]

Disa nga vendet me te bukura qe duhet ti vizitoni ne 2016!

☻☻☻ Ëndërroni se ku do të kaloni pushmet vitin e ardhshëm? Të apasionuarit pas udhëtimeve u tregojnë disa prej vendeve unike që ju mund të vizitoni. Ja cilat jane disa prej tyre:

☻☻☻ Ëndërroni se ku do të kaloni pushmet vitin e ardhshëm? Të apasionuarit pas udhëtimeve u tregojnë disa prej vendeve unike që ju mund të vizitoni. Ja cilat jane disa prej tyre:

[11/03/15]   ▶ Festat e nentorit tek Radika Resort ,Mavrovo....109 €/personi
▶ Per datat 27 - 29 Nentor 2 Nete / 3 Dite:

Te perfshira ne cmim :
✳ Dy nete akomodim ne Hotel me 5 yje.
✳ Parking, internet wireles.
✳ Perdorimi i pishines se brendshme, jakuzi, sauna, fitness.
✳ Mengjesi dhe darka.

Te paperfshira
✳Paisjet per ski
✳Drekat.

⚫ AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 1 ⚫
Rr. Skenderbeg (Prane Stacionit te Trenit), Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 233 843
Fax : +355 52 233 843
Email: [email protected]

⚫ AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 2 ⚫
Rrr.Hafiz Podgorica (Prane Albtelekomit) ,Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 200 420
Fax: +355 52 200 420
Email: [email protected]

[11/03/15]   ⚫ WOOOWWW Super Oferta për Muajin Nëntor Vetem Vajtje ⚫
⚫ Bejeni Share per te informuar miqte tuaj dhe keshtu perftoni siguracionin 9 ditore falas ⚫

✈Tiranë ✈ Istanbul /Sabiha 62 €
✈Tiranë ✈ Ankara 80 €
✈Tiranë ✈ Amsterdam 110 €
✈ Tiranë ✈ Copenhagen 110 €
✈ Tiranë ✈ Berlin 110 €
✈ Tiranë ✈ Cologne 110 €
✈ Tiranë ✈London 115 €
✈ Tiranë ✈ Oslo 120 €

⚫ Të Përfshira :
⚫ Të gjitha taxat aeroportuale.
⚫ Bagazhe të plota 20kg dhe 8 kg cant dore
⚫ Bileta vetëm vajtje.

⚫ Ofertat janë momentale, nxitoni për të perfituar sa me shpejte keto super cmime..
⚫ Mënyrat e Pagesës për klientët nëpër rrethe ose Europë:
⚫ Të Gjithë ju që jetoni në Qytetet/Fshatrat e Shqiperisë mund të prisni biletat prane nesh IDEAL TRAVEL duke e bërë pagesën nëpërmjet cdo dege të bankës raiffeisen në Shqipëri dhe biletën jua sjellim në Facebook / Email / Gmail etj.
⚫ Të gjithë ju që jetoni në cdo vend të ( Europës ) Mund të bëni pagesën nëpërmjet
Western Union
Money Gram

⚫ AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 1 ⚫
Rr. Skenderbeg (Prane Stacionit te Trenit), Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 233 843
Fax : +355 52 233 843
Email: [email protected]

⚫ AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 2 ⚫
Rrr.Hafiz Podgorica (Prane Albtelekomit) ,Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 200 420
Fax: +355 52 200 420
Email: [email protected]

✴️✴️✴️ Date 8 nendor 2015 eskursion 1 ditor ✴️✴️✴️
Budva - Kotorr - Plazhi i sheikeve - Tivat - Tivar vetem
2.000 lek/person

✴️✴️✴️ Paketa turistike perfshin: ✴️✴️✴️
- Transportin vajtje - ardhje
- Guida ne pikat me te bukura. Shen Stefan, Stari Grad Kotorr, Porto Montenegro Beach, Stari Grad Budva, Tivar.

AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 1
Rr. Skenderbeg (Prane Stacionit te Trenit), Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 233 843
Fax : +355 52 233 843
Email: [email protected]
AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 2
Rrr.Hafiz Podgorica (Prane Albtelekomit) ,Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 200 420
Fax: +355 52 200 420
Email: [email protected]

[11/02/15]   🚃 🚃 Super Oferta me Autobuz Vetem Vajtje (Linje tokesore) 🚃 🚃

🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Milano 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Brescia 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Verona 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Venezia 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Padova 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Bergamo 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Trieste 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Udine 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Vicenza 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Torino 50€
🚃 🚃 Durres 🚃 🚃 Treviso 50€

🌸 🌸 Per te Gjith ju qe jetoni ne Qytetet/Fshatrat e shqiperise mund te prisni biletat ne Agency Ideal Travel & Tours ose duke bere pagesen nepermjet cdo dege te bankes raiffaisen ne shqiperi dhe bileten jua sjellim ne Gmail / Facebook / Email etj.

🌸 🌸 Pagesen Mund Ta Beni Nga Cdo Qytet Ne Degat E Raiffaisen Bank , Western Union ose Money Gram.

Per me shume informacione ose rezervime mund te na kontaktoni ne:
Adresa: ☎ ☎ ☎ ☎ ☎

AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 1
Rr. Skenderbeg (Prane Stacionit te Trenit), Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 233 843
Fax : +355 52 233 843
Email: [email protected]

AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 2
Rrr.Hafiz Podgorica (Prane Albtelekomit) ,Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 200 420
Fax: +355 52 200 420
Email: [email protected]

[11/02/15]   ✈✈✈ Oferta Oferta per fillimin e Dhjetorit Nisje Nga Shkupi duke filluar me 10 €
Bejeni Share per te informuar miqte tuaj dhe perftoni siguracionin 15 ditore falas, nxitoni vendet jane te limituara...........
➡ Shkup - Barcelone 34 €
➡ Shkup - Basel 34 €
➡ Shkup - Bergamo 10 €
➡ Shkup - Paris 34 €
➡ Shkup - Malmo 34 €
➡ Shkup - Bruksel 45 €
➡ Shkup - Eindhoven 41 €
➡ Shkup - Gotenburg 34 €
➡ Shkup - London 34 €
➡ Shkup - Oslo 40 €
➡ Shkup - Venecia 34 €
➡ Shkup - Stockholm 46 €

✈✈✈ Te Perfshira ✈✈✈
1- Cant dore 5 kg
2- Te gjithe taxat aeroportuale
2- Vendet jane shume te limituara nxitoni rezervoni dhe perfitoni.
3- Ne rast se e beni share postimin dhe siguracionin 15 ditore falas.
Pagesen Mund Ta Beni Nga Cdo Qytet Ne Degat E Raiffaisen Bank , Western Union ose Money Gram.

Per me shume informacione ose rezervime mund te na kontaktoni ne:
Adresa:

=D =D AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 1
Rr. Skenderbeg (Prane Stacionit te Trenit), Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 233 843
Fax : +355 52 233 843
Email: [email protected]

=D =D AGENCY IDEAL TRAVEL & TOURS 2
Rrr.Hafiz Podgorica (Prane Albtelekomit) ,Durres.
Mob : +355 67 23 29 059
Tel : +355 52 200 420
Fax: +355 52 200 420
Email: [email protected]

Vjeshtë në Bregdetin Dalmat, 4 Ditë €139, Nisja më 6 Nëntor.

Kroaci
Dita e Parë, 6 Nëntor 2015: Nisja në oren 05:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Gjatë rrugës bëhet një ndalesë e shkurtër në afërsi të ishullit Shën Stefan. Në Budva qëndrohet rreth 1:30 orë, ku vizitohet: Kisha e Shën Ivanit, e Tre Shenjtorëve dhe e Santa Maria di Punta, dhe Monumenti më i vizituar, “Valltarja e Budvas”. Vazhdon udhëtimi për në Kroaci. Mbrritja në Dubrovnik, ku vizitohet: Hyrja lindore Ploce, Porti i vjeter, Katedradja e Shën Marias, dhe kisha Jezuite e Shen Igratius. Vazhdon shëtitja në rrugicat e ngushta dhe vizitohet: Burimi Onufrian, Rruga Tregtare “Stradun”, Kisha e Shën e Premtes, e Shën Vlasit, Pallati Sponza dhe Pallati i Rektorit. Sistemimi dhe Darka në Hotel.

Dita e Dytë, 7 Nëntor 2015: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00, nisja për në Shibenik, ku kalohet nga pjesa më e bukur e bregdetit Dalmat mepanorama te mrekullueshme. Bëhet një ndalesë në qytetin Boshnjak Neum, dhe vazhdon udhëtimi drejt Shibenik. Mbrritja në Shibenik, ku vizotohet: Katedralja e Shën Jakovit, Bashkia e vjetër e qytetit, Pallati Knezeva, si dhe lagjen e vjetër me elementet karakteristik Kroat. Gjatë pasdites vizitohet: Parku Krka, një nga Parqet më të bukura natyrore te Kroacise. Vazhdon udhëtimi drejt Zadarit. Mbrritja në Zadar. Sistemimi dhe Darka në Hotel.

Dita e Tretë, 8 Nëntor 2015: Mengjesi ne hotel. Vizitë e qytetit të Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirë, ku vizitohen: Lagja e vjetër, Katedralja e Shën Anastasisë, Kisha e Shën Donatus, Forumi Romak etj. Pasdite vazhdon udhëtimi drejt Splitit. Mbrritja në Split, ku vizitohen: Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva. Nisja për në Dubrovnik. Mbrritja në Dubrovnik. Sistemimi dhe Fjeje në Hotel.
Dita e Katërt, 9 Nëntor 2015: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00 nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalohet për vizitë të shkurtër në Kotorr, do të vizitohet Sheshi i Armeve, Katedralja e Shën Trifonit etj. Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri.

Me Shume Detaje: Në pagesën 139 Euro përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje - ardhje dhe shëtitjet me autobus.
2. Akomodim në hotel per 2 netë qëndrimi në Dubrovnik dhe 1 natë në Zadar.
3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Kroaci
Dita e Parë, 6 Nëntor 2015: Nisja në oren 05:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Gjatë rrugës bëhet një ndalesë e shkurtër në afërsi të ishullit Shën Stefan. Në Budva qëndrohet rreth 1:30 orë, ku vizitohet: Kisha e Shën Ivanit, e Tre Shenjtorëve dhe e Santa Maria di Punta, dhe Monumenti më i vizituar, “Valltarja e Budvas”. Vazhdon udhëtimi për në Kroaci. Mbrritja në Dubrovnik, ku vizitohet: Hyrja lindore Ploce, Porti i vjeter, Katedradja e Shën Marias, dhe kisha Jezuite e Shen Igratius. Vazhdon shëtitja në rrugicat e ngushta dhe vizitohet: Burimi Onufrian, Rruga Tregtare “Stradun”, Kisha e Shën e Premtes, e Shën Vlasit, Pallati Sponza dhe Pallati i Rektorit. Sistemimi dhe Darka në Hotel.

Dita e Dytë, 7 Nëntor 2015: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00, nisja për në Shibenik, ku kalohet nga pjesa më e bukur e bregdetit Dalmat mepanorama te mrekullueshme. Bëhet një ndalesë në qytetin Boshnjak Neum, dhe vazhdon udhëtimi drejt Shibenik. Mbrritja në Shibenik, ku vizotohet: Katedralja e Shën Jakovit, Bashkia e vjetër e qytetit, Pallati Knezeva, si dhe lagjen e vjetër me elementet karakteristik Kroat. Gjatë pasdites vizitohet: Parku Krka, një nga Parqet më të bukura natyrore te Kroacise. Vazhdon udhëtimi drejt Zadarit. Mbrritja në Zadar. Sistemimi dhe Darka në Hotel.

Dita e Tretë, 8 Nëntor 2015: Mengjesi ne hotel. Vizitë e qytetit të Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirë, ku vizitohen: Lagja e vjetër, Katedralja e Shën Anastasisë, Kisha e Shën Donatus, Forumi Romak etj. Pasdite vazhdon udhëtimi drejt Splitit. Mbrritja në Split, ku vizitohen: Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva. Nisja për në Dubrovnik. Mbrritja në Dubrovnik. Sistemimi dhe Fjeje në Hotel.
Dita e Katërt, 9 Nëntor 2015: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00 nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalohet për vizitë të shkurtër në Kotorr, do të vizitohet Sheshi i Armeve, Katedralja e Shën Trifonit etj. Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri.

Me Shume Detaje: Në pagesën 139 Euro përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje - ardhje dhe shëtitjet me autobus.
2. Akomodim në hotel per 2 netë qëndrimi në Dubrovnik dhe 1 natë në Zadar.
3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Durrësi?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Contact the business

Click here to send a message to the business

Telephone

Address


Lagja 4 Staconi I Trenit Durres
Durrësi
2000

General information

AGJENSI "IDEAL" Travel & Tours. Outgoing & Incoming -BILETA TRAGETI. -BILETA AVIONI -BILETA AUTOBUZI. -REZERVIME HOTELI MBARE BOTEN. -PAKETA TURISTIKE VERORE DHE DIMERORE PER TE GJITHA VENDET E BOTES. -SIGURACIONE SHENDETI. -SIGURACIONE MAKINASH. -KASKO. -KARTONI JESHIL. -MAKINA ME QERA. -DERGIME DHE MARRJE FAX. AGENCY "IDEAL" Travel & Tours. Outgoing & Incoming -FERRY TICKETS. -AIRPLANE TICKETS -Bus tickets. -Hotel bookings worldwide. -Summer and winter tourism packages for all countries of the world. HEALTH-insurance. CAR-insurance. -CASCO. -Green Card. RENT-A CAR. -Send and receive FAX.

Opening Hours

Monday 08:00 - 22:00
Tuesday 08:00 - 22:00
Wednesday 08:00 - 22:00
Thursday 08:00 - 22:00
Friday 08:00 - 22:00
Saturday 08:00 - 22:00
Sunday 08:00 - 22:00
Other Tour Agencies in Durrësi (show all)
Rakipi Travel Rakipi Travel
Rr. Adria
Durrësi, 2001

AGJENCI SIGURACIONESH DHE UDHETIMESH

Versus Travel Versus Travel
Durrësi

Agjensi udhetimesh dhe paketash turistike.Siguracione makinash dhe shendeti.Bileta avioni,trageti dhe autobusash. Adresa:Lgj:13 Plazh

RELAX Travel RELAX Travel
Lagjia Nr.17 Rruga "Adria" Durres, Albania
Durrësi

Bileta Avioni , Trageti , Autobuzi SIGURACIONE - ASIG PUSHIME ME CHARTER , CROCIERE ; PROGRAME KULTURORE ; BILETA SPORTI

NemoTravel Durres NemoTravel Durres
BULEVARDI KRYESOR
Durrësi

Stefani - Trans Stefani - Trans
Durrësi, 2000

Am&Al Travel&Tours Am&Al Travel&Tours
Lagja Nr.4 , Rruga Egnantia ( Skenderej )
Durrësi

Vip Ari Travll Vip Ari Travll
Lagja 13 ; Iliria ; 3 Vellezerit Plazhi
Durrësi, [email protected]

Axhensia e udhetimeve Itali-Shqiperi.. Vip Ari Travll ju jep mundesine per te udhetuar,per te kaluar momente te paharueshme me njerzit me te dashur..Vip Ari Travll ju mirepret...

Aren Travel Agency Aren Travel Agency
Lagja 4,Rr.Egnatia Prane Stacionit Te Trenit Durres
Durrësi, 2001

Oferta Turistike ne mbare boten. Bileta avioni, Bileta tageti, Bileta autobuzi, Ekskurion, Grupe, Krociera me cmimet me te mira ne treg.

Dervishi Travel Dervishi Travel
Rruga Ura E Dajlanit, Hyrja E Portit
Durrësi, 2001

Makina me Qera dhe Agjensi Udhetimesh Last Minute Makina me Qera dhe Agjensi Udhetimesh Last Minute
Agjensi Udhetimi & Makina Me Qera Last Minute Terminali I Trageteve, Durrës 069 204 0407 Https://goo.gl/maps/1WAF5ik8xh62 Durrësi, Durrës, Albania
Durrësi, 2001

Hera Travel Hera Travel
L.3 RR. Egnatia., Durres Albania
Durrësi

Ferry tickets , plane tickets , Bus tickets for :" Italy , Germany , Greece" . Tour packages , all types of insurance , hotel reservations .

Agjensia Turistike ALXHEGA Agjensia Turistike ALXHEGA
L.1, Rruga "A.Goga"
Durrësi, 2001

Agjensi biletash dhe paketa turistike kudo ne bote

About   Contact   Privacy   Login C